Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.03.2015, 23:28   #1
drzof
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.01.2009
Postovi: 80
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
drzof befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Midas venice 160 ili Dynakord cms 1600

Midas venice 160 ili Dynakord cms 1600,Koji mikser od ova dva je bolji za pevanje. Trenutno radim na Yamahin mikser pre toga na Behringer ,skoro sam radio na Dynakord 3, i svidelo mi se kako izlazi pevanje.Poznato je da je Dynakord standardno dobra pevacke mikseta sto sam se uverio.
Interesuje me da li je Midas jos bolji mikser od dynakorda , posto mi je jedan koilega koji prodaje opremu rekao da je tvrda za pevanje i da je bolji dynakord.
Ako neko ima iskustva sa jednom i sa drugom miksetom da da svoje iskreno misljenje i neko ko peva tako da razume o cemu pricam..
Dodato:
Midas venice U 16 ili Dynakord cms 1600,Koji mikser od ova dva je bolji za pevanje. Trenutno radim na Yamahin mikser pre toga na Behringer ,skoro sam radio na Dynakord 3, i svidelo mi se kako izlazi pevanje.Poznato je da je Dynakord standardno dobra pevacke mikseta sto sam se uverio.
Interesuje me da li je Midas jos bolji mikser od dynakorda , posto mi je jedan koilega koji prodaje opremu rekao da je tvrda za pevanje i da je bolji dynakord.
Ako neko ima iskustva sa jednom i sa drugom miksetom da da svoje iskreno misljenje i neko ko peva tako da razume o cemu pricam..

Promijenjeno od drzof (13.03.2015 u 23:42 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
drzof je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2015, 03:30   #2
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako vec pitas izmedju ova dva miksera, ona je za tebe Dynacord 100%.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2015, 14:09   #3
drzof
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.01.2009
Postovi: 80
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
drzof befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slusao sam prezentaciju ovog Midasa,doduse samo na zvuk bubnja ali cuje se bas sve sto treba da izadje,srednjaci koji su bitni i za pevenje odlicno izlaze mislim da mu ekvilajzer dodatni i ne treba. Cudno mi je da dynakord bolje radi od ovoga...
drzof je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2015, 15:24   #4
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Taj kolega koji ti je rekao da je Dynacord bolji od Midas vjerovatno slabo nesto zna o mikserima i o zvuku ..
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2015, 15:37   #5
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od drzof Pokaži Post
Midas venice 160 ili Dynakord cms 1600,Koji mikser od ova dva je bolji za pevanje.
Citat:
Originalno postovano od drzof Pokaži Post
Poznato je da je Dynakord standardno dobra pevacke mikseta sto sam se uverio.
Kolega je dao i pitanje i odgovor. Ukoliko si se uverio, jedino ti ostaje da se ,,uveriš" tj čuješ i Midas, ili druga varijanta, ukoliko ne čuješ Midas, da kupiš dynacord. Dynacord si čuo i sviđa ti se, i neko će ti od nas sada objasniti da je Midas bolji , ti je nećeš čuti, a kupićeš je? To tako ne ide,...- rekla kazala. Ili ćeš čuti obe ili kupuj ono što ti se do sada sigurno svidelo.
Dodato:
Uzgred, ukoliko je Midas bolji, nigde nikada nisam video da neko radi na njemu ( niti pasivne niti aktivne)...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (14.03.2015 u 15:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2015, 16:35   #6
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To su razlicite kategorije za poredjenje.
A to sto ga niko ne koristi kod nas nije uopste merodavno - uostalom, koliko ljudi oko sebe znas da voze Bently a koliko Golf II? Znaci li to odmah da je Golf II bolji automobil od Bently-ja?!
Dodato:
Takodje, slazem se sa komentarom da ako ti se vec svidja Dynacord kupi ga i nemoj razmisljati o drugim mikserima. Dynacord ima nesto specificno svoje koje ili ti se svidja ili ne! To sto on ima nema nijedna druga mikseta pa zato nemoj da se trudis da trazis Dynacorda na nekoj drugoj mikseti.

Kazes da radis na Yamahi (nisi napisao kojoj ali nije previse bitno, zvuk im je manje-vise svima slican), ona radi prilicno cisto za razliku od Dynacorda pa ako trazis cist zvuk onda pogledaj taj Midas, u suprotnom nemas potrebe ni da ga gledas!

Promijenjeno od Akordeonista (14.03.2015 u 16:47 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Akordeonista za ovaj koristan post:
neconix (14.03.2015)
Star 14.03.2015, 23:06   #7
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
A to sto ga niko ne koristi kod nas nije uopste merodavno - uostalom, koliko ljudi oko sebe znas da voze Bently a koliko Golf II? Znaci li to odmah da je Golf II bolji automobil od Bently-ja?!
Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
Uzgred, ukoliko je Midas bolji, nigde nikada nisam video da neko radi na njemu ( niti pasivne niti aktivne)...
Dakle nisam rekao ni da je bolji ni da nije, jer jesam čuo za Midas, ali nisam radio na njemu, na žalost, i nigde nisam imao prilike da čujem njegov zvuk. Upravo zato sam se i ogradio sa ,,ukoliko". Nema potrebe da po ko zna koji put poredimo muzičku opremu sa auto industrijom.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 15.03.2015, 00:14   #8
drzof
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.01.2009
Postovi: 80
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
drzof befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moj mikser Yamaha MG 206, ali i sa ekvilajzerom ne mogu da izvucem srednjake ,jednostavno ne moze da ih izbaci ako ih dodam dobijam metalni, vestacki zvuk.Ne kazem i da dynakord izbacuje sve ali neke bitne frekvencije izbacuje tako da je pevanje mnogo lakse . Zbog toga sam i postavio pitanje neko ko je pevao na midasu jer sam stekao utisak da moze da izbaci sve , i cisto sto mu se zada.. Cena im je skoro ista pa mi je mnogo bitno da znam sta da kupim.
drzof je offline   Reply With Quote
Star 15.03.2015, 00:18   #9
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Rolandx samo opusteno, odgovor nije ni bio upucen direktno tebi vec postavljacu teme kao moj pogled na stvari.

Midas se svakako dokazao kao dobar mikser, koliko znam ne postoje aktivne varijante vec samo pasivne i nisu jeftine. Najbolje je, ukoliko postoji mogucnost, da ih direktno uporedi pa onda donese sud!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 15.03.2015, 18:38   #10
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

NIsam se osećao prozvan, bez brige, već da neko ne pomisli da sam Dynacord-a spram Midas kovao u zvezde, jer stvarno ne znam kako Midas radi, baš kao i mnoge vodeće koje su daleko iznad Dynacorda. A realno nisam stvarno video da neko radi na Midas, Presonus, Alesis, ... Skupa je to oprema da bi vucarali Van sobe, ovako je Dynacord ime i prezime našeg tezgaroškog života.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (15.03.2015 u 18:42 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije