Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.10.2017, 22:11   #41
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nego sto drugo, cvrst momak haha

Promijenjeno od ffb (05.10.2017 u 22:12 sati)
ffb je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2017, 08:39   #42
darko87
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.10.2013
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 85
Downloads: 15
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5, korg kronos
darko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E hocu ja da budem Nosterdamus+ mala opservacija u odosu na t5!.Odmah da se ogradim klavijaturu cu 99% kupiti pre, ili kasnije u zavisnosti kada prodam t5.....
Ubacivanje semplova samo preko Yem-a to se vec zna meni licno ne smeta navikao sam, ali bi bilo lepo da su stavili u samu klavijaturu istu opciju nema nista od toga,editing u okviru bubnja ce da bude opet skrt nema eq za svaki element opet sve generalno i sve kako je na t5 uopste mislim da je editing generalno isti za sve kao na t5, legato portamento ce da bude + bolji generalni eq kao na 970 mozda i bolji,nema vise audio sty sve midi drum to podrzavam, ovo sto ja cujem u odnosu na t5 efekti reverb, hall su bolji uopste klavijatura "izlazi" bolje i trebala bi akcenat im je na novim DA converterima, Hvala Bogu pa su ubacili Arpeggio paterne pa cu nadam se konacno moci da napravim lezecu distorziju da "ne skace",novi bubnjevi su za klasu bolji meni je zapao za oko jedan koji se ne nalazi na ymahinoj prezentaciji ,ne verujem poznavajuci yamahu da ce round robin raditi na semplovima samo na njihovim revo drums....
Sve u svemu sobzirom da kada sam kupio t5 4 meseca semplove uopste nisam mogao da ubacim ovo je puska
darko87 je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2017, 10:46   #43
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidjet ćemo ubrzo da li si dobro predpostavio, mislim da si vrlo blizu onome što ćemo i dobiti.

Malo ću komentirati EQ koji spominješ. I kao opciju za podešavanje svakog elementa bubnja i kao master EQ. Što se tiče master EQ, on uopće nije presudan kao nešto što bi moglo poboljšati sound klavijature. Reći i zašto. U pravilu bi trebao stajati na "nuli" jer "peglanje" sounda s njim za svaku pojedinu registraciju, style ili sound jednostavno nema smisla. Uostalom, za takvo što nije niti namjenjen. Kada ga koristimo kao glavni equilizer, opet treba stajati na nuli sve do onog trenutka dok u sali ne osjetimo potrebu da njime korigiramo nedostatke prostora. Kada ga postavimo na željene vrijednosti ostaje tako do slijedeće svirke. S obzirom da danas svi mixeri imaju barem 3band eq po kanalu, to se lako može po kanalu na mixeru. Štoviše, tako je lakše i brže jer podešavanje master EQ u Yamahama uopće nije dobro riješeno, konfuzno je i nepregledno.
Kada govorimo o EQ koji nedostaje u editu druma unutar nekog Styla, stvar je nešto drugačija ali smatram da niti tu nije neophodan. Postoje barem dva razloga zašto tako govorim. Prvi je taj što kvalitetu sounda pojedinog elementa ne može poboljšati niti najbolji 100 band EQ ako taj sound u samom startu nema dobro karakteristike. Ovo prije svega pišem imajući u vidu (i u uhu) sadržaj koji ljudi kod nas unose u klavijturu. Znamo svi da se radi o jadnom i starom materijalu, običo loše sempliranom pa onda konvertiranom više puta i složenim u jedan, a vrlo rijetko u dva layera. Ako je sound, primjerice nekog doboša, dobar i kvalitetan i složen u više layera, na njemu nema potrebe, a i bilo bi kontraproduktivno djelovati s nekim jadnim 2 ili 3 band EQ. Drugi razlog je taj što postoje alati (nadam se da će u Genos ugraditi DRUM SETUP sa PSR S serije) kojim se može odlično i veoma precizno djelovati po mnogim karatkeristikama svakog elementa unutar bubjna. Pravilnim korištenjem tih funkcija možemo smjestiti svaki element baš na ono mjestu u Stylu gdje najbolje zvuči. Pored toga, mogućnost da se međusobno kombiniraju elementi različitih drumova otvara sasvim dovoljno kombinatorike da složimo sve kako nam odgovara.

Općenito mislim da su muzičari previše opterećeni nekim funkcijama koje nemaju na raspolaganju i koje su navikli korsititi u starijim klavijaturama. Razumijem takvo gledište jer sam svojevremeno i sam tako razmišljao. Ne tako davno, kada su klavijature zvučalo kao stare pištaljke, kada su bile zasnovane na staroj PCM sintezi, tada je 2 band EQ na svakom elementu itekako izvlačio situaciju. Tim više, jer drugih alata nije niti bilo ugrađenih u edit. Danas, kada u aranžerima sviraju kvalitetni samplovi i kada oni zvuče opako dobro, nema potrebe za velikim intervencijama. Pogotovo ne za one koji se vrlo malo razumiju i kojima je rukovanje EQ domet znanja. Na žalost, neki muzičari se teško prilagođavaju na "taj novi CD zvuk", pa ostaje rudiment prošlih vremena i potreba da baš po svemu žele čeprkati i "popraviti" sound. A pri tome uopće nisu svjesni da ga u većini slučajeva u stvari pokvare.

Eto, morao sam malo "razmišljati na glas" imajući u vidu da možda i nije vezano direktno uz temu. Ako se ukaže potreba i interes članova, mogli bismo za ovakve i slične stvari otvoriti nove teme.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tonijo (06.10.2017)
Star 06.10.2017, 10:51   #44
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A sad se bacamo na proučavanje manuala. Svjež, upravo stigao sa tiska.

Genos Owner's Manual


Eto, pregledali ga. He he ...

Definitivno se Playlistama riješavaju problemi koje smo spominjali kod Registracija. Pomoću Playlista ćemo moći organizirati banke registracija ili sadržaje unutar njih (pojedine registracije) na način koji želimo. Ne primjećujem da postoji pretraživanje ali uz mogućnosti slaganja Plalylista i pregled koji je prikazan u manualu, search neće niti biti poteban.

Lijepa je dodatana mogućnost da ćemo home screen moći prilagođavati po vlastitoj želji. (to je moj KN 7000 imao davne 2002. godine )



Sada čekamo Reference manual da vidimo ima li ...

1. legato
2. DRUM SETUP i što se nudi
3. kako poslati text na vanjski ekran
4. ....

Promijenjeno od casper (06.10.2017 u 11:47 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2017, 21:20   #45
darko87
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.10.2013
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 85
Downloads: 15
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5, korg kronos
darko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Procitah ja ovaj manual al mi jedna stvar nije jasna.....

Citat:
You can apply the Keyboard Harmony or Arpeggio features to enhance or change the
sound of the Right-hand parts (RIGHT 1–3). Keyboard Harmony applies performance
effects such as harmony (duet, trio, etc.), echo, tremolo and trill to the notes played in the
Right-hand section. The Arpeggio function lets you play arpeggios (broken chords) by
simply pressing the notes of the chord. For example, you could play the notes C, E and G
to trigger interesting and rhythmically dynamic phrases. This feature can be used for
music production as well as live performance....
Nigde ne nadjoh da li ovaj arpeggio moze da se ubaci u sam ritam i da prati harmoniju a ne samo na desnoj ruci da hvatam tonove da bi to radilo ako samo tako radi nista od lezecih distorzija i sl...valjda nisu toliko ludi da funkcija postoji a da ne moze da se implementira patern u sam ritam.....

Promijenjeno od casper (06.10.2017 u 21:36 sati)
darko87 je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2017, 21:48   #46
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Arpeggio za r1-3, sljedeci mjesec novi os 1.1 i novi Yem.
Isto tako i lista koji adapteri za externi monitor.Na Yamaha forumu ( Njemacki) ima mnogo pitanja a takodjer i mnogo odgovora od ljudi koji vec imaju Genos na probi.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2017, 00:04   #47
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mnogo pitanja, malo konkretnih odgovora.
Točno je da Yamaha uređuje, tj. priprema novi firmwire. Zato "pritisci" s foruma (ne mislim na ovaj) imaju poseban učinak jer forsiraju da se ugradi što više mogućnosti koje su moguće i koje hardware dopušta. Jedna od takvih stvari je i arpegator. Za sada se ne može staviti na left i na još veću žalost, ne može se kreirati vlastiti već su samo dostupni preseti. Mislim da ih ima 210.
casper je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2017, 09:50   #48
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

http://heidruns-musikerseiten.de/med...idrunDolde.pdf
ffb je offline   Reply With Quote
Star 08.10.2017, 08:31   #49
darko87
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.10.2013
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 85
Downloads: 15
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5, korg kronos
darko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

# 158d Is there a drum editor in the genos for creating your own drum sets?
In the internal Style Creator you can easily exchange the drum instruments and assemble your personal drumsets.

Bar ima Drum edit kao psr serije
darko87 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio darko87 za ovaj koristan post:
tonijo (08.10.2017)
Star 08.10.2017, 11:04   #50
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Video koji prikazuje samo svirački dio,
All Playing, No Talking!



i još jedan, nešto drugačiji



Ovdje su sspojeni svi demo Stylovi u jedan video. Kvaliteta videa je nešto lošija, nadam se da i audio ostao približno dobar kao original.

casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije