Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Kurzweil

Kurzweil Vrhunski synthovi za vrhunske muzičare

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.05.2018, 18:49   #151
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Podešavanje glisando buzukija na modulatoru ? Kako to odraditi?
Znaci solo buzuki 1 lajer glisando 2.lajer koji se pojavljuje tek dok i koliko podižem modulator kotačić -(onaj do pića) ...

L.P.
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2018, 21:48   #152
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav kolega, ako sam dobro shvatio, hoces da kontrolises volume 2. layera pomocu ModWheel-a, jel tako? Ako pretpostavim da govorimo o setup modu probaj sledeće: izaberi layer koji ti treba, idi na stranicu WHEEL, selektuj poslednju opciju MWhl i dodeli joj parametar VOLUME (pritisni broj 7 i ENTER). Na opciji ADD mozes i da podesavas koja ce ti biti jacina kad je Wheel spusten skroz dole
beronjan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio beronjan za ovaj koristan post:
tihi05 (13.05.2018)
Star 14.05.2018, 18:47   #153
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da dobro smo se razumjeli .
No htio bih dok je modulator podešen skroz gore i pojaća drugi lajer da ujedno onog prvog utiša a ne da u gornjem položaju sviraju oba ... negdje na pola vrijednosti sviraju zajedno i onda bi trebalo kako se blizimo maksimalnoj gornjoj vrijednosti prvi lajer "nestati"...
Nadam se da se razumijemo.
Kako to dobiti ?
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2018, 14:06   #154
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, shvatio sam
U tom slucaju, podesi ovako: na 1. layeru idi na stranicu WHEEL, selektuj MWhl i podesi na VOLUME, zatim SCALE namesti na
-100% (mozes i drugu vrednost koja ti odgovara, ali moras biti u minusu. Mislim da ne bi trebao da ides manje od -50%), a ADD podesi na 127.
Na 2. layeru podesi MWhl na VOLUME, SCALE na 100% (default), ADD na 0 (default).
Sad prvi layer svira stalno, a drugi je mutiran, kako pomeras tockic gore, prvi se smanjuje a drugi pojacava, a kad je tockic skroz gore, svira samo drugi layer, a prvi je mutiran.

Pozdrav
beronjan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio beronjan za ovaj koristan post:
tihi05 (15.05.2018)
Star 15.05.2018, 15:41   #155
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ok .. hvala na podrsci ,a kad sam vec tu da napomenem samo iz mojeg iskustva sto se tice dodjeljivanje zvukova na Fsw...
U nekoj od prijašnjih tema ste mi to objasnili ,sad samo napomena ..sve je dobro objašnjeno osim da onaj zvuk koji želimo da defaultno svira treba biti entrystate i exitstate na OF a onaj kojeg smo "sakrili" na nožni prekidač trebaju biti te vrijednosti na ON.
I još jedna stvar ,neka vas ne buni dok to radite u editu i ne funkcionira ! Sve funkcionira dok zapisete i izađete iz edita u setup! Mene je to bunilo i gubio sam vrijeme "šta sad kako zašto"

I stvar funkcionira ne samo na dva lajera vec na koliko vam treba i kako vam treba.
Eee da i da se ne mučite tražeći mutezone utipkajte samo br.149

Pozdrav
Dodato:
Procitao sam sve sto sam imao o efektima i nije mi problem kreirati niz efekata ali nailazim na nejasnocu dok isti zvuk koji sam uradio uprogramu zbog efekta ne zvuci isto uSetup-u... tu se ppojavljujue nešto drugo a ne ono što sam ja podesio za određeni zvuk recimo buzuki-a.
Probao sam ici u setupu na FX i tu su mi po brojevima prikazani lajeri i ispod njih mogucnost Y ili N ... probao sam i tu staviti na N sve layere osim ovog kojeg z7elim da mi ef radi na Y , no nisam uspio dobiti zeljeni efekat vec mi i dalje svira skroz neki nepoznati hal ... negdje griješim a ne znam gdje..

Dok stavim oznake ispod svih lajera na N nebi se smio cuti nikakav efekat ali se cuje i dalje hal !? Odakle ?
Dodato:
Shvatio sam ... u setup -edit -fx - auxfx bio je Overide na yes .. stavio sam na No .
Dodato:
Pozdrav...
Dok podesim LFO na pritisak tipke ujedno mi se pojavljuje i volume(snaga zvuka).
Kako kontroliratoi taj volume ?
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od tihi05 Pokaži Post
ok .. hvala na podrsci ,a kad sam vec tu da napomenem samo iz mojeg iskustva sto se tice dodjeljivanje zvukova na Fsw...
U nekoj od prijašnjih tema ste mi to objasnili ,sad samo napomena ..sve je dobro objašnjeno osim da onaj zvuk koji želimo da defaultno svira treba biti entrystate i exitstate na OF a onaj kojeg smo "sakrili" na nožni prekidač trebaju biti te vrijednosti na ON.
I još jedna stvar ,neka vas ne buni dok to radite u editu i ne funkcionira ! Sve funkcionira dok zapisete i izađete iz edita u setup! Mene je to bunilo i gubio sam vrijeme "šta sad kako zašto"

I stvar funkcionira ne samo na dva lajera vec na koliko vam treba i kako vam treba.
Eee da i da se ne mučite tražeći mutezone utipkajte samo br.149

Pozdrav
Dodato:
Procitao sam sve sto sam imao o efektima i nije mi problem kreirati niz efekata ali nailazim na nejasnocu dok isti zvuk koji sam uradio uprogramu zbog efekta ne zvuci isto uSetup-u... tu se ppojavljujue nešto drugo a ne ono što sam ja podesio za određeni zvuk recimo buzuki-a.
Probao sam ici u setupu na FX i tu su mi po brojevima prikazani lajeri i ispod njih mogucnost Y ili N ... probao sam i tu staviti na N sve layere osim ovog kojeg z7elim da mi ef radi na Y , no nisam uspio dobiti zeljeni efekat vec mi i dalje svira skroz neki nepoznati hal ... negdje griješim a ne znam gdje..

Dok stavim oznake ispod svih lajera na N nebi se smio cuti nikakav efekat ali se cuje i dalje hal !? Odakle ?
Dodato:
Shvatio sam ... u setup -edit -fx - auxfx bio je Overide na yes .. stavio sam na No .
Dodato:
Pozdrav...
Dok podesim LFO na pritisak tipke ujedno mi se pojavljuje i volume(snaga zvuka).
Kako kontroliratoi taj volume ?
Treba ui DSPMOD sa likjeve strane odabrati odgovarajucu radnju pa tek onda se prebaciti na desnu stranu i odabrati vrijednosti ..
Meni je bilo na level pa mi se uz LFO pojacavao i level a dok sam prebacio na Pitch sve radi kako zelim.
Hmmm svasta se tu na dinamici tipke može .. dobar je taj kurz !
Dodato:
Pozdrav...

Kako se dodijeli zvuk (u setup modu) na SW taster ?
Dodato:
Jednostavno
Isto kao i za nožni kontroler ... (FSW2)
Možemo kombinirati i "sakriti" neke zvukove na fsw a neke na sw ... to mi dobro dodje za aranzman pjesme.jedna kombinacija na tipkama,druga fsw a treca sw

Promijenjeno od tihi05 (19.05.2018 u 16:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 16.07.2018, 01:08   #156
sinisa_bl
Početnik forumacije!
 
sinisa_bl's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.06.2018
Mjesto: Banjaluka
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Klavijatura i gitara
sinisa_bl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Dodjeljivanje transpose funkcije na sw tastere

Pozdrav.Da li je iko provalio na starom k2661 jel moguce sw1 i sw2 tasterima dodijeliti transpose +1 i -1.Ili im bar dodijeliti pitch bend funkciju za polustepen gore i dole koju drze dok god su upaljeni ?Njemu su za razliku od novog PCK stavili samo transpose za oktavu gore i dole.
sinisa_bl je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2018, 20:50   #157
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam kako je na K2661, ali na PC3K, na SWITCH stranici, podesi se TYPE: Toggled, na opciji OnControl se podesi TransUp ili TransDown, na OnValue se podešava za koliko polustepena se transponuje, a na OffValue može da se resetuje na 0 kada se isključi switch
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2019, 12:52   #158
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav kolege.
Na jednom setupu mi ne radi exp pedala.
Na svima ostalim setupovima radi exp kontrola, ali na tom jednom ne.
Imate savjet kako i šta podesiti.
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2020, 01:23   #159
Misa Pavlovic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.02.2020
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Misa Pavlovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav kolege. Nov sam sa pc3k6 i ovaj forum mi je zaista pomogao dosta.

Imam jedno pitanje: kako da nastelujem da mi bas ne menja oktavu kad ja pritisnem dugmice ispod ekrana za oktavu gore ili dole zbog desne ruke? Tj. bas bi mi trebao ostati fiksiran a desna ruka da moze da menja oktavu. Naravno to nevazi i za transpoze. Pozz
Misa Pavlovic je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2020, 19:52   #160
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav kolega
Nisam sad 100% siguran, ali mislim da ne moze to. Jedno od resenja je da namestis switch da ti radi to, pogledaj ovaj post iznad gde sam objasnjavao kako se to radi. Stvar je da na switch dodelis transUp i dodelis mu vrednost 12. E sad, to ti je da ti samo digne za oktavu i da ti vrati, a ako hoces da ti spusta za oktavu to treba da namestis na drugo dugme i da dodelis transDown, isto vrednost 12. Mozes recimo na ARP da namestis da ti dize za oktavu a na SW da ti spusta za oktavu. To moras da namestis samo na onim layerima na kojima hoces da ti se menjaju oktave. Problem je jedino sto to ne moze da bude generalno, vec moras da namestas za svaku boju posebno. Valjda sam ti bar malo pomogao, ako bude trebalo jos nesto, pisi

Pozdrav
beronjan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio beronjan za ovaj koristan post:
Misa Pavlovic (12.04.2020)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije