Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.09.2018, 13:31   #21
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Naravno, udjes u record mode odaberes varijaciju, i stavis na koju acc traku st hoces, posle promenis varijaciju i opet redjas na acc trakama boje koje ti odgovaraju, i to jee to, sacuvas ritam i to je to...kad izadjes iz ritma, obavezno cekiras opciju "style element change" i to je to
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 16.09.2018, 21:05   #22
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Probao sam tako. I ta varijacija di sam stavio tu distorziju, ne zvuci kako treba, nego je nesto izobliceno i cak samo mij
Dodato:
Probao sam tako. I ta varijacija di sam stavio tu distorziju, ne zvuci kako treba, nego je nesto izobliceno i cak samo mijenja akorde i to one koji su totalno van harmonije.. :/

Promijenjeno od Cegor5 (16.09.2018 u 21:06 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Star 16.09.2018, 23:14   #23
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam ti to vec jednom objasnio,onda kad si pitao za promjenu farbe sa promjenom varijacije.Ja sam mislio da si vec tad pitao ovo sto sad pitas


Osim toga treba povest racuna jos o nekoliko stvari.


Podesavanje farbe tipa release atack i slicno kao i dodavanje efekata se odnosi na traku.Znaci ako si dodao neki eq + efekt + jos stosta na traku acc2 onda ce taj isti efekt i sve sto si dodao uvijek biti na acc2,bez obzira sto je tebi na var3 - acc2 clean gitara ,dok je na var4 - acc2 distorzija...........ne mozes imati dva razlicita podesavanja na istoj acc traci.......korg ima sve te stvari ali PO SVAKOJ TRACI



A sto se tice harmonije i gresaka razloga moze biti nekoliko.


Prvo ovdje moras pravilno dodati traci ono sto treba odnosno kako je ritam pravljen u startu.





Obicno se odabere acc i izabere se prava intonacija,ona u kojoj je kucano kad je style pravljen.
Ali ako je gitara pravljena u gitar mod onda se mora u ovom prozoru kao na slici odabrat gitar mod.


Logicno da ide dugacije,jer u guitar modu udaras tipku po tipku sa gotovim zahvatima kao na gitari i uklapas u ritam..............za razliku od standardnih npr fabrickih ritmova gdje je gitara odsvirana kao rukom da sviras.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2018, 02:47   #24
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

moras o puno stari tu da povedes racuna, nprimer range key, tako se valjda bese zove, od kog tona ce ti svirati kontra do kog, zatim, o expresionu po trakama, pa onda o chord varijacijama, tipa kontra za mol,za dur,za sedmicu, pa o efektima sto je ella pricao, znaci ima svasta nesto, udjes u record mode i cackas, pa ces vremenom pohvatati fazon i koja stvar je za sta bitna
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2018, 16:24   #25
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ella onda sam pitao za promjenu desne ruke pri promjeni Varijacije. A sad pitam za promjenu sounda u pratnji
Dodato:
Hm..napravio sam što trebam, ali kad izađem iz record moda opet budem isto, ali kad se vratim u njega kasnije, pet pod VAR4 bude ta gitara koju sam namjestio.

Kako se odabere Style element change?
Dodato:
Aha mislis na ono STS mode...ne to..

Nezz zasto kad uđem u Record mode sve zvukove u pratnji mi stavi tvornicke..

Promijenjeno od Cegor5 (20.09.2018 u 17:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2018, 19:39   #26
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vrati se na prvu stranicu ove teme.
Post #10 detaljno sam opisao sta trebas da uradis.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2018, 21:24   #27
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala Ella!! Sve sam razumio sada! Sutra ću pokušati..

Samo me zanima koja je poanta te opcije "original style sounds"? Tj. zar ne bi bilo jednostavnije bez toga.
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2018, 23:39   #28
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dok ti je ta opcija zakacena......onda funkcionira svaka farba onako kako si poredao tamo u record modu u onom prozoru gdje sam ti rekao......znaci na svakoj varijaciji si zakacio neki sound po zelji,bilo gitara,bas ,bubanj,bilo sta.


Ako je zakacena,i u svirci hoces da promijenis npr bubanj,mislim da ce se sama otkacit ponovo......naravno da bi sve ostalo tako moras snimit logicno.



Ako nisi mijenjao sounde po varijacijama.
Onda je obicno ta funkcija otkacena,i ti kad promijenis npr bubanj onda se promijeni bubanj na svim varijacijama.


Uglavnom,nadam se da si sad skontao gdje i sta je ,pa cackaj pomalo dok ne legne sve sto te zanima.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2018, 11:19   #29
Cegor5
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 15.12.2017
Postovi: 276
Downloads: 133
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, Korg Triton Extreme
Cegor5 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ella sve sam razumio što hoćeš reći, ali nisam uspio to napraviti.

Za početak, ne mogu u Record modu uopće naći opciju "Original Style Sounds" da spremim pod time.

I kad u Record modu po trakama i varijacijama posložim soundove po želji, i to spremim, tada izvan record moda opcija Original style sounds ne bude označena, a i kad ju označim, opet ne bude onako kako sam napravio u Record Modu..
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Cegor5 Pokaži Post
Ella sve sam razumio što hoćeš reći, ali nisam uspio to napraviti.

Za početak, ne mogu u Record modu uopće naći opciju "Original Style Sounds" da spremim pod time.

I kad u Record modu po trakama i varijacijama posložim soundove po želji, i to spremim, tada izvan record moda opcija Original style sounds ne bude označena, a i kad ju označim, opet ne bude onako kako sam napravio u Record Modu..
Čak sam kopirao isti taj ritam, ali sam mu dodjelio distorziju u pratnji, a sve zbog tog da samo u R modu kopiram njegovu varijaciju u ovaj prvi ritam, da na Var4 imam distorziju u pratnji. I tako spremim, međutim, opet ostane sve po starom.

Promijenjeno od Cegor5 (22.09.2018 u 11:32 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Cegor5 je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2019, 17:16   #30
bojan.curcic987
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2015
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
bojan.curcic987 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od ella 85 Pokaži Post
Kad udjes u record style odredjenu varijaciju .......idi na menu-event edit......u dnu ides na master pa na insert........onda ti prikaze originalni tempo i mogucnost da dodas novi tempo koji ce se odnosit samo na tu varijaciju.

Kad tako sredis taj style nemoj samo u svirci da mijenjas tempo.......inace ces se naci u neobranom
A da li postoji sansa da se kasnije menja tempo a da ne dodje do haosa? Ja sam ovo pravio i to radi ali ako mrdnes tempo cao... A recimo imam u setu neke ritmove koji su napravljeni tako i mozes im menjati tempo bez problema? Kako to? Varijacije razlicite, rumba, begin, dvojka...
bojan.curcic987 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije