Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.08.2008, 13:05   #11
m@x
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.06.2008
Postovi: 48
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
m@x befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne da sam skeptičan, nego mi se čini da je tu netko nešto krivo skontao (bez uvrede).

Po ovome što je rečeno za G-600, ispada da to nije ni emulator ni simulator, nego program za 'daljinsko upravljanje' putem PC-a (a takvi postoje i za syntheve, npr. Yamaha CS-2x, i za aranžere, npr. Roland G-70), jer klavijatura mora biti spojena sa PC-om (za razliku od FM7 kod kojega ti ne treba Yamaha DX), što znači da se putem MIDI kabela šalju podaci u klavijaturu, a sviranje pratnje i zvukova se odrađuje na samoj klavijaturi.

Još manje je vjerojatno da netko ima emulator za skoro svaki aranžer ili synth, prije će biti da se tu radi o programima za uređivanje aranžmana na PC-u, konverziju aranžmana, i gore spomenuto daljinsko upravljanje.

Programiranje emulatora za neki aranžer (ili klasični synth) nije baš mačiji kašalj, jer se radi o specijaliziranom hardveru, pa bi na PC-u trebalo najprije napraviti emulator CPU-a, zatim emulator kompletnog načina rada uređaja, a nakon toga iskopirati sadržaj ROM-a i svih semplova iz klavijature (što je očito kršenje copyright-a ako nemaš tu klavijaturu, a legalnost je upitna čak i ako je imaš), da bi na kraju zaključio da dobiveni zvuk nije ni blizu originala, jer u PC-u nemaš na raspolaganju DSP čipove i analogni dio elektronike, koji u digitali baš i nije jednostavno iskopirati.

I na kraju, nije mi jasno kako to misliš da bi rad na kompjuteru u jednom takvom emulatoru bio jednostavniji i brži nego rad na pravoj klavijaturi? Puno je lakše i brže pritiskati tipke i okretati potenciometre na klavijaturi, nego upravljati preko miša kursorskom strijelicom na PC-u. Jedino što je na kompjuteru lakše je kreiranje stilova tj. pratnje i uređivanje snimljene muzike, a za sve to već postoje programi, i za to ti ne treba emulator.
m@x je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2008, 21:12   #12
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dacky1984....dovoljno je samo da napišeš imse software-a (mislim na taj spomenuti G-600)
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2008, 01:13   #13
Dacky1984
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 10.07.2008
Mjesto: Nis
Godina: 40
Postovi: 52
Downloads: 886
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg pa1xpro
Interesi: Computer Science, Mathematics, Music, ...
Dacky1984 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Dacky1984 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma napisacu ja nije nikakav problem nego ne mogu jos da nadjem taj disc a imam mnogo obaveza na faxu i jos sam od septembra u vojsci (civilno). Negde sam ga zaturio medju starim discovima pa dok ga ne pronadjem budite malo strpljivi ali sigurno cu ga naci obecavam!!!
Pozdrav
Dacky1984 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pa1xpro, software

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije