Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.04.2015, 22:31   #31
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja imam duze vreme problem sa jednim kolegom, covek odpanji bas na pevackim mikrofonima i na harmonici oko 2 sata. I onda kad pocne sve da bruji ispadne problem moja klavijatura kaze imam puno basa. :-):-)
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
veselinovicvs (05.03.2018)
Star 21.04.2015, 18:23   #32
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Samo jedna mala korekcija vezana za Nenadov post.
15 tice (svi papirnati drajveri) nemaju 90x90 disperziju u celom spektru zvuka.
Kako raste frekvencija tako se ta disperzija suzava.
To je zbog toga sto membrana ne svira ceo spektar ujednaceno sa cele svoje povrsine.
Nizi tonovi izlaze iz sredine, sto je ton vislji to ide prema spoljasnom delu membrane.
Zbog toga konkretno 15tica kod 800Hz vec ima 60x60 disperziju. Dakle 15tica idealno nikad ne bi trebalo da svira iznad 800-1200hz ako se zeli ujednacena disperzija kompletne zvucne slike.
Kako se ide nagore tako je disperzija sve uza i 15tica krece da se "dere" ispred samog zvucnika, a sa strane fale srednji tonovi.

Ocekivati da tako velika membrana odradi solidno visi midl je totalno nerealno jer kad god udari bas on pomuti sve srednje tonove.

Tako da sto je bolji visokotonac i nizi mu je rez, to je bolja kutija.

Postoji par 1 inch drajvera koji mogu da rade nisko veoma uspesno, ali su skupi i ima ih kod veoma malo dvosistemskih kutija.

Sa druge strane visokotonci koji imaju velike membrane (3 i 4 inch) imaju problema u deli iznad 10khz i retko imaju lepe visoke tonove.

Bar ne ovi u prosecno jeftinim kutijama koje se ovde srecu.

Promijenjeno od MarjanMilosevic (21.04.2015 u 18:24 sati)
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2015, 21:11   #33
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Totalno si u pravu,jbg ja sam skratio temu nisam bas hteo da zalazim u najsitnije detalje jer je tema siroka i da sam probao da napisem sve bojim se da bi mi trebalo 3 sata da napisem post

U sustini slazem se sve , jedini 1 inch drajver koji moze da podnese nizak rez i da svira ceo potreban spektar je BMS koji je totalno specifican i nema pojma da se uopste uporedi sa ostalim obicnim 1 inch drajverima.Uostalom to je jedini 1 inch drajver koji trpi 80w RMS bez problema,ostali ne mogu da trpe kontinuirano ni 30w.
Sto se tice 3 inch drajvera da oni rade slabije visoke i to si u pravu za prosecne 3 inch drajvere ,ali zato kutije koje rade vrhunski i imaju kvalitetne i skupe drajvere kostaju boga oca,sto sa druge strane po meni opravdava cenu.

Cak i kod kutija koje imaju prosecan 3 inch drajver sa ne bas sjajnim visokima,ti mozes na EQ da napravis korekciju i izvuces bolje visoke tonove,ali kad je kutija mutava i ne svira srednje to se ne moze nadoknaditi nikakvim ekvilajzerom niti bilo cime.

Promijenjeno od neshatomic (21.04.2015 u 21:13 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, neshatomic, za koristan post:
tonijo (08.09.2015), veselinovicvs (05.03.2018)
Star 05.03.2018, 21:12   #34
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav svima...
Starija je tema ali ima pametnih stvari.Hvala Nesi i Marjanu na "edukaciji",momci SVAKA CAST!
Ali sam se tako slatko nasmejao na postove od SALE 2008 i DM MACAK...Pokidao sam se jer sam se pronasao posto stvarno takvih likova ima da je neverovatno...
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
electrovoice, etx

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije