Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.04.2015, 15:27   #371
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pridruzujem se cestitkama na novom instrumentu. Ako bude kakvih pitanja, tu sam.
Morison je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2015, 15:30   #372
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Daleko od toga da sam razočaran, čak šta više, sprava je ODLIČNA !
Što je više upoznajem sve mi se više sviđa. Naravno, sve te "igračke" imaju svoje mane kao i sve dosadašnje koje sam imao, a i one koje sam probao.
Bitno je samo koliko su te mane ozbiljne i koliko nekome smetaju.
Svi proizvođači nešto unaprede, a nešto dobro što je bilo oni izbace, nikad mi neće biti jasno zašto?
Za tablet nisam siguran da li radi na BK (android), a Ipad neću kupiti sigurno jer je preskup za mene i za ono što dobijam sa njim.

Sada čekam da se jave oni koji dobro poznaju spravu, a mlaćenje prazne slame nikada nije ovde falilo, pa očekujem i to. Postovi iz ove teme i iz teme o BK-5 bi mogli bar pola da se izbace jer su beskorisni, a ima i mnogo prepucavanja kao o onome "čiji je veći".
Moj je sada manji, ali je tehničar.

Hvala na čestitkama i lepim želj(n)ama.
Sve najbolje...
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2015, 18:20   #373
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kako vic kaze.. Moze biti i inzenjer ali je mali. Salim se ja malo, bez uvrede naravno. Sve cestitke i da se dugo uziva u njemu a zameni za jos bolji. Mnogo puta sam probao, dosta dugo je bio kod mene, upoznao sam spravu solidno. Sad sam trenutno vlasnik modula Bk7m i mogu reci da su sprave zvucno i funkcionalno jako slicne. Ako ima nekih pitanja a da mogu da pomognem, na raspolaganju sam. Svako dobro.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2015, 19:32   #374
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve cestitke i od mene.

@calevh,BK-7m uz duzno postovanje je odlican modul ali je ipak u odnosu na BK-9 mnogo losiji i sa puno vise mana u odnosu na operativnost i live rad.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2015, 20:04   #375
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slazem se neso, za operativnost je da sednes i da places pored njega. Medjutim, sprave su mi bile jedna pored druge, vrlo, vrlo slicni instrumenti, i u jednom i u drugom. Efekti gotovo isti, 3 mfx a po ritam, detaljni eq itd. Jos jednom, ogroman broj boja je apsolutno isti na bk7 i na bk9. Isti problem sa tockicem imam i ja na bk7. Na to sam vise mislio. Opet kazem imao sam jednu pored druge. Bk9 je za jednog rolanda za live jako zgodan, ako se prethodno sve lepo pripremi, uostalom kao i kod svake druge klav.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2015, 21:01   #376
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E hvala Bogu, eto ima vas sa kojima mogu da podelim iskustva i mišljenja oko Bk serije. Manje više, bilo da je modul, BK-5 ili BK-9, sve imaju skoro isti OS i način setovanja.

Za početak jedna korisna caka od mene ako slučajno niste znali. I ja je nisam do juče znao, a vrlo je korisna.
Pri pretraživanju boja imate dugačke spiskove boja u grupama. U jednoj osnovnoj grupi (recimo SAX/BRASS) imate puno podgrupa. Flaute su, recimo, pri kraju ove grupe. Da bi ste lakše došli do određene podgrupe boja u moru boja i da ne bi ste besomučno okretali točkić do kraja spiska, pritiskajte taster te grupe više puta. Svaki put kada ga pritisnete, kursor će svaki put da stane na početak nove podgrupe, tj. na prvi instrument u nekoj podgrupi. Tako ćete samo sa par klikova doći do polovine ili do kraja spiska i lakše pronaći željenu boju.
Meni se ova prečica mnogo svidela, naročito što ja jako često tragam za bojama koje će mi se uklopiti u neku pesmu. Nadam se da će i vama pomoći.

A sada par pitanja...
1. Šta koristite od reverba i chorusa u masteru (TONE PART EFFECTS) kao default postavku pri startup-u?
Ja koristim 10.Hall2 - level 127 i 6.Delay - level 120
2. U TONE PART VIEW kolike su vam vrednosti reverb i chorus send?
Kod mene su reverb send 40 i chorus send 25
3. Da li po defaultu zaključavate MFX (link off) u GLOBAL/Utility meniju i koji MFX kasnije ručno najčešće koristite? Kod mene stoji 82imph Reso. Pod menijem MFX1 Edit nisu mi jasne opcije REVERB i CHORUS SEND koje se opet i naknadno pojavljuju, samo sada vezano za MFX. Kod mene stoji chorus send 0 i reverb send 10.
Po meni, ovo bi trebalo da znači da u postojeći MFX provlači i reverb i chorus iz globalno podešenih efekata u TONE PART EFFECTS (kod mene Hall2 i Delay). Ovo mi je duplirana funkcija reverb i chorus senda i unosi mi konfuziju. Ja već imam iz mastera podešen reverb i chorus, a Simphatetic Reso je isto reverb efekat i onda ispada da mešam master reverb i MFX reverb, a to mi nije potrebno. Pomeranjem braon slajdera za MFX1 skoro pa ne dobijam ništa.
Možda je malo konfuzno, ali pogledajte stavku po stavku kako je kod vas pa mi napišite vaše postavke. Možda ja negde grešim u nivoima i u dupliranju ovih sendova.
Pozdrav
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2015, 22:31   #377
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

1. Ti radis malo specificno, imas svoju default postavku, ja iako naglasavam, modul koristim kao razonodu, ne u profi svrhe, za svaki performans imam podesavanja posebna. Sto se tice reverb, hall 1 ili cak room 3, ako se secam dobro. Hall 2 meni daje i previse prostora, mada izbegavam da dajem ovakve podatke, jer toliko zavise od prostorije i ozvucenja, za razlicite instrumente razlicito itd.
2. Reverb kao efekat jako pazljivo "doziram". Na bubnju ako ga i stavim to je max. 15, 20, na basu 0, na ostale instrumente jako malo. Moj zapazanje je da reverb jako moze pokvariti zvucnu sliku tako da ga treba jako precizno i umereno dozirati.
3. Reverb i chorus send kao stavke edit menija mfx, znaci kolilo ce instrument koji je obradjen, odnosno efekat koji mfx procesor proizvodi nad tim instrumentom, da tako kazem, biti "provucen" kroz reverb i chorus. Znaci kolicina reverb i chorus efekta koji ce se odnositi na instrument koji je vec procesuiran mfx-om. Ako ne gresim, ako gresim slobodno neka me neko ispravi naravno. Mozda ne mogu to tako strucno objasniti kao sto bi deja, worga ili neko kompetentniji, ali nadam se da se razumemo.
Ako ides na opciju da koristis jedan master reverb, onda mfx trosi za neki drugi efekat, neka to bude recimo spectrum koji je po meni jako mocan efekat ili neki visepojasni eq. Nemas potrebe duplirati reverb efekte.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2015, 09:55   #378
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je ono što je stvar ukusa svakog muzičara, a i zavisno od stila muzike, mada ja mislim da je reverb manje ili više potrebno imati uvek bilo šta da svirate. Ja uglavnom sviram evergreen, balade, pop, rock i instrumentale, tako da mi odgovara malo više reverba.
Okačiću uskoro ovde jedan instrumental da čujete koja je to doza efekata koje ja koristim, pa ćete mi reće da li je previše ili nije.

Po defaultu kada se klavijatura uključi meni je sve "suvo i plitko" i da ne bih svaki put postavljao iznova globalni reverb i delay, meni je jako korisno da imam postavljenu početnu dozu ovih efekata, tako da u zavisnosti od pesme dalje radim samo sitnije korekcije u zvuku.

Takođe mi ne odgovara da mi sama klavijatura postavlja svoj Mfx za određene boje, pa zato želim da ga ja određujem sam, ali iako podesim MFX LINK OFF, dešava mi se da kada izaberem neke boje opet se pojavljuje neki MFX koji nisam ja želeo i odabrao. Zato mi nastaje konfuzija
To je moj način rada.

Interesuje me funkcija Melody Intelligence koja mi nikad nije bila do kraja jasna kod Rolanda, a i dalje je zadržana i kod BK serije. Nisam siguran uopšte da je ovo toliko korišćena i važna funkcija.
U principu, ja neću da mi ovu opciju određuje sama klavijatura i kada je stisnem da mi on određuje duplirane boje na UP1 u odnosu na žanr trenutnog ritma, nego hoću da mi doda drugi glas na boju koju ja odaberem i trenutno sviram. Recimo, sviram u desnoj ruci acc gitaru i hoću na refrenu da je imam samo dupliranu (nešto kao terca) i kada stisnem MEL.INTELL on mi postavi neke trube ili orgulje koje nisam hteo. Kada onda isključim MELL.INTELL on mi vrati acc gitaru koju sam do malo pre svirao, bez veze skroz.
Zna li neko da li može ovo da se podesi da uključi samo dupli glas boje koju trenutno svirate, bilo da je terca,septima, kvarta, kvinta ili oktava a da ne ubacuje boje koje Roland "misli" da su dobre za taj ritam koji vam ide uz pesmu?
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2015, 16:45   #379
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne mozes podesavati melod. Int. Taj "dupli" glas kako ga ti nazivas, ne znam sta podrazumevas pod njim. Za terce postoji uputstvo kako se rade na bk seriji. Dodatni uredjaj u vodu tableta ili smartphone-a je obavezan. Verujem da se i kvarta i kvinta itd. mogu odraditi na taj nacin. Sto se tice mel. Int. Ja sam koristio onu opciju kada mi na postojeci zvuk doda isti ali oktavu gore ili dole.
Sto se tice nacina rada, svi se razlikujemo i tako je normalno.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2015, 19:08   #380
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice terci, na BK9 nije potreban tablet da bi se napravile terce, sve se moze odraditi u BK9 i snimiti kao performance.
Ako gledamo reverb efekat (tako i chorus) za boje kojim sviramo, taj reverb mozemo primeniti iz miksera ali i (ili) iz MFX-a. Radi se o istom reverbu ali razlika je sto se u mikseru primenjuje na osnovnu boju, dok se efekat iz MFX-a ustvari primenjuje posle obrade MFX-a.
Na primer, imamo MFX distorziju.
-Ako u mikseru primenimo reverb, reverb ce biti primenjen na osnovnu boju, bez distorzije, clean.
-Ako primenimo kroz MFX reverb (send) onda ce ta clean gitara prvo proci kroz MFX pa ce tek tako distorzovan zvuk proci kroz reverb.
Negde je potrebno koristiti reverb ili iz miksera ili iz MFX-a, retko oba...ali sto da ne, negde je i to bas mozda efekat koji zelimo da postignemo, mozemo primeniti i iz oba izvora.
Morison je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije