Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.08.2013, 23:16   #1
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Roland G 1000, midi file, i desna ruka

Pozdrav,
Imam Roland g 1000. 80 % sviram sa midi fajla i tada bi voleo da ponešto sviram i desnom rukom, ali nikako da stvarim zvuk, ili je vrlo stišan ili ne valja boja zvuka. Pre vremena sam svirao i sa drugom klaviaturom (yamaha), a mi je dosadilo da nosim dve kljave na svirke, jer težko stavim sve u auto, ili u gostionici nema dovoljno mesta i tako dalje. Da li ima neko od vas poštovani muzičari neku ideju znači, kako zapravo sviram desnom rukom sa midi fajlom a da dirke izpod desne ruke dovoljno jako zvuče?
hvala za odgovore.
Pozdrav iz SLO!
Franc.
megane je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2013, 00:51   #2
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A sto ti lepo ne prebacis sve te fajlove sa yamahe na roland G1000.... tako ne moras da nosis dve klajve...... btw, ni u nijednoj gostionici nece smetati jos jedna klajva osim ako smeta tebi na stalak za klajve xD, ili postavljas klajvu na nekih 10 metara visine pa ti udara u plafon ?..... Pre neki dan si trazio pomoc kako da napravis ritam sa vise setova bubnjeva a sada ODJEDNOM trazis objasnjenje oko desnu ruku na midi fajlovima..... stv neznam sta zelis, ali ako zelis postova da bi dobio download ovako neces uspeti sigurno.
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2013, 01:24   #3
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zaista sve vise sticem dojam da je Jovan jedan konsekventan kolega sa pravim savjetima, na pravom mjestu. I aktivnost na forumu mu je za primjer. Kad bi samo bilo malo vise ovakvih clanova, kud bi nam kraj bio... ihiiiiihhhhiiiiii...
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Jovan4e (15.08.2013)
Star 15.08.2013, 01:43   #4
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega Tranzit ... bas pre neki dan je megane pitao kako da napravi ritam sa vise setova i ja sam mu sve to fino lepo objasnio, napisao sam ceo referat. Bar do sada nisam sreo neko ko zeli da napravi sebi vrhunske ritmove, pa da onda 80 % svira na midi fajlova. Zasto bi mu onda bile takve vrhunske ritmove ? . To e to.... otvorio sam temu i umro sam od smĐľha kad sam video ko je postavio ovu temu. Covek na kome sam objasnio kako da napravi sto bolji ritam xDDDDDDD. Onda mi je jasno koja je njegov cilj xDDD
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2013, 12:40   #5
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poštovani Jovan4e i svi ostali!
Vrlo sam sretan što sam pronašao ovaj forum ima mnogo dobrih stvari od svih kljavi, a i forum je zaista velik i ima sve moguče gore na njemu.
Istina je da sam pre nešto dana nazad tražio savete kako da se napravi, i da li je uopšte moguče novi drum set,(da neki ritam zvući drugačije), ALI NE KAKO DA SE NAPRAVI NOVI RITAM! to pa zato: ja se mnogo i poslužujem midi fajlova, i ja na nekim midi fajlovima mijenjam drum set, i onda naprimer neću da imam Standard 1, i hoču da imam Tehno drum set, ili Dance, ili Power. to je to. A da mi nije na svrki dosadno ja bi voleo i da sa midi fajlom sviram desnom rukom pa bi voleo da podesim tonove oz tipke ali kako vi kažete dirke ispod desne ruke, ali to neznam. Eto to sam pitao poslednje, i nikakav drugi cilj nemam, niti ne znam šta mislite koji bi cilj imao.
Sa srdaćnim pozdravima!
Megane F.
megane je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2013, 13:32   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To sto bi ti, nece bas lako i komforno ici na G1000 jer je to klasicni aranzer kod kojeg je midi file player tek nuzprodukt. Tada kada je on bio aktuelan, ljudi su jos svirali, pa nije ni bilo uobicajeno da se forsiraju posebno kompleksne operacije sa midi file playerom na aranzerima. Ili ces mijenjati instrument ili ces opet nositi dva instrumenta, trece nema. Da me ne svhvatis pogresno, to bi moglo i sa G1000 ali ti za to treba dosta iskustva i znanja, a koliko vidim iz tvojih postova, nisi se posebno angazovao na polju upoznavanja instrumenta i mogucnosti koje pruza. Nije to ni obavezno jer bi ti samo da sviras ali ako hoces nesto vise od instrumenta, onda je neminovno da zagrijes stolicu i prelistas prvo manual samog instrumenta, a onda i malo literature o midi instrumentima uopste.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2013, 13:43   #7
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala Tranzit. Ali sada ja več sviram sa G 1000, i na nekim midi fajl dešava se da dobro zvuči naprime klavir izpod desne ruke, a na nekim midi fajl svira nek instrument vrlo tiho,i loše se čuje. a performans i ostalo je uvjek isti?? Inaće kljavu solidno dobro upoznajem, ali pitanja sada pošto sviram sam ili sa još jednim muzičarom imam nešto više isto sam morao da menjam sve na kljavi, otad kao prošlih godina kada smo bili 4 ljudi. Prije smo svirali živo, a sada manje više midi fajl.
Pozdrav.
megane je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2013, 14:27   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cini se da me slabo razumijes. Da probamo jos jednom. Roland G1000 nije napravljen da bi mogao da sviras na taj nacin, to jest da svira midi file i da ti uz njega sviras solo sound koji pozelis i kad pozelis. G1000 to ne moze, to jest da budem precizniji, moze ali za to ti treba da poznajes taj instrument kako valja kao i midi tehnologiju uopste, a uz to i da poznajes izvjesne "trikove" da bi to sve nekako funkcionisalo. To sto ti se desava da uz neki midi file dobijes pod desnom rukom pristojan sound, to je samo slucajno taj midi file imao na midi kanalu koji je odredjen za desnu ruku na G1000, postavljen taj sound sa odgovarajucim parametrima (Bank i Program Change, Volume, Pan, Reverb, Chorus...). Zaboravi na to kod G1000 jer ces se mnogo namuciti a na kraju nista neces postici i uzmi jos jedan instrument za solo.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
megane (15.08.2013)
Star 15.08.2013, 14:44   #9
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prvo sto ovde po mnogima neces dobiti, ma koliko se to krilo u javnosti ovde je to sto sviras sa midi fajlovima, a forum da ne kazem da ne podnosi fajlase, jer imas sad dosta teme o tome u kojima se "gubi" posao zbog fajlasa, i da znaju nece ti reci....Ali bukvalno....Jer nije isto kada neko svira 2,3,6 sata za klavijaturom i neko ko sedi tu cisto da bi sedeo i pusta fajlove od pesama....Koja je razlika da uzmes da pustis mnogobrojne mixeve sa youtube-a koji po 1h traju i tako par mixeva i ti zavrsi svirku, a uzeo si pare, a onaj ko stvarno svira sedi kuci i psuje sve po spisku sto ne svira....Msm realno....Meni to nije problem, jos sam mlad, i nisam veoma aktivan po svirkama da bi mi to nesto pravilo problem (mozda kasnije ako krenem koliko toliko tezgaroskim putem), ali sad mi to nije problem....Msm, ovo pricam realno, i velika vecina ce se sloziti odavde, ali takva je situacija....Jbg....No, da se vratimo nazad, jer nije ni vreme ni mesto, a ni tema za ovu pricu....Cisto mi to palo na pamet ovako na prvu....E sad....Ovo sto ti hoces, mozda i moze da se izvede, ali evo ti kakva je situacija kod mene....Tj. na oba rolanda koja sam imao i trenutno kog imam je da: Kada pustis midi fajl, desna ruka ti prelazi u "tihi klavir" i sve opcije Lock ti budu "obrisane" da tako kazem....Znaci, iako si ih na pocetku zakljucao, one se gase....Bar je slucaj kod mene bio, sto znaci, da ako hoces da menjas boju, ona ti uzima posebno efekte za svaku boju i bude tisa ili glasnija....I na prethodnom G600 i sad na VA je ista situacija....Znaci, desna ruka je tiha i gase mi se lock opcije i nzm koji nacin postoji da to radi, a mislim da nece tako lako ici, jer midi je zamisljen da ti on pusta vec te midi fajlove, a arranger mod ti je zamisljen da imas sve tvoje i sam sviras....Msm logicno....E sad sto ti hoces da ubacis jos tvoju desnu ruku (a neznam sta ce ti, jer sigurno ne sviras bolje od kvalitetnog midi fajla) to oni nisu bas tako zamislili....Sto kaze kolega @tranzit, midi u tim godinama je postojao cisto da bi pustao fajlove, sto je to moguce....Sad na VA imas Live transpose npr ili tako neke opcije koje pomazu, tj. neka poboljsanja u odnosu na G1000 naprimer, ali opet nije to na nekom vrhunskom nivou....Tako ti je kod svakog Rolanda, mozda izuzetak postoji sa novijim GW8, G70 i E80, ali sa ovim pre VA sigurno ne....Toliko od mene Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
megane (15.08.2013)
Star 15.08.2013, 15:19   #10
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od megane Pokaži Post
80 % sviram sa midi fajla
Kako to izgleda kada se SVIRA sa midi fajla?


Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije