Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.01.2014, 13:46   #1
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Sample modeling Trombone pitanje?

Situacija je sledeca: otvorim u kontaktu 4 instance sample modeling trombone-a, e sad posto je instrument monofonic da li je moguce nekako da podesim da kada drzim akord, recimo septakord da svaka nota u akordu kontrolise samo jedan kontakt?
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2014, 14:31   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisi zaboravio da je Trombon kao realni instrument uvijek i samo monofoni ? Znam da nisi. Postoji Script za Multi koji bas to radi sto tebi treba. Sve vrijeme pokusavam da ga pronadjem ili da se bar sjetim gdje sam ga upotrebljavao, ama nikako. Mislim da je bila u pitanju nekakva Guitar Modus Scripta za Multi ali mi ne pada na pamet gdje sam to koristio. Ako se sjetim javicu ti sigurno.

Ovo je samo jedan od nacina. Pomocu nekog Midi Processora ces to uraditi za manje od minute. Pogledaj recimo, Bome's Midi Translator za kojeg je to sala vic, a uz malo vise muke moze i pomocu MIDIOX-a, mada bi tu imalo dosta da se pise.

Jos jedan nacin je, da jednostavno uklonis Scriptu iz "The Trombone" za Portamento ili Split Portamento (ako se dobro sjecam, tako se kod njega zove ta Scripta) i napravis svoju Portamento Scriptu i to tako, da kada sviras akord, odmah i cujes akord, kao i kod najnormalnijeg polifonog instrumenta, a cim krenes sa Legato sviranjem, da se automatski ukljucuje Portamento-Mono modus sa Glide Time, ciju vrijednost mozes da kontrolises. Takvi trikovi su moguci kod Kontakta, radio sam ih u nekoliko realnih instrumenata za Trans Audio Sound Engine.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2014, 16:53   #3
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, moja je krivica sto nisam napisao za sta ce mi to ali sigurno si vec skontao.
Dakle zamislio sam trubacku sekciju, samo pratnja, minimum 4 instrumenta da bih mogao i sedmice da sviram e sad manje-vise sto je instrument monofon (kao i sto treba da bude) to mi ne smeta jer ja bih ubacio 4 ta ista trombona i panovao ih razlicito, recimo prima u centar, terca levo, kvinta i sedmica desno sve u cilju da emuliram stvarnu situaciju na bini plus zvuci sire=lepse . Sad se javlja problem zato sto mi treba nesto, plugin/skripta koja ce kada odsviram akord da kaze kontaktu sledece: Prvu midi informaciju koju primi neka svira trombon 1 tj prima, drugi terca.. i sve tako a taj trombon sto ima tu skriptu za monofonic mi samo ide u korist jer ne dozvoljava vise od jednog tona. Zvuci prosto ali u praksi ne znam kako bih to resio. Inace na kraju krajeva ja to odradim rucno sve samo sto izgubim vreme dok odradim neki trubacki groove pa malo dok razmrdam svake tonove da ne sviraju u istu milisekundu, pa malo randomizujem velocity...kao sto rekoh samo izgubim vreme a ovako kad bi to sve finkcionisalo samo odsviram i to je.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2014, 14:43   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Napisah ti gore da rjesenja postoje, a na tebi je koje ces da odaberes, odnosno koje ti najvise odgovara. Skripta za Multi (ona se ne pojavljuje u samom instrumentu vec vazi za cijeli Multi) gdje bi svaku notu svirala druga instanca The Trombone, je jedna od opcija ali u tom slucaju ti je citav Kontakt "zarobljen" tom skriptom i mozes ga upotrijebiti samo za taj The Trombone. Mislim da bi ti najvise odgovarala opcija da uklonis originalnu Portamento skriptu i da napravis onu koju sam ti vec opisao. Medjutim u tom slucaju nemas mogucnost da pojedine tonove paniras. Randomiziranje Velocityja i pozicije nota po vremenskoj osi nije problem. Ipak mislim da je neizbjezan rad koji si i do sada obavljao jer ces na taj nacin ipak dobiti najvjernije rezultate. Predpostavljam da se radi o studijskoj upotrebi The Trombone jer za Live bi morao da upotrijebis nekoliko instanci Kontakta u nekom VST Host programu da bi to sve mogao da odradis.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2014, 16:41   #5
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za studijsku upotrebu je pa zato se i ne cimam toliko, vise pitam iz znatizelje i mozda bi mi ustedelo malo vremena ali kad razmislim bas malo jer ovako kako sam odradio relativno mi nije mnogo uzelo vremena. Uglavnom probacu i to sa skriptom.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2014, 18:54   #6
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 649
Downloads: 3686
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

najjaca je artuia brass 2, al ne radi mamu joj u cubesu, samo standalone ok. a par put je odradili i nist!! ono je balkan zvuk,. po cetvoro sviraju odma haha
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2014, 00:56   #7
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobra je i arturija, pogotovo mi se svidja sto je phisical modeling, imam neke klarinete koje sam pravio sa brass 2, moze svasta da se odradi. Evo kako zvuci sample modeling pomesao sam tubu koja ima meksi zvuk (topliji) i trombone koji daje onaj zvuk metala tj. brass-a.
Fajlovi
File Type: mp3 Trubaci pratnja.mp3 (443,9 KB, 19x skinuto)
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2014, 02:39   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro si ti to odradio, mada mene Arturija ne baca nesto posebno u ekstazu, pogotovo ne sa svojim saksofonima, koji su i vise nego slabi. Tu im je modeling skroz zakazao. Plehovi su uredu, upotrebljivi su i moze se odraditi dobar aranzman sa njima ali ima i boljih medju Kontaktovim Libraryjima.






@branoy

Kako ne radi Arturia 2 u Cubaseu ? U Cubase 7 radi sasvim normalno, bez ikakvih problema. Ni Cubase 6 takodje nije imao poteskoca sa Arturiom.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2014, 03:50   #9
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 649
Downloads: 3686
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

tranzit u cubase 5 ni naopacke cim izaberes preset zastopa sve,, jbt nisam se setio je sad ponovo instal posto imam cubase 7 elements full,
javicu radil ovamoo
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2014, 04:02   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kakav Cubase 5 i bakraci, to je verzija iz proslog milenijuma, koga ona jos interesuje. U Cubase 7 mora da radi. Doduse, nemam Elements nego normalni Cubase 7.5 ali ne vjerujem da ces imati problema ni sa tom malom verzijom.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije