Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.09.2015, 14:53   #71
Willy
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.02.2014
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Willy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln

Uskoro dostupan...

http://www.skymusiccenter.com/korg-pa4x-76.html
Willy je offline   Reply With Quote
Star 15.09.2015, 07:13   #72
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Predstavljen Pa 4 Musikant
ffb je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2015, 19:35   #73
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta se to desava iza Demo Materijala?
Kao i vi pazljivo sam procitao informacije sa korgove stranice i pokusao dokuciti sta je to novo u PA4.
Na prvi pogled u najkracim crtama uocavam.
- Laksi je ok 900 grama od PA3 zmog toga sto je tanji oko 2 cm
- 400 mb memorija, znaci 136 bm vise ot opcionalnog 265 mb prosirenj (kompresija me nikada nije ni zanimala jer zam znao da je to prolazna stvar)
- Song Set dugmad za brzi pristup Song Listama ( imaju Set liste i kod PA3 ali nema dugmad za to)
- nesto veci displej ali sa mogucnostima mjenjanja vrijednosti povlacenjem prsta ( kao sto se to moze uraditi na iPadu)
- novi ritmovi i novi zvukovi kao sto su semplovi Gitare i Klavira
E upravo ovo zadnje "Novi Semplovi" me u cijeloj prici najvise zanimalo. Prica se o novim drum kitovima
Da bi to mi bilo jasnije odem na KorgUSA i pronadjem PA4 a u gornjem desnom cosku znak za Cloud/ oblak te kliknem tu a tamo primjeri ritmova i boja. Prokljucim to na dobre zvucnike i odmah primjetim da Korg PA4 daleko bolje zvuci nego PA3 i prethodnici. Vratim se na demo od PA3 pa uporedim opet sa PA4 i cuje se ogromna razlika. Tada poslusam demo od PA2, PA3, a zatim nazad na PA4. Nevjerovatno koliko PA4 zvuci bolje. Sada se pitam sta se desava. jeli to neka mucka i stimanje u zvuku dema od strane Korga za reklamu vezanu uz PA4 ili je to sasvim nesto drugo u odnosu na prethodne modele. Po ovome sto se cuje PA4 razvaljuje i jednostavno otpuhuje prethodnike u proslost. Moj sledeci potez je bio. prodao sam obadva PA3 i kupio dva PA4. Dobicu ih u prvoj Kanadskoj isporuci koj ce biti u drugoj polovici Oktobra. dali sam nasjeo ili nisam znacu a obavjesticu i vas ali uglavnom ja sam oko pitanja kupiti ili ne kupiti ipak isa za kupiti.
Predlazem da poslusate demo i uporedite za demom od PA3 i svih ostalih aranzera. Pozdrav clanovima foruma.

Promijenjeno od keyboards (23.09.2015 u 19:36 sati)
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2015, 20:11   #74
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav i tebi,hvala na informaciji.
Ovo je najbolji demo koji sam cuo od pa 4.
Zvuci jako dobro i moderno.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2015, 08:25   #75
bogy
Vredan član društva
 
bogy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.03.2006
Postovi: 143
Downloads: 634
Uploads: 1
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Korg Pa 600
bogy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
bogy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja cu da cekam dok ga cujem Live jel svi demo snimci nisu 1:1 za mene.

Jedva cekam
bogy je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2015, 18:33   #76
bojanzivkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.08.2008
Mjesto: Bec, Austria
Postovi: 94
Downloads: 1807
Uploads: 3
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg PA4x , Korg Kronos
Interesi: Muzika
bojanzivkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bojanzivkovic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ipak je EDS-X (Enhanced Definition Synthesis-eXpanded) sinteza u Korgu PA4x!
Znaci daleko vise zvukova nego u predhodnim modelima.
Korg Krome naprimer ima tu sintezu koj prima kompletan PCG od Korga M3.
Meni bi to mnogo znacilo ...

Ali opet stvar ukusa i kome je sta koliko potrebno
bojanzivkovic je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2015, 20:47   #77
oliver
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.02.2004
Postovi: 103
Downloads: 2047
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
oliver befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mene interesuje memorija za seplove, na sajtu stoi ovako

Sampler for 400 MB * more user PCM data
* Subject to change

Zna li neko mi odgovoriti bice li vise memorije od 400Mb, i ako bude, koliko ce biti to.
Hvala
oliver je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2015, 18:40   #78
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prelazak sa PA3 Na PA4
Svakako jedan od pozetnih momenata u razmisljanju je kalkulacija sta dobijamo prelaskom i dali se isplati preci na PA4 sa PA3.
Kanadska Kalkulacija
PA4 61k -$4999 +13% taksa = $5648.87
PA4 76k $5299 + taksa =$5987.87
Oba kostaju $11636.74
Sta se moze dobiti za PA3 u najboljem slucaju prilikom privatne prodaje
61key $3000/ vec 3 sedmice cekam na musteriju ali nedam nize /$2400 maksimalno se moze dobiti u zamjenu u trgovini ako pristanu da uzmu klavijaturu
76ke $3400 privatno / $2600 u trampi u prodavnici Znaci u najboljem slucaju recimo za
61 key zamjenu placas. $2948.87 nadoplate a 76key $ $2987.87 nadoplate
U kalkuriranju sam upotrjebio srednju cijenu izmedju najbolje prodajne i najlosije prodajne situacije.
Sve kalkulacije i cijene su u Kanadskim dolarima. Ovo ce dobro doci Kanadskim clanovima foruma da vide racunicu koliko se isplati uraditi prelazak. Mislim da na osnovu onoga sto nam nudi PA4 plus Mogusnosti koje vec imamo od PA3 plus novac tesko je da ima razloga za prelazak na PA3. Objektivno i realno je ocekivati da ce vlasnici PA3 koji su potrcali da ga prodaju nakon ove kalkulacije dobro razmisliti. Realno receno oni koji zele kupiti polovan PA3 ocekuju dobru cijenu a oni koji ga prodaju gube ogromne novce i kad shvate vrijednost PA3 biti ce razocarani. Nakon ove kalkulacije vlasnici PA3 trebaju dignuti cijene prodaje PA3 i ne davati ga u bescjenje.
U mojioj situaciji ja sam vec zavrsio svoje kalkulacije i Uzeo sam dva PA4 /61 i 76. Razlog je samo " Idem Dalje" sto me je dobro osinulo po Dzepu i stvorilo konfuziju izmedju zadovoljstva u manjoj mjeri i nezadovoljstva racunicom u vecoj mjeri. Sad je gotovo progutaj sto si zagrizao i vozi dalje.
Zakljucak:
Zdrava razumna odluka je cinimi se bliza Zadrzati dobri PA3 koji vec radi posao.
Dodato:
PS
Evo malo drugog pogleda i drugog poredjenja koje je sasvim druge prirode ali ima neke logike.
Ako gladamo da svake godine izadje novi iPhone i uvjek je oko $1000 a znam ljude koji redovno uzimaju novi model, Korg modeli izlaze svake 4 godine. IPhone ne donosi nikakve novce iskljucivo je za personalno zadovoljstvo dok klavijatura je alat, stvar koja pravi novac. U ovom slucaju prelazak sa PA3 na PA4 ima totalnu logiku. Ipak ono prvo poredjenje je mjerodavnije u dublje za argumentima dok je ovo drugo povrsno ali sa nekim paralelama koje se provlace kroz glavu.

Promijenjeno od keyboards (26.09.2015 u 18:49 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2015, 18:57   #79
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako ima posla a naravno i para, sto ne uzeti noviju spravu. I da nema napredka u zvuku bar je skroz nova sa garancijom.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2015, 19:19   #80
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moje misljenje koje vjerojatno ne zanima nikoga je da ce vjerojatno najvise PROFITIRATI FAJLASI zbog mogucnosti midi file to style.Po mom vidjenju midi fajl ili mp3 se moze i mnogo jeftinije pustati(SVIRATI)Sa ovim postom ne zelim nikoga uvrijediti, jer svatko se bori na svoj nacin kako zna i moze.Jedino me u citavoj prici tjesi da gledajuci snimke na YT da aranzer polagano ali sigurno prelazi u dinosauriju( zaborav).Pratim i misljenja kolega na stranim forumima(Musiker Board) gdje se i oni zale da je posla sve manje i manje.Ljudi sve vise angaziraju Dj koji su jeftiniji i fleksibilniji od nas glumaca, komicara, prodavaca magle itd.
Jos uvijek i sve vise smatram da jedan muzicar koji zna da svira moze da svaku tezgu odradi sa 20-30 ritmova i toliko zvukova za puno manje para. I da zvuci dobro!
Oprostite malo sam se zanio u svoj monolog
Pozdrav svima
ffb je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije