Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.11.2016, 03:24   #51
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

sve to stoji, ali zaboravljamo stalno da ove vecina ljudi prica o ozvucenju koje ce ozvuciti 200-300 ljudi, a ne ceo koncert, i u skladu s time bi i da ima relativno kompaktno ozvucenje, koje nece da iscedi mozak iz gostiju vec da pristojno ozvuci salu i bude relativno kompaktno, iliti da ti ne trebaju 3 mala crnca da ga secaju..o tome se radi, imajuci u vidu sve gore navedeno, ljudi traze nesto u skladu sa tim, opet kazem ne ozvucavamo svaku svirku acu lukasa za 5000 ljudi , vec 200 pijanih svatova
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 09:13   #52
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Malo smo se udaljili od pocetne teme ali interesanta razmjena misljenja i iskustva.Svaki sistem je dobar onoliko koliko je dobra najslabija karika u lancu.Ako bend posjeduje muzicku kulturu sviranja zvucati ce na razne razglase dobro bez obzira o kojoj vrsti muzike se radi.Da spomenem jedan primjer, nadam se da mi moderatori nece zamjeriti. Mnogi od vas su culi ili svirali u Austriji - Beč -Casablanca.Postoji 5 sala razlicitih velicina od 300-1000 ljudi kapaciteta koje su kompletno opremljene sa svime pa tako i sa razglasima . Sve Dynacord sa subovina od 2-6 po svakoj strani a takodjer i satelitskih kutija.Znaci uredan zvucni zid na svakoj strani.Kada sam god isao svirati u te sale trebalo se dobro ustelavati sound. Cesto sam se pitao dali kolege muzicari koji su svirali subotu ranije imaju pojma o akustici ili su na fajrontu namjerno sve pokvarili.Normalno sa svako sebi steluje sound.Jedino je volumen bio na maximali. Usi krvare do bola od buke ali sounda nigdje.Ovo gore napisano je samo moj subjektivni osvrt na temu muzicka kultura.Svi mi znamo da bez obzira dali se radi o aktivi ili pasivi sa skretnicama ili bez ljudi koji su blize bini imaju poslije danima probleme sa sluhom.Iz svih tih razloga mislim da je ta nas tezgarose koji sviramo svirke od 50-300 ljudi najbolje nesto poput Bose, Fbt Verso, Rcf Evox ....Svi proizvodjaci imaju konja za trku sa takvim sistemima. Zvuk se siri na daleko i svaki muzicar ima dobar monitoring. Ovo je maximalno udaljavanje od zadane teme ali mozda nekome pomogne u buducnosti.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 11:39   #53
srkiboj_zr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2007
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 43
Postovi: 140
Downloads: 721
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: KORG PA4x
Interesi: Niente importante
srkiboj_zr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znam za Casablancu i cesto sviram tamo..pa tako vec trecu novu godinu radimo u najvecoj sali koja prima oko 1200-1300 ljudi...gazda uvek stavi kompletnu Kobru..xa2 i max5 kao monitoring...jednom sam sisao sa bine da cujem kakav je zvuk...kad sam stao ispred zvucnika..zamalo nisam pao u nesvest od snage..u momentu mi se zamantalo od bassova..i posle dodje gazda i kaze jel ima prostora jos malo da se pojaca...

jbg neko voli snagu neko lep ton.. meni je u cilju da nisam preglasan i da se sve cuje dobro..

a sa druge strane imam tri pevaca i uvek su "tihi" sabijaju mi presonusa u crveno bilo da je balada ili teska dvojkara..muzicka kultura fali mnogima...

Promijenjeno od srkiboj_zr (30.11.2016 u 11:40 sati)
srkiboj_zr je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 11:54   #54
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poznam gazdu odavno jos iz stare Casablanke u Beču gdje je sala bila na katu za 200-250 ljudi koliko se sjecam. Isto njegov razglas u ono vrijeme 4 kutije bez subova.Ali sve plombirano - limitierano od strane gradskih vlasti i cim se netko od gostiju glasnije nakaslje ili vikne u blizini mikrofona sve se prekida haha- dobra stara vremena. Culi su se samo akusticni bubnji, harmonika i pjevanje " pjevanje iz usta".
Vremena se mjenjaju brzo ali navike tesko i sporo.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 12:00   #55
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod moje babe iz spavaće sobe uvijek trešti televizor tako da ga čuju susjedi preko ceste. A baba gluva ko top, kaže daj još malo pojačaj.
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 15:05   #56
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Smatram da svaki ozbiljan renter treba da ima vise razlicitih sistema u ponudi i da muzicari mogu da biraju , da ima za svaciju dusu po nesto. Zato ja imam puno razlicitih sistema i mogu mozda najrealnije da odgovorim na ovo pitanje sta je bolje , aktiva ili pasiva.
Od pasivnih u ponudi za tezge imam Dynacord Variline VL sub18 , VL152 , VL212 , JBL SRX , MM acoustics ...Od aktivnih Dynacord Madras M18 , M15 , razne Mackie i RCF.
Za koncerte Ace Lukasa kao sto rece kolega gore i ostalih pred vecom publikom 2000 i vise ljudi koristim Danley sound labs i Acoustic line Seeburg i jos puno sitnih koji necu ni da pominjem...
Ne pisem ovo da bih se hvalio , vec da ljudi shvate da imam u ponudi i pasivne i aktivne kutije i od Dynacorda , JBLa i vecine drugih vodecih firmi u toj sferi , tako da nisam pristrasan i mogu najrealnije da dam neko svoje misljenje bez emotivnog vezivanja za bilo koji brend.

Sto se tice aktivne i pasivne varijate , puno je bolja pasivna , jer sa ozbiljnim pojacalima ( Powersoft , Lab gruppen ,Hoellstern , Camco itd uvak mogu da daju vise sto se tice snage i kvaliteta u odnosu na aktivne koje uglavnom imaju pojacala srednjeg ili nizeg kvaliteta ,ali svakako ispod gore pomenutih pojacala.
Aktivne kutije su podloznije kvarovima i teze su za servis.Aktivne su problem za rad na otvorenom kada su losi vremenski uslovi dok su kod pasivnih pojacala i struja na sigurnom ispod bine...

Sa druge strane za manje tezge i veselja su aktivne po meni prakticnije za namestanje , nema muke oko setiranja razglasa ( pustis i to svira ), stavis mixer , na kenone od kutije do kutije i cao... Uz malo muke puno muzike , velika prednost kad se rade tezge sto svaku kutiju mozes pojedinacno da smanjis ukoliko se neki gost posebno zali na galamu itd ...
Jos jedna velika prednost kod aktivnih je sto mi se npr u praksi pokazalo da su limiteri mnogo bolje uradjeni , pa mnogo manje crkavaju visokotonci i kutija kada je u LIMITU mnogo bolje svira . Ovde je konkretno vezano moje iskustvo za Dynacord Madras koji je aktivni i Dynacord Variline koji je pasivni i obe serija imaju EV ND6 visokotonac. U Madras nikada ne crkava visokotonac dok kod variline zna da izneveri...

Sve u svemu mislim da idealno ne postoji , da sve ima svoje prednosti i svoje mane . Da svako treba shodno svojim potrebama i zahtevima da kupi ozvucenje . Nesto sto je za moje potrebe idealno , ne mora da znaci da bi i drugome bilo...Tako da savetujem da svako pre nego sto nesto kupi uzme prvo i proba i to na najmanje 2 ,3 tezge ...jer mi se vrlo cesto desavalo da mi se nesto na prvu ''loptu'' puno svidi , a posle 3 tezge promenim misljenje...


POZZZZ

Promijenjeno od neshatomic (30.11.2016 u 15:12 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 15:47   #57
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je, malo smo razmjenili misljenja i iskustva po tko zna koji put.
Dok neki drugi kolega ne pokrene istu temu ali sa nekim drugim modelom npr.HK Audio i slicno haha.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 20:56   #58
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja kao one man band trenutno razmisljam o zameni mog razglasa koji cine pm1000-2 i po par dlite 12.3 i sx300 i par ev sb122 sto mi u neku ruku zavrsava dosta svirki, ton je korektan za uglavnom vecinu svirki koje imam po vojvodini gde mi violinista ili neki pevac ne isteruju drajver iz kutije kako bi video ko svira...medjutim to polako postaje slabo i vreme mi je da predjem najverovatnije na neku aktivu...

Problem je sta uzeti a da kutije nisu neke preteske obzirom da sam nosim i montiram razglas...eventualno kada nas vise svira uvek ima pomoci ali mi treba da mogu i sam da odradim neke svirke...

Mesa je u pravu...ima puno dobrih sistema i sve je to odlicno ali ko ce to da pakuje i da nosi u putnickom karavanu..?...nema basa bez 18ke ali kako to jedan covek da nosi i kako optimizovati taj razglas da moze da radi i za 30 i za 300 ljudi...?....

To su pitanja koja mene konkretno zanimaju i muce...dzaba mi da sanjam i razmisljam o nekom sistemu koji nit mogu sam da nosim nit imam u cemu da ga nosim...




Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 21:20   #59
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@splendid ,pisano je vec jako mnogo na tu temu i nije lose ponekad obnoviti gradivo.Otvoris fino Thomann , Music Store, Just Music pogledas sto ima na trzistu, ono sto te bude zainteresiralo prevedes sa Google ili slicnim programom za prijevod.Procitas razlicite komentare i testove i polako dobivas sliku sto, kako, gdje,posto....
To sto ti trazis razglas za 30-300 ljudi i nije neka nauka u danasnje vrijeme.Audio tehnika je napredovala i danas je ponuda vise nego dobra.
Po pitanju kvalitete zvuka i po pitanju cijena.
Vrijeme ormara i kredenaca je dinosaurija,pogotovo sto sve moras sam utovariti, istovariti,spojiti i tako u krug.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2016, 21:26   #60
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju to bi bilo isto kao kad resis da se zenis pa otvoris google vidis kakvih zena ima procitas tudje komentare dal one valjaju i onda odaberes

Ja jako dobro znam sta pisem iako pisem "narodnim" jezikom...sve je to lepo na papiru a u praksi 0 bodova...zato i pisem u temi koja je malo siroka a pisem sa aspekta svojih potreba...u principu cekam iskustvo nekoga ko koristi novu prx800 seriju i mislim da cu u tu stranu...prx812 za pocetak a kasnije neke binove...mada mi nije jasno zasto je prx812 glomaznija od prx712...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije