Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.08.2014, 00:07   #31
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od SMusic studio Pokaži Post
Na PA900 su ostali stari DA konverteri kao i na starijim PA aranžerima, osim na PRO seriji 1,2,3.
Citiracu samo ovo ....

Opet ti DA converteri krivi a ne zna se nista o njima vec se prepricava ono sto neki pametnjakovici pricaju. Ajde da vidimo jos za 2-3 dana temu "Sta su to DA konverteri" kao prosli put.....

Ko je rekao da su isti ? Ima li gde Service Manual za pa900 ? Nema .... epa onda niz carsije sto se prica, okaci macki o rep. I na staru Pa seriju nisu na sve modele isti DA konverteri kako je ovde navedeno....
U pa500 je AKM-ov AK4384
U pa800/pa2x Cirrus Logic CS4398
U pa1x opet Cirrusov CS4396
Imate specifikacije tu.
Pa80 ima jos stariji i slabiji, neki drugi bese, imam i njegov Service manual al nemogu da trazim sad.

Nove serije pa600, pa900 i pa3x sta imaju to je jos uvjek tajna, ukoliko neko uspe da dodje do oficijalni Service manual voleo bih i ja da pogledam to. Mada i ovaj DAC na pa2x kad procitam specifikacije, izgleda mi ozbiljno, e sad dali je i u praksi ozbiljan, to nemogu da kazem. Vise mi smeta to sto su semplovi 16bitni, a DAC 24 bitan. Citao sam negde na stranih foruma da DAC radi na 16bita (mada u service manuala na magistralu ka DACa pise 24bit), ko zna dali je tacno ali trebalo bi da jeste jer logicno je, nema svrhe ako sample content je 16 bitan. To ne valja.
Ja licno jos uvjek nisam siguran zbog cega Korg kod vecinom ne zvuci kako treba. Ako je DA konverter, zasto je on ? Posle DA konvertera u nizu ima Low Pass Filter, kako znamo da nije on problematican ? Citam i Korgforums i Synthzone kad imam vremena al dosad nisam ubedjen. Nekako nije mi dovoljno da okrivicim DAC jer mnogo toga moze da ima uticaj. Jedan je cak i menjao DAC u Pa500 i stavljao snimci (stranac neki), bila je mislim tema na foruma pre godinu dana, njemu se svidjalo kako zvuci posle toga, meni nije recimo, jbg.... Mrzi me sad da trazim i to jer sam vec Off Topic

Druga bitna stvar je da ne treba uporedjivati Line Out sa zvucnicima, niti sa slusalicama jer ne dolazi isti signal na sva tri mesta. Pre izlaz ka pojacalo na zvucnicima ima 4Band EQ recimo. Line Out je nezavisan od toga.

Da ne duzim oko toga....
Jos uvjek smatram da je pa600 best buy u rang do 1000 eura. To je moje misljenje. Ako neko predlozi bolji izbor u taj rang promenicu ga.

Sa clanom @SMusic studio se slazem oko deo da je Pa900 skup i precenjen.
800-900 eura plus za After Touch, 192mb RAM, +1 Assn. Switch, +1 song player, nesto vise ritmova i boja..... jedino Sample Edit sto vredi nesto vise. Ili mozda ako nije Vocal procesor merodavan u izbor, pa zbog toga dati plus para...
__________________

Evil is just a point of view


Promijenjeno od Ace (01.08.2014 u 00:15 sati)
Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
bogy (01.08.2014)
Star 01.08.2014, 01:57   #32
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da ova tema lagano gubi smisao. Vratite se na suštinu i odgovorite shodno temi, dakle poredjenje Pa900 i Pa600. Ne tyrosa, pa80 i slično. Ne znam kada će ljudi da shvate da svako kupuje ono što mu odgovara. Svaki muzičar treba da zna šta želi i da ima viziju kakav sound želi, bar bi tako trebalo.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio EmirTotic za ovaj koristan post:
bogy (01.08.2014)
Star 01.08.2014, 09:58   #33
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
Ko je rekao da su isti ? Ima li gde Service Manual za pa900 ? Nema .... epa onda niz carsije sto se prica, okaci macki o rep. I na staru Pa seriju nisu na sve modele isti DA konverteri kako je ovde navedeno....
U pa500 je AKM-ov AK4384
U pa800/pa2x Cirrus Logic CS4398
U pa1x opet Cirrusov CS4396
Imate specifikacije tu.
Pa80 ima jos stariji i slabiji, neki drugi bese, imam i njegov Service manual al nemogu da trazim sad.
Ko je rekao da su DA stari? Nisam ja to izmislio, rekao mi je jedan ljubazan prodavac u jednoj muzičkoj prodavnici gde sam i probao instrumente, koji je odvojio dosta vremena da popričamo i analiziramo puno detalja oko svih pomenutih aranžera.
Obzirom da ih prodaje, nije za očekivati da priča nešto što ne ide u prilog svojoj robi, ali čovek je bio samo pošten i iskren i ja nemam razloga da mu ne verejum.
U prilog celoj priči, ja ipak na kraju verujem najviše svojim ušima. Pošto dugo radim sa ozvučenjima, obradom zvuka i live koncertima (po profesiji sam dizajner zvuka) i imam poprilično iskustva i godina rada iza sebe, najmanje su mi bitne oznake, vrste i karakteristike ugrađenog hardvera u nekom uređaju (naročito kod klavijatura i aranžera), da bi mi to bila garancija da li je nešto zvuči dobro ili ne. Jednostavno, priključim to na kvalitetnu opremu sa raznim kombinacijama uređaja i komponenti ( a imam ih na raspolaganju svakakvih vrsta) i onda donosim svoj sud i mišljenje da li to zadovoljava neki kvalitet ili ne. Naravno, opet moram da se ogradim, TO JE MOJE VIĐENJE i MOJ UKUS, a o ukusima nije vredno raspravljati se. Pošto ne smatram sebe najpametnijim i najmerodavnijim da dajem o nečemu konačnu ocenu, u prilog svemu mi je jako bitno i mišljenje mojih mnogobrojnih kolega koji su dosta iskusniji od mene, a koji se takođe slažu sa ovim činjenicama.

I na kraju, posle puno susretanja i rada sa raznim vrstama klavijatura, kod Korga PA definitivno nešto fali u zvuku na OUT-ima, pa ma šta bilo u njemu uzrok tome.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2014, 10:09   #34
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mislim da ovde tema uopste nije bila vezana za sound klavijatura vec za sam kvalitet izrade...ako je postavljaca teme to zanimalo to sam mogao jos na pocetku teme da mu kazem da u zvuku od pa600 do pa900 nema razlike sem eto malo vise rama kod pa900...ali razlike u kvalitetu izrade ima kolko god se vi oko toga koprcali...mozda je pa600 best buy za 1000 evrica, ali meni je ono smesno da izvinete, lici na zajebanciju...ne govorim o zvuku, samo o kvalitetu izrade...bk5 iz iste klase je po meni daleko ozbiljnije izradjen, a kosta isto...Korg je bezobrazan pa ima petlje da ponudi onakav (ne)kvalitet zs te pare, a jos vise je bezobrazan kad za duplo vece pare nudi pa900 koji daje u softverskom smislu tako malo toga a za duplo vece pare...kvalitet je tek kod pa900 na minimumu pristojnosti i taj aranzer ne bi po meni trebao ds kosta nov vise od 1300-1400 evra...a pa600 isto kao i pa50 nov-600 e max...ne vrede vise ni one gumice mesto tastera, ni one cudne plastike zvane dirke, ni ona kutija mesto kucista
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2014, 10:20   #35
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ponovio si sve isto što sam ja već napisao 3 posta pre ovoga (očigledno neke mrzi da čitaju opširnije postove). Mislim da nisam mogao konkretnije čoveku da odgovorim na postavljeno pitanje.
Drago mi je da se većinom slažeš sa mojim mišljenjem.

A ovo posle je samo moj odgovor ovom makedoncu koji je počeo da zalazi u neke tehničke detalje za koje sam pokušao da objasnim da u ovoj temi nisu bitni.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2014, 10:23   #36
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo sad sam procitao tvoj prethodni "poduzi" post i vidim da si se u svemu slozio sa mnom
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
SMusic studio (01.08.2014)
Star 01.08.2014, 13:05   #37
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da se malo nadovezem na kvalitetu zvuka. Nije u pitanju DA konverter, vec ono sto dolazi iza njega a to su mikser koji ubacuje line in i pojacala za phones out i line out. Ta skalamerija je tako lose uradjena na pa500 i pa600 da ove klavijature imaju visok pozadinski sum. Pisao sam vec o tome ali evo sa ponovim pozadinski sum im je oko -72db sto je ravno audio kaseti. Na yamahi e413 koja kosta 200e sum je nizi za 8db. Najvjerovatnije da su izlaze korgovi inzinjeri namjerno lose uradili.
zukae je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2015, 23:35   #38
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

imao sam priliku probati tipke i na PA300, PA600 i PA900 - u istoj radnji. Razlike nema - 100 % iste, meke tipke na sve 3 klavijature...
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije