Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 11.12.2014, 15:43   #31
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Branoy nije do tebe sigurno....kolko god okoreli korgovci pricali da je problem u coveku, i da ostali kupe nazad rolanda,nisu u pravu....ako ne kontate ne svira ljudima zvuk rolanda u usima vec ta njegova sirina koju je imao.....ja sviram korga vec 4 godina posle rolanda, i nijednog momenta nije zazvucao kako treba...munjis ga na sve strane,i na kraju ispadne takva papazjanija da nista vise ne razumes sta svira....i stalno ista prica ima ljudi kojima zvuci korg da padnes na dupe...ja sam sve cuo samo ne korga da padnes na dupe....gde su ti? kako ni jednog jedinog do sada nisam cuo...ako neko misli da je taj neka dokumentuje ovde isto...ima par ljudi koji peglaju ritmove kako valja, kako treba, ali i dalje ne mislim da im korg zvuci da padnes na dupe...dobro osmisljen i iskucan ritam jeste pola posla do dobrog zvuka, ali dzabe kad nema to odakle da izadje....sto rece neko izguzva zvucnu sliku kao ves masina....ja iskreno ne poznajem ljude koji su se vratili od yamahe ili ketrona na korga, ali znam bar deset njih koji su uradili suprotno, probali korga i vratili se starom brendu...i jos jednom, muziari nisu producenti ni inzinjeri zvuka, oni su jednostavno muzicari, tezgarosi...ako ja kao muzicar treba proucim citavu oblast, materiju,teoriju o muzickoj produkciji,da bi svirao korga, jebes ga onda, odoh u producente, da se ko covek bavim time, a ne da secam instrumente po svakavim lokalima itd...to ne pije vodu apsolutno,kolko god vi o tome dzvanjkali....ako je brenoy na starom g1000 mogao jednostavno da iskucka ritam, i bez ikakvih, ali ikakvih dodantih efekata, sem mozda malo hala na kontrama, da napuni kutiju kako treba, i da bude zadovoljan ritmom, a sada na korgu pored milion efekata, master eq,comporesora, te ovoga te onoga, ne moze da postigne to isto, cisto sumnjam da je u njemu problem...verujem ja da su pojedninci zaljubljeni do usija u korga, i da im je to kraj sveta, ali bre on jednostavno nema dobar zvuk...nego der der, postavite snimke tog korga da padnes na dupe, da cujemo, da i mi vise ne zivimo u zabludi da korg lose zvuci...pa o njegovom zvuku imate citave rasprave na stranim forumima, gde ljudi misle i isto sto i mi neki ovde, da mu je zvuk prosto JEFTIN, a ne bi smelo za tako skupu klavijaturu....Ja mu skidam kapu na sve mu ostalom, od operativnosti do kucista i sl, ali zvuk....ako ko sumnja u ovo, samo probajte - povezite korga preko digitalnog izlaza cak i na najstarsriji digitalni mixer ysmshu promix 01, i cucete odmah ogromnu razliku u zvuku od cak 40-50% ,jednostavno da ne poverujes da korg svira, tako puno i siroko za nepoverovati...a koristi konvertere od yamahe stare 20 godina...sramota za korg....Meni se ne menja korg samo zbog toga sto sam prisredio ritmove i boje,pa mogu na svirku vezanih ociju, i to bi ogroman proces bio sve to prebaciti i srediti u neki drugi brend...i pitanje da li je moguce....nego sam resio da dokupim externi AD/DA konverter i da resim problem sa korgom...jest da ce da kosta ko jedna fina solo klavijaturica, ali neka ide, jbg...pitanje je, vredan li je korg toga...moj odgovor: ne da nije, nego ne zasluzuje ni da ga sviram, ali navika je cudo...
Milan$ je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
branoy (14.12.2014)
Star 11.12.2014, 18:09   #32
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Periferija
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: Korg pa2xpro
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

hahahaha,pa ispade po svirac007 da je roland g800 bolji od drine korga pa800,pa2x...???
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline  
Star 11.12.2014, 18:29   #33
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mnogo ljudi trazi neku perfekciju i lepo je to ali i dan danas ima ljudi koji rade na igrackama takvog jednog znam i imam blizu sebe gde covek dodje sa exr e2 i odradi celu svirku od 80 ljudi i takvi najbolji prolaze oni sto traze neku perfekciju toga nema u zivotu nista nema idealno svaka cast svakome i imao sam dosta klavijatura od aranzera do solo klavijatura ali ovo sto se vrti za pa800 pa2x pa3x nije ni s od seta ali stvar ukusa.
nemanja 1982 je offline  
Star 11.12.2014, 18:58   #34
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mala digresija...
Mozda Marlboro nekad, ali sad kako su nabacali ovih kemikalija u njega, te protiv smrada, protiv zutih prstiju i to nema sanse.
Ipak je Drina mama svih cigara
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Dell, za koristan post:
dexter (15.12.2014), sale_band (12.12.2014)
Star 11.12.2014, 19:01   #35
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

upravo tako nije ni S od seta sto kazes...sad opet mesate babe i zabe,,,niko nije rekao da je g800 bolji od pa2, pa800...njegov ROM sadrzaj nije nie svetlosnu godinu blizu onoga sto ima recimo pa3x, efekte koje ima, i svasta nesto, cak i glupo za poredjenje...ali je imao kvalitetne izlaze i kvalitetne konvertere za prirodan pun ton...kratko i jasno, kako ne kontate, klavijatura na kojoj se nije stedelo oko zvuka kao na svim korgovim aranzerima pa stavljeni konveteri koji kostaju ko tetris, a platis klavijaturu 3000 i kusur evra...o tome se radi...pa taj g1000 ima smesnu rom bazu i bubnjeva i multisemplova naspram korgovih novih aranzera, ali je imao kvalitetan izlaz i nazovi "muzikcu karticu" kako rece branoy i zato je zvucao tako ubitacno, bez mnogo filozofiranja, konkretan,pun, mekan ton i to sa onom sintetikom od bubnjeva...ALI je zvucao....sto se ne moze reci za korga ni u kom slucaju...uzimte korga,cak i pa3, otkucajte ritam sa fabrickim bubnjevima, bez efekata na ritam sekciji, bez EQ na bass gitari, bez semplovane kontre, i bez loopovanih tarabuka i pustite to na razglas - jednostavno smesno....a roland i bez toga a danas i yamaha i ketron zvuce brate kako valja, bez mnogo mudrovanja kvazi producenata....kvalitetan izlaz, sabiranje kanala, odlicni AD/DA konverteri i kraj price, posle mozes i sa fabrikom cuda da cinis, ovako bez neke ozbiljne buzotine, preko semplovanih bubnjeva, compresora,master EQ, bass cabineta na gitari, semplovanih kontri, te ovoga te onoga, mrka kapa po meni...cista SIROVINA....

Promijenjeno od Milan$ (11.12.2014 u 19:03 sati)
Milan$ je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
branoy (11.12.2014)
Star 11.12.2014, 19:15   #36
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

to je to, al pola ih ne konta. ne trazim ja sad rolandove boje
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline  
Star 11.12.2014, 19:36   #37
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Milane da se nadovezem na tvom izlaganju , u potpunosti se slazem sa tobom bas je tako , da tacno je da to sve zavisi od A/D i D/A konvertera . Ja se secam dok je jedan moj kolega imao g800 mnogo mi se dopadao zvuk aranzera , tj ritam sekcije , secam se jedne dvojke gde je za bas koristio picked bas naravno iz rom boje takodje i nylon gitaru , za kontru ,,,, mnogo lepo i puno izlazilo na razglas ..... Ja imam yamahu tyros 2 al takvu nylon gitaru m , nemam , i takodje taj famozni picked bas ,,,, Roland je bila kljava , sa njenim rom bojama , vrh ,,, govorim o starijim g serije
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline  
Star 11.12.2014, 20:36   #38
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam studiski muzicar puno godina,puno sam pesme isprogramirao i mixao u MKD,imao sam do sada tri KORG-a i priznajem da nisam uspeo nista vise od proseka da izvucem.Zadnji je bio PA800 i onako sam se bas zainatio,sedeo na njemu i dan i noc,meseci i meseci da bi na kraju dobio osecaj da mi je najveci neprijatelj,jednostavno nisam mogao vise da ga gledam i prvu priliku sam ga prodao.Vratio se na moj stari G600,stavio USB,MP3 i osecam ga kao da je deo mene,srecan sam sa njim,milina slusati taj zvuk koliko bio zastareo....
rocco je offline  
Star 11.12.2014, 20:42   #39
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ipak to sto kazes za fabriku takodje sam pricao, otkucaj ti na rolandu ritam, tamo nema nista osim master eq na stylu, al ostavi ga na 0, i ja sam tako koristio najbolje, i otkucaj u korgu, nebo i zemlja, g1000 produkcija za ovog sa romom par svetlosnih godina unapred!!

svi moji pokusaji kucanja u klavi ritma sa njegovom fabrikom ili sa semplovima prosli su bezveze. a toliko sam ih stotina napravio na g1000 i tamo su kako zamislim radili na razglasu, iznosilo sve.

ja sad kupujem la campaneline stylove za korga. to je meni smesno do bola kako to zvuci mrtvo, vako nako. bezveze. al eto sreca spasu me za 60centi kucanja midi nota u ritmu. pa onda sve zivo moras prepraviti, i kad prepravis u jebem ti velocity na kiku nije jak ne iznosi drum kit. pa zamisli 4 varijacije , 4 prelaza, 2 intro itd !! samo za jedan stil. dok su ti camanelini 80 posto ubijali na g1000 da nista ne diras , dok ostalih 20 po tvom ukusu promenis nesto.

ima nas ovde koji cujemo i znamo sta cujemo. sve ostalo su cuvene recenice "moze se" koje se za korga provlace od njegovog arazner nastanka sa seemplerom.
znaci li se moras jebeno patiti dati neki 101 od sebe znanjem, a imam znanje a za to pacenje nemam vremena. kad sve sto sam hteo moglo je bez tog pacenja na korgu. samo da ima sound kakav treba da ima!!

do god se niko ne buni kod korga bicemo magarci. a oni ce kupiti pare i onako ..

sto se tice i fabrike korga kakve su to svetlosne godine udaljene od g1000?? pa jbt samo kreni od piana koji na g1000 pojede korgov.

ja sam juce uzeo prelistao rom. ima oko 800 multi semplova u romu. znate koliko sam skupio da valja u jedan uer program da bi mogao za nesto iskoristiti? oko 30-40 vrh
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline  
Star 11.12.2014, 20:53   #40
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovakav bass,onakav bass, semplovan bass ili neznam kakvi,samo znam da kad krene onaj rolandov Smooth Bass na razglasu,jednostavno pojede malu decu....bogami zastrasujuce zvuci u matrici....
rocco je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije