Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.11.2012, 02:45   #31
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard pa dobro sad...

Kiro necemo da se vredjamo i da jedan drugom prebacujemo, ja znam neke stvari oko ove moje harmonike, posto je licno moja ne plasim se da otvorim, pa i ako nesto zabrljam, moja je, ne tezgarim sa njom, imam vremena da polako na tenane izmozgam sta treba da radim, pa onda polako... dok ne sredim sve kako je i bilo, popravim, uredim... kao sto rekoh, ne ceka me tezga pa da sve moram da zavrisim za par sati. Drigi tip dirki koji si pomenuo nisam nikada ni video, mada sam citao u literaturi o njima, a nisam ni svirao harmoniku koja ima taj tip dirki, tako da licno ne mogu da napravim poredjenje i to je razlog sto te pitam. Ako mi ikada takva harmonika padne pod ruku, ja cu naravno da je otvorim i pogledam kako to stvarno izgleda... ali opet, sto da cekam toliko vrmena kad eto tebe tu da mi kazem...

Srdacan pozdrav.
Dodato:
Ja stvarno ne mislim da se profesionalno bavim servisiranjem harmonika, pa cak ni amaterski, sem da to radim za sebe, tj. sredjujem moju harmoniku... a zasto ja sredjujem moju harmoniku... zato sto mi je najblizi majstor na 5 i po sati voznje kolima, morao bih dva dana da izgubim na to, da odvezem i vratim harmoniku... sa slanjem harmonika postom imam mnogo losa iskustva, vracana mi je harmonika produvana, pa sam morao da opet sve "pritezem" da je dovek u stanje kako treba, nebitno koji nacin slanja da sam koristio (ne ova nego druga harmonika koju imam)... tako da mi jedino preostaje da pratim logiku kako stvar rade, i pokusam da sitne kvarome sam popravim (za sada je radilo)... naravno ako budem naisao na nesto sto je vam mojih mogucnosti, harmonika ide svakako kod majstor, sta je dva dana gubitka od poslu u poredjenju sa neimanjem funkcionalnog instrumenta.

Svako dobro zelim.

Promijenjeno od Amater_svirac (20.11.2012 u 02:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2012, 12:22   #32
shtimerserviser
Moderator
 
shtimerserviser's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2008
Mjesto: Skopje Makedonija
Postovi: 341
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 58 puta u 48 Postova
Instrumenti: harmonika i kontrabas
shtimerserviser befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shtimerserviser pošalji poruku preko MSN messengera shtimerserviser pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Amater svirac! Imam 59godina. Kako shtimer-serviser radim vishe od 30god. Ni u snu mi nije palo na pamet dase s nekima svadjam na forumu a plus toga kako moderator i nebi smeo.Moram opet dase ponovim: Kratak sam sa mojim komentarima.Izbegavam da pricam oko servisiranje harmonike radi postavljanje na josh puno pod pitanja a ovo je sajt za muzicare.Postavio sam pitanje oko dirki / samo kako jedan primer / kako bi ste se uverili o kvalitetu klavijature modela, koji su izashli posle modela President, za koje sam izneo moje mishljenje.Pozz.
shtimerserviser je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2012, 16:55   #33
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Ako nekoga interesuje...

Puno stvari o istorijatu harmonike ali i tehnici kreiranja zvuka mozete naci u knjizi majstora Miodraga Bajica "Harmonika velika nauka"... necete nauciti da popravljate harmonike naravno, ali to nije ni cilj ove knjige. Covek je do sada licno napravio 35 harmonika, a ko zna koliko popravio. Nedavno sam dobio knjigu na poklon. Ako se izuzme pretencioznost majstora Bajica , knjiga je stvarno dobra. Toplo preporucujem.
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije