Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.01.2014, 16:05   #91
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sasvim logicno je da jednostavno moras da ukljucis prvo Audio Interface pa tek onda PC. Zato bi ti to smetalo ? Logicno je radi toga sto ako startujes PC prije ukljucenja audio interfacea, ti u sustini podizes sistem (Windows) koji od pocetka nema pojma da mu nedostaje, za audio, najvaznija komponenta jer interface nije ukljucen. Kada ga naknadno ukljucis, dolazi do citave zbrke i strke medju driverima jer se pojavio "uljez" koji je primaran i trazi, odnosno uzima sve resurse za sebe. Ostale komponente i te kako imaju nesto protiv toga i blokiraju te resurse. Malo sam ti slikovito prikazao sta se u sustini desava kada ukljucis interface naknadno. U svakom slucaju to nemoj nikada da radis. Pri iskljucivanju je redoslijed obrnut (obavezno, a objasnicu zasto je obavezno), dakle, prvo iskljucujes PC a tek poslije toga audio interface. Ovo radi toga da ne bi, ukoliko iskljucis interface prije PC-a, doslo do "konfiuzije" slicne onoj prvoj, koja ovog puta ostavlja traga u operatvnom sistemu pisanjem stotine nepotrebnih i opterecujucih podataka (Error Events) koji se tako slazu svaki put kada iskljucis audio interface prije PC-a. Vremenom, radi ovoga, sistem postaje sve sporiji i sporiji jer se broj tih error eventa povecava i time slaze kao mulj.

Sto se tice FireWire interfacea, o tome sam vec pisao ama me ljudi ne slusaju, milse valjda da mi je dosadno pa nemam pametnija posla od toga no da pisem po forumu. FW mora da bude na bazi Texas Instruments Chipa i tu nema pogadjanja ni alternativa (bar ne pravih). Presonusovi FW interfejsi jednostavno zahtjevaju TI Chip. Medjutim i kada se ima FW sa TI Chipom i tada se mora TI Driver zamijeniti (u Hardware Devices) Legacy FW Driverom. Tek tada je sve u najboljem redu i funkcionisace bez ikakvih problema. Ne smije se stedjeti ni na FireWire kablu. Postoje specijalni Audio Fire Wire kablovi, koji su dosta skuplji od obicnih. Znam da ce mnogi prodavci gledati u tebe k'o tele u sarena vrata, kada im zatrazis Audio Fire Wire kabl ali to nije slucaj samo sa Fire Wire kablovima. Inace isto vazi i za USB audio interfacea i ovdje treba posebnu paznju obratiti na Audio USB kabl. Evo kako izgleda jedan Audio FW kabl. Ovdje je verzija 6>4 Pin ali postoji i 6>6 Pin.

tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2014, 16:20   #92
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala @tranzit na tome sto si napisao. Kod mene i jeste Ti chip na kartici i o tome sam vodio brigu jer imam brdo firewire kartica u servisu tako da sam nasao jednu koja je odgovarala onim koje su na popisu na presonusovoj stranici. Za taj firewire kabal si u pravu samo sto mi ne obracamo puno paznju na to a cisto sumnjam da i vecina trgovaca zna o cemu se radi. Ja nisam imao problema dok nisam shvatio da je potrebno prvo startati audio interface pa tek onda PC ali kolega prije mene nije znao. Hvala u moje a i u njegovo ime
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2014, 06:09   #93
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kod mene već par meseci 1818vsl radi kao podmazan i ne big ga menjao nipošto...
Tačno he da mora prvo da se upali interfejs pa PC ali mi to nije nikakav problem...

Eto, a sad idem da pečem prasence...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2014, 06:16   #94
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ni ja nemam sa svojim boksom nikakvih problema a pali se sam preko fire wire kabla s kompom zajedno i uopste ne koristim onaj drugi kabal za struju.

Sale pazi da ti prase ne zagori i dobro ga poljevaj pivom
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2014, 06:23   #95
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma ima da bude "ko med"

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2014, 14:22   #96
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sale band, kada sam ti pisao da je 1818VSL best buy trenutno, nisam to tek tako napisao, a sada si i sam uvidio da je to zaista tako (poslije pocetnih problema koje si imao jer jos nisi poznavao interface kako treba). Samo treba pazljivo procitati sta sam napisao u vezi sa Presonus 1818VSL, kao i o ostalim Presonusovim Audio Interfaceima i nikada nece biti problema ni sa jednim (sem ako nije u pitanju neki hardware kvar, sto mi se do sada, na nekih stotinak primjeraka, jos nije desilo). Za sada je 1818VSL bez ikakve konkurencije u svom cjenovnom rangu, a Boga mi i par stotina eura visem. 'Ajde ti peci to krme, uzivaj i ne razmisljaj mnogo o 1818VSL jer ce on poslusno da te sluzi jos puno, puno godina.

Promijenjeno od tranzit (19.01.2014 u 14:26 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2014, 15:05   #97
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hehe... Krme ispeceno i iseceno a tek sto je ukusno....

Presonus, po mom skromnom misljenju, razvaljuje konkurenciju na skoro svim poljima... Od kako sam te poslusao za S1 i posle za 1818vsl ne pada mi na pamet ni da pomisljam o drugim firmama.
Suska se da su im cak i ovi novi monitori (zaboravio sam tacan naziv, mislim daje Eris ili tako nesto) veoma dobri, ali, sa tim necu za sada da eksperimentisem (zbog $indroma) a skoro sam kupio Yamaha SH70 i prilicno sam happy...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2014, 15:17   #98
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tacno je i to. Eris monitori (imaju ih u tri verzije, po velicini Bass zvucnika) su isto tako "tajni tip". Do krajnosti linearni i pouzdani. Kad budes imao prvu priliku, poslusaj ih, neces se pokajati. Sto se tice S1, tu nema dileme, ubjedljivo najbolji DAW danasnjice, bez mnogo siki-miki, a sve sto je u njemu od efekata je u rangu porvoklasnih Pluginova.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
sale_band (19.01.2014)
Star 02.03.2014, 17:34   #99
siny
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.06.2008
Postovi: 4
Downloads: 217
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
siny befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

zahvaljujuci kolegama problem sa presonus 1818 je rijesen.bio je potreban samo klik u tasku na mikser pa da se mikser otvori.
medjutim imam pitanje dali i kako mogu efekti od presonusa 1818 u cubase 5 da se usnime.kako napravit ruting?
siny je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2014, 01:21   #100
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To ti vec ne bih preporucio. To se ne radi iz vise razloga ali osnovni je, da je pravilo da se na traku DAW-a dobije signal koji je totalno neobradjen bilo kakvim efektima (eventualno nesto malo Limitera), a samim tim i daleko povoljniji za proces miksanja, nego jedan signal koji bi bio vec opterecen efektima sa miksera. Moguce jeste i to vrlo jednostavno. Dovoljno je da na kanalu VSL miksera gdje se nalazi signal koji hoces snimiti, u "Overwiev" prozoru VSL-a, u vrhu kanala aktiviras "Post" polje (pozuti pri aktivaciji). Od tog momenta na traku Cubasea snimas signal koji je u VSL mikseru obradjen Low Cut-om, Compressor-om, Limiter-om, EQ-om i Gate-om, dakle kompletnim Fat Channel efektima. Ponavljam, ovo ti nikako ne bih preporucio da radis. Ako ti je bas stalo da imas te iste efekte u mikseru DAW-a, onda odmah zaboravi Cubase (vjerovatno se radi o Cubase 5 koji je u sustini smece od prije desetak godina) i kreni sa radom u Presonus Studio One 2 Professional DAW-u, koji ima potpuno iste efekte kao i VSL mikser 1818VSL, a pored njih i veliki broj jos kvalitetnijih efekata.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije