Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.03.2014, 19:16   #1
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 381
Downloads: 658
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Dali je moguce Rme 9632 i Presonus 1818vsl da radu skupa?

Pozz,da ne postvaljam gde sam vec nesto pitao vezi 1818vsl.Dali je moguce Rme 9632 pci klasican i presonuns skupda da radu?Hvala svima
korgic je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2014, 20:11   #2
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sto se tice rada u okviru jedne PC konfiguracije, mogu raditi dvije audio kartice.U tvom slucaju to su FW 1818VSL i PCI RME 9632 (namjerno sam napisao FW i PCI jer su dva totalno razlicita protokola pa su sanse za HW konflikt male). Ako si mislio u okviru jednog audio softwera, nije bitno koji to bio, studio one ili cubase ili bilo koji drugi, koliko znam kao AUDIO interface mozes koristiti samo jednu a drugu npr. kao MIDI interface u slucaju da prva ne podrzava ili na sebi nema MIDI ili npr. neku od UAD kartica pa raditi mastering sa njom i njenim plaginima i to samo zbog kvalitete plagina (to mi trenutno pada na um). Jedino zbog toga. Mozda su moja znanja oko rekordinga jako uska pa ne znam vise zbog cega i iz kojeg razloga bi imao dva odlicna audio interfejsa u jednom racunaru ... Ja bi se na tvom mjestu opredjelio za 1818VSL a RME bi prodao i novac ulozio u nesto drugo sto se tice studija ili bi ga ostavio ispod tepiha neka se kiseli za crne dane Pozdrav

Promijenjeno od DinO74 (24.03.2014 u 20:14 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2014, 09:58   #3
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cubase & Co. nisu u stanju da manipuliraju sa dva Audio Interfacea. Moze jedino Presonus Studio One 2, da radi sa obje audio karte u isto vrijeme, gdje se jedna moze upotrijebiti kao ulazna, a druga kao izlazna i to samo u WDM protokolu. Drugacija konfiguracija nije moguca. Ukoliko imas vec taj RME, ne vidim razlog zasto ne uzmes neki od ADAT konvertera i rijesis problem. Imas i od Presonusa DigiMax D8 ili starije uredjaje DigiMax FS ili DigiMax 96, koje mozes naci jedino kao koristene. Isti slucaj bi bio i ukoliko imas vec 1818VSL, sa jednim od gore navedenih ADAT konvertera, dobijas jos 8 ulaznih kanala. Kompletna integracija dva Audio Interfacea, gdje zaista imas mogucnost da konfiguriras ulaze i izlaze obje karte kako hoces, moguca je samo ukoliko je jedna Audio karta Scope. Kod nje je moguca integracija druge Audio karte u njenu Routing konfiguraciju.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2014, 12:00   #4
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 381
Downloads: 658
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemam ja jos Rme 9632.Nego sam nesto razmisljo drugo jer u onom topicku vezi latenze sto sam pito vezi mog pc zbog cega i zasto se desava to.Ali kako vidim da sam neke loncice i tanjire pobrko.
korgic je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2014, 13:09   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jesi i to skroz na skroz. Kada je operativni sistem uredu i kada hardware ima zadovoljavajucu performansu, svaki audio interface ce dati maksimum od sebe, pa bio to RME, Presonus, Edirol, Focusrite ili bilo koji drugi... Obrnuto, kada preduslovi nisu zadovoljavajuci, ni najbolji audio interface nece nista moci da uradi. Ne znam koliko puta bi trebalo jos da ti ponovim, da bi shvatio, taj sistem koji ti imas mora proci kroz ruke strucnjaka, da bi dao svoj maksimum. Garantujem, znajuci sada kakav je hardware u pitanju, da poslije toga nece biti nikakavih problema. Ovako sa distance, ne mogu nikakvu pouzdanu dijagnozu da dam, sem sto mi je jasno da si negdje silno pogrijesio, najvjerovatnije u softwreskoj konfiguraciji, a ne bih se zakleo ni da je BIOS sasvim zdravo postavljen za audio rad.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2014, 13:16   #6
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 381
Downloads: 658
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To si absolutno u pravu.Ali cudime jedna drugar stvar onda.Kad pocenem neki projekat da radim i stavim da mi bude Latenca mog 1818vsl 64 i odsviram recimo 6 vst instrumente sa Bubanj isto koji koristim Superior drummer 2 da mi onda pocne ceo Audizvuk da prekida ,da onda posle toga nisam vise u stanju vise da odsvira bilo kakav vst iimstrumenet na 64 a kamlo na 256 da stavim.E to me buni dali ja gresim nekgde vec na Projektu itd.Hvala ti jos jednom
korgic je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2014, 13:27   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zasto uopste pokusavas na toj konfiguraciji da radis na 64 sampla buffera, to je absurdno. Dalje, sta te tu cudi, desavaju ti se najlogicnije stvari. Sto vece opterecenje, to vise smetnji, to je tako normalna pojava. Ti opterecujes sistem sve vise i vise i on dolazi do svog performanse maksimuma, a tada krecu drop-outi, sve masivniji, dok ne zablokira potpuno. Radi lose konfiguriranog audio sistema, ovo i ostaje kao posljednje stanje upisano u sistem za audio interface i jedino se da ponovo upotrijebiti poslije restarta kompjutera. Sve to sto si opisao je potpuno normalni redoslijed desavanja. Nisi cak ni morao da pises, sam bih ti napisao sta ti se sve desava i to pravilnim redoslijedom.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2014, 13:30   #8
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 381
Downloads: 658
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cek,ali ja kad stavim na samom pocetku na 256 i hocu nesto da odsviram i to neide bas kako treba kasni mi zvuk.Ili opet gresim?Ili je to opet do lose konfiguracije mog sistema?Hval jos jednom.Necu vise polse toga nista vise da pitam.
korgic je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2014, 13:41   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama slobodno ti pitaj. Jeste i to je radi lose konfiguriranog sistema. Na tom hardwareu, koji si u jednom od postova nabrojao, ti bi trebalo na 256 samplova buffera, da radis bez ikakvih problema i na najvecim projektima. Ti ne citas izgleda moje postove. Napisao sam ti u jednom od postova, da na veoma slicnoj hardware konfiguraciji sa 1818VSL, mogu da garantujem bar 200 glasova polifonije na Kontaktu, bez ikakvih smetnji i to na 128 samplova buffera.

Promijenjeno od tranzit (25.03.2014 u 13:46 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2014, 13:43   #10
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 381
Downloads: 658
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

OK.Hvala
korgic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije