Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studio - Uradi sam

Studio - Uradi sam Kompletna postavka kucnog ili pro studia, oprema, prostor, izolacija...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.11.2008, 10:18   #21
RedStan
Početnik forumacije!
 
RedStan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.10.2007
Mjesto: Zrenjanin
Postovi: 35
Downloads: 247
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijatura , bas gitara
Interesi: muzika
RedStan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
RedStan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od mykeli Pokaži Post
Vidim da imas viska prostora.
Svidja mi se, svaka cast..treba imati srca i zelje da se to napravi.
Uh kako bih ja voleo da imam malo vise prostora za takvo nesto.
De ako ti je gotova "gluva soba" da je vidimo, ovde u finalu vidimo samo montazni setup.
I ako bi mogo da kazes, sta si stavljao u gluvoj sobi na zidovima i plafonu?

Samo napred, imas veliku podrsku sa ovog foruma!!!
Veliko hvala svim drugarima sa ovog divnog i pravog foruma na iskrenoj podržci.
Što se tiče viška prostora imao sam ga i u samoj kući, ali mi je dosadilo da u kasne sate moram da stišavam muziku ili da radim sa slušalicama ( klinac mi je još mali , a da ne pričam o dosadnim komšijama ).Iz tog razloga sam napravio u samom dvorištu , pa sad nikome ne smetam , a naravno ni oni meni !!!
Čitao sam dosta po forumima o izgradnji studia i primenio sva ona pozitivna iskustva naših drugara koji su to nesebično podelili sa nama ! Naravno i sam sam sada stekao dobra iskustva , pa svima kojima je to potrebno mogu pomoći dobrim savetima !
Evo ukratko da opišem sam akustični tretman gluve sobe , ali i same režije.
Koristio sam dva roštilja od drvenih letvi . Prvi sloj do maltera je od stiropora ( zbog toplotne izolacije -jer je on slabiji zvučni izolator ).Drugi sloj je ''Isover'' ( mineralna vuna )- veće gustine i težine-debljine 10 cm.Preko toga je išao najlon i to onaj sa vazdušastim slojem - (kao za pakovanje tehničkih stvari). Na kraju su postavljene Knauf ploče.i preko svega toga deblje platno u boji koje po sebi ima male piramidice-nije glatko-zbog dobre apsorbcije.Plafon je po istom sistemu urađen sa izolacijom , osim što sam za njega koristio specijalni rigips koji se koristi isključivo za akustiku-sasvim je drugog sastava.Pridržavao sam se i poznatog pravila da u samim prostorijama mora biti zastupljena simetrija, a i svi uglovi prostorija imaju urađene bas trapove pod uglom od 45 stepeni i napunjeni su Isoverom . U gluvoj sobi je još ostalo da izolujem sama vrata i postavim više slojeva stakla na prozoru i okačim sunđere - piramide sa većom gustinom .
Od hardvera mi je još ostalo da kupim dobar kondezatorski mikrofon i bubanj ( sad da li akustični ili dobar elektronac -molim kolege koji to bolje znaju za savet)!!!
Toliko - da vas ne smaram previše - inače rezultat ovakvog akustičnog tretmana na prvo slušanje je fantastičan i prevazilazi sva moja očekivanja !

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
Vala drug vidim da si se "vatio" projekta od početka do kraja sa vrhunskim planom i idejom...
I ja sanjarim kad nekad budem imo svoju kuću (il da pogodim na lotu il da vozim ilegalce u trst drugačije su šanse male),pa da napravim takvo nešto...Svakako majstorluk i sve najbolje od srca,i da se u tim prostorima pojave velika imena i pjevača i muzičara ako Bog da...Sretno ti bilo od srca,Pozdrav!
Hvala druže , - ps - želim ti što pre neku sedmicu na loto-u ili bar na Bingu , a za posle će mo lako ( bar ćeš pozvati sve drugare sa foruma na neku žurku)!!!
Veeeeliki pozdrav - Rade !

Citat:
Originalno postovano od harepa50 Pokaži Post
Da se i ja pridruzim, cestitam i nek ti je sa srecom zelim ti od srca kolega, nek te sluzi godinama, dobro si odradio...i ja sam imao zelju da napravim neki home studio ali tu treba vremena, para, prostora...sve u svemu nek ti je sa srecom!
pozdrav

Hare

jarane koja je to zv. kutija lijevo od pa1x neka yamahina, da nije s115v ili neka druga?
Hare -veliki pozdrav i hvala na lepim željama .Siguran sam da ćeš i ti jednoga dana nešto tako uraditi , mlad si i sve vreme je pred tobom. Važno je da voliš muziku , puno radiš i rezultat mora doći sam po sebi !!!
Inače druže dobro si primetio - zvučne kutije su zaista Yamaha S115V u kombinaciji sa mixerom - Yamaha EMX5016 CF ( četiri kutije).O ovoj kombinaciji detaljnjije sam napisao u temi o mixerima !
RedStan je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2008, 20:27   #22
bora-xxx
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 3
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
bora-xxx befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

svaka cast druze svidja mi se kako si to sve odradio,neznam koliko te sve kostalo ali je super za home-varijantu,zelim ti sve najbolje i mozda dodjem nekad da snimim nesto,mozda ce biti neki popust za forumase pozdrav od mene i srecno
bora-xxx je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2008, 20:42   #23
hajro
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.02.2007
Postovi: 138
Downloads: 166
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
hajro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

prava stvar prijatelju puno srece,odavno zelim imati tako nesto ali se nema prostora.
hajro je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2008, 15:44   #24
RedStan
Početnik forumacije!
 
RedStan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.10.2007
Mjesto: Zrenjanin
Postovi: 35
Downloads: 247
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijatura , bas gitara
Interesi: muzika
RedStan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
RedStan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za ''boru-xxx'' ,uvek sam raspoložen da kod mene uradimo i snimamo ,onako drugarski - to važi i za sve prave drugare sa našeg foruma !
Evo pokušat ću da vam uploadujem u download centru kao mp3- jednu od verzija pesme koju sam uradio za festival , ali će se ona ipak naći i na samostalnom CD-u moga dobrog drugara koji je i otpevao - Dragan Panjak- ( ex pevač ''Generacije 5'').
Pesma je lagana balada i zove se -''Pali Anđeli'' , - muzika i aranžman su moji - urađeno kod mene u studiu , a tekst je napisao moj dobar drugar - Vladimir Agić iz Zrenjanina !
Ako sam uspeo da postavim pesmu voleo bih da čujem vaša mišljenja ili ako postavljanje nije uspelo molim moderatore da objasne način kako to da uradim !!!!
RedStan je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2008, 22:33   #25
RedStan
Početnik forumacije!
 
RedStan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.10.2007
Mjesto: Zrenjanin
Postovi: 35
Downloads: 247
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijatura , bas gitara
Interesi: muzika
RedStan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
RedStan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pazi ! ..... ne mogu da verujem- ja postavio pesmu u download centar i proslo je toliko dana , a niko da reaguje, da kritikuje i tako to ....
RedStan je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2008, 14:39   #26
saki
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.10.2004
Postovi: 136
Downloads: 692
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
saki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
saki pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

srecno druze i samo napred nikako unazad!!!!!
saki je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2008, 17:21   #27
fostex
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 01.04.2005
Postovi: 75
Downloads: 125
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: Muzika, Comp...
fostex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fostex pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

super izgleda, puno srece i uspeha u daljnem radu!

Fostex Germany
__________________
PA1x Monster
fostex je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2009, 03:09   #28
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Khm...

S obzirom da mi je beba na putu, uskoro i ja letim van - samo gdje? Zanima me, koliko je ukupno velika ta prostorija AxB ? Da li si to zidao novo ili postojeća prostorija? kako si riješio prolaz kablova do "gluve sobe"? Dal si struju, ako je novogradnja dovukao na divlje il kako? To su neki od problema koje vidim a nisam ni počeo, da ne spominjem pare...
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2009, 14:17   #29
RedStan
Početnik forumacije!
 
RedStan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.10.2007
Mjesto: Zrenjanin
Postovi: 35
Downloads: 247
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijatura , bas gitara
Interesi: muzika
RedStan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
RedStan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za "Amadeusvk "
Dimezije prostorije za režiju, posle akustičnog tretmana su: 4.80 x 3.5 m, gluva soba : 3 x 3.5m , relaks room. 3 x 3.5m.
U prethodnim postovima sam napisao da sam studio mogao uraditi od raspoloživih prostorija u samoj kući, ali da nebih mojima smetao ( a ni oni meni, a naročito komšijama ) od prostorija u samom dvorištu izvršio sam prepravke ( ostali samo spoljni zidovi ).
Primenio sam sva pozitivna iskustva naših kolega sa raznih foruma i onoliko koliko mi je moj budžet to dozvoljavao .
Naravno velika ušteda je što nisam plaćao majstore, već sam sve sam radio uz pomoć nekoliko drugara i kuma koji je po struci električar pa je sve kablove nove stavio i odvojio od instalacija u samom kući .
Između režije i gluve sobe ( u same zidove ubačene su plastične cevi - kanalice ,a posle zatvorene sa mineralnom vunom da nebi prenosile zvuk iz režije.
Na kraju da dodam da uložena sredstva nisu mala ( od hardvera sam dosta toga već imao ) , ali rezultat koji sam dobio prevazilazi sva moja očekivanja . Mogu da kažem da sam dobio prostor u kome može lepo da se radi ,a prva pesma koja je izašla iz mog studija je u dowload sekciji pa možeš da je preslušaš i vidiš rezultate i naravno volio bih da čujem kakvi su vaši komentari !
Veliki pozdrav- Rade !
RedStan je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2009, 16:42   #30
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Khm..

htio bih čuti pjesme, ali mp3 download je ugašen...
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
kućni, studio


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije