Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.09.2012, 22:02   #21
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Casper, tastatura ti se pozlatila, hvala puno
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2012, 22:26   #22
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@romario - koliko vidim, vrijedi i za Tyros2
@Dell -samo daj, tu smo da si pomognemo
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
romario (04.01.2018)
Star 18.09.2012, 22:47   #23
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E jos me muci koju tipku da uprem kad hocu da udarim prvu dobu, nesto ko na krogu sto je bilo reset?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2012, 23:47   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Misliš li na to da svira pratnja samo dok držiš lijevu ruku na klavijaturi, a kad je podigneš da pratnja stane. Pogodno za sviranje samo na prvu dobu.

To dobivaš ako uključiš SYNC STOP koji se nalazi odmah kod START/STOP buttona. I to nije sve. U tom načinu sviranja možeš odrediti dužinu nakon koje ti pamti stisnuti akord lijeve ruke. Recimo, vrijednost postaviš na četvrtinku. Ako lijevom rukom držiš harmu duže od jedne dobe (četvrtinka) i digneš ju nakon toga ritam će nastaviti svirati bez prekida. Ako pak lijevom rukom držiš kraći interval od jedne dobe ritam će stati. Postavka može biti na OFF i onda dužina držanja lijeve ruke nema utjecaja, uvijek se događa prekid ritma kad se ruka digne s tastature. Ovo je vrlo praktična opcija kada se želi kombinirati sviranje s prekidima, a da ipak upamti harmu nakon "dužeg" držanja.

FUNKCION > STYLE SETTING/SPLIT POINT/ CHORD FINGERED > SYNCHRO STOP WINDOW

Promijenjeno od casper (18.09.2012 u 23:49 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 19.09.2012, 00:50   #25
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne to, nego npr. imas ritam 4/4 i ti hoces sad da ti na trecu dobu ide prva doba, kao npr. sto se dogadja u pjesmi od Zecica niko nema dva zivota, pa moras u pola takta udarit prvu dobu.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 19.09.2012, 01:31   #26
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako sam dobro razumio, toga nema na Tyrosu :-(. Tebi treba taster poput START/STOP koji će imati funkciju da ritam koji svira pokrene od prve dobe.
To možeš realizirati jedino sa funkcijom koju sam opisao u postu iznad.
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 14:26   #27
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zanima me ovo: Kad u ritmu stisnem ots, a otvoren mi je expansion, on automatski ode do strane na kojoj je ta boja i oznaci mi je. Treba mi nesto slicno ko na korgu, kad mi je otvoren expansion i kad stisnem neki od ots-ova da mi ne pokazuje koja je boja odabrana, nego da ostane na strani na kojoj sam vec. Kako to uraditi?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 14:42   #28
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U Tyrosu nema posebnog podešavanja za prikaz kakav ti hoćeš. Biranjem OTS-a se automatski označuje sound i mjesto gdje se on nalazi.
Ne poznam Korg, da li si u njemu mogao podešavati ovu opciju i birati kakav prikaz želiš?
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 15:17   #29
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Na pa50 npr. udjem u performance i oznacim npr. neku trubu i sviram na njoj i sad kad pozovem iz sts-a (korgova verzija ots-a) neku harmoniku, meni ostane oznacena truba iako sam odabrao harmoniku.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 16:14   #30
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako sam dobro razumio, na kraju je označena truba, a čuje se zvuk harmonike. Vjerojatno je do same koncepcije i organizacije klavijature. Morat ćeš se naviknuti na Yamahin način funkcioniranja.
Kad smo već kod Yamahinog koncepta, on je vrlo zanimljiv.

MUSIC FINDER mi "nije nešto", nekako je ograničen samo na pohranu Stylova i njihovim vezanjem uz neke kategorije poput Tempa, Beat-a, Preteraživanje u njemu je izvrsno ali kome to treba kad je "gužva na bini".....

Međutim, kombinacija OTS-a + tri zvuka na UPPER-u + REGISTRACIJE, daju takve mogućnosti da uopće ne vidim potrebu pojedinačnog biranja zvuka iz VOICE sekcije. Osim naravno, za kućni rad kada trebaš direktno tražiti željeni zvuk.

Uz svaki Style imaš neovisne 4 postavke OTS (pod neovisne mislim da je isključen OTS LINK), a pod svakim OTS možeš birati neki od tri različita sounda na UPPER-u. To znači da pozivanjem jednog Styla imaš na rapolaganju 12 različitih zvukova. Ako se ovo kombinira sa Registracijama koje imaju mogućnost pozivanja pojedinih segmenata (samo SOUND ili STYLE, VOCALIST ....) i tome pribrojimo globalnu funkciju FREEZE onda je jasno da je mogućnosti bezbroj.
Na svircu je da od ovoga napravi vlastitu koncepciju i posloži sve kockice kod kuće. Preostaje samo da na gaži od njih složi lijepi mozaik u kojemu će uživati i on, i publika.

(al' me puklo neko pjesničko raspoloženje )
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
djlabomi (17.10.2012)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije