Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.11.2017, 14:51   #1
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Razni Aranzeri

Razni aranzeri, tema za dosadno kisno poslijepodne.
Postaviti cu par demo sa YT od aktualnih top aranzera( svi su vec vidjeni) pa bih volio da cujem vase misljenje?
https://youtu.be/-UDD1Tbrmdo
https://youtu.be/KT0IVVv0oVg
https://youtu.be/UVSi-bgNABQ
https://youtu.be/lpYnk2Bwagg

Promijenjeno od casper (12.11.2017 u 15:02 sati) Razlog: ispravno postavljeni linkovi
ffb je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2017, 15:11   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A zašto je Genos na prvom mjestu.

Ovaj Korgov nisam pregledao u cjelosti ali je svakako interesantan, ostavljam ga za afternoon tea.

Ono što je zajedničko svim videima jesu "sijede glave". A to govori sve samo za sebe.
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2017, 15:39   #3
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Cijenovni raspored? 😃
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2017, 17:27   #4
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam postavljao linkove po cijeni, godini proizvodnje... ,samo sam trazio nesto gdje je audio snimak dobar.Bez obzira na sijede glave( celave ne racunam haha) na svaki se moze svirati i zvucati dobro,sve je stvar „ majstora“.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2017, 17:37   #5
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Meni ovaj Genos jos uvek vuce na onu "Tresla se gora rodio se mis" ne znam sto ali sto vise gledam prezentacije po youtube sve mi vise lici na prepakovan T5,nadam se da gresim..

Korg PA4X odlicna sprava,sve na svom mestu za sada.

Roland Bk9 kad se slusa ovako usporedjujuci ova cetri snimka po meni daleko najbolji sound,najpribliznije live svirci. Da ima sempler i touch screen sigurno bi bio broj 1 na ovim nasi prostorima.

Ketron SD9 nebi da komentarisem nisam imao dodira sa njim,preko youtube me nesto i ne impresionira. Jedino mogu da komentarisem Audiya 5 odlican instrument mozda najbolji aranzer zvucno sto se tice saunda,jedini minus velika cena i bagovit os...
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2017, 18:18   #6
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Steta sto za ovakvim temama nema interesa,zdrave diskusije,razmjene misljenja. Nazalost uglavnom se svodi na „partiture“, savjete koje nitko ne prihvati,i naravno raznih podjeb......
ffb je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2017, 18:44   #7
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nismo u mogucnosti sve isprobati, pa onda je kako je. 😃
11 godina sviram Tyrose. Prije toga Roland Va7, itd... Bk9 je otpao jer je svojedobno kostao kao Tyros 3 kojega sam radije birao radi poznavanja OS-a i posjedovanja podosta materijala. Ketron mi je nepoznanica, cujem dobar bubanj ali osim njega malo toga. Gitare mi josh uvijek zvuce kao na X1, posebno steel. Korg je Korg, po meni jedan brand s jakim potencijalom, cijenovno smatram da nudi puno, veliki nedostatak je kvaliteta internih stylova-barem za nase podneblje. Nikad necu zaboraviti kad me kolega molio na koljenima da mu konvertiram od Tyros 2 za Pa2x stylove jer on doslovno nije imao jedan normalan beat.

Rezime: demostracijski ti arrangeri su uvjetovani meštrima koji ih predstavljaju, dosta je cuti Marca Parissia kad predstavlja Korg s onim bezveznim funk stylom kojeg nitko jako ni ne cuje jer lik hoce sviranjem Korg rastaviti na proste faktore. 😁

Topic mi izgleda kao onaj vic: Kaze romkinja: da imam brasna koliko nemam, ispekla bih ovoliiiku pogacu! A mali kaze: a ja bih ju svu pojeo! A otac lupi malog po tintari i kaze: A meni ne bi nista ostavio?? -Dakle, skoro bi se potukli oko niceg. 😂

Dakle nezahvalno na osnovu nicega traziti raspravu. Ne mi zamjeriti. 😉

Promijenjeno od Alen P (13.11.2017 u 18:45 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2017, 18:59   #8
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma kakva zamjerka sve ok. Ja sam poslije 16-17 godina sviranja raznih Korgovih aranzera Pa80,800,2x i 3x presao na Yamahu. Valjda sam se zasitio sounda? Pa 4 me nije svojevremeno interesirao,nije mi neki preveliki skok sa Pa3 na Pa4 ili bolje receno za moje potrebe. Ketrona Audyu sam imao prilike cuti i nije me porusila sa stolice, soundovi su mi previse GM standard ili tip nije znao bolje tko ce ga znati?
Roland bk 9 mi je bio u planu ali Rolande nisam nikad imao niti znam raditi sa njima. Posto nisam imao volje ni vremena da se zabavljam sa njime otpao je iz izbora. Na kraju za probu kupio jeftini Psr 770 prvo da vidim kako cu se snaci sa Yamahom i svidja mi se po soundu. Mislim da su Yamahe takve da ih raspakujes i uz minimalno sarafanja ides na tezgu.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2017, 10:47   #9
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako pratimo razvoj aranžera kroz zadnjih 30 tak godina, postoje faze kada je svojim mogućnostima i soundom dominirao Roland, pa Ketron, pa Korg, pa Yamaha ... I svaki od njih je dobar onoliko koliko je dobar čovjek koji njima rukuje/svira, tu se svi slažemo bez ikakve dileme.

Činjenica je da danas možemo imati odličan zvuk ali (više) ne moramo kupovati top modele. Već sa 1000 eura možemo ozbiljno zazvučati, bez obzira da li se radi o javnom nastupu ili uživanciji kod kuće. Onaj tko želi i može si to priuštiti, kupuje skuplje modele i dobiva nešto više zvuka i "bolju opremu" na mašini.

Kada govorimo o različitim proizvođačima aranžera, mislim da u odabiru instrumenta u većini slučajeva prevagne onaj na koji smo navikli, tj. na kojeg smo prije svirali. Uz to, prelazak na drugi brend nije lagan jer zahtjeva prilagodbu u tehničkom ali i zvučnom smislu, tj. treba priviknuti "uho" na novi sound. Zato kod klavijatura istog cjenovnog ranga koje u stvari i zvuče podjednako, uglavnom presuđuje onaj sound na koji smo navikli.

Evo dva videa koji su primjer dobre usporedbe.

Prvo soundovi



Onda ritmovi



Meni se više dopada Yamaha ali to ne znači da je ona i realno bolja. Vjerojatno će Korgovim sviračima doživljaj biti suprotan.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
sinisa (14.11.2017)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije