Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.02.2011, 14:21   #11
zcelcic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 29.07.2006
Postovi: 53
Downloads: 826
Uploads: 17
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zcelcic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Zvucna kartica

Naime,da objasnim zbog cega mi treba kartica sa izrazito niskom latencijom.Zanima me LIVE koristenje KONTAKTA (softverski sampler).Znaci,preko Fruty Loopsa (ili Cubase) otvorim KONTAKT kao vst plug-in i onda solo instrumente koje ubacim u Kontakt sviram preko MIDI klavijature LIVE a sve ostalo (bubnjevi,bas itd)bih prethodno odradio tj snimio.Zato mi je bitno da nema kasnjenja zvuka.Nisam do sad radio na ovakav nacin al mi se cini dosta interesantno.
zcelcic je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2011, 17:10   #12
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bojim se da ce to kako si zamislio da ima odredjena ogranicenja sto se tice svega. Prvo sta ce ti trebati je midi sint na kojem bi morao da imas brdo komandi sa kojima bi mogao da pozivas ili scene ili boje sa kojima hoces da sviras .Za to sto zelis ti postoji softver naprimer One man band ili Live styler .Oni ti dodju kao masina sa kojom ces da upravljas vst instrumente i sta zelis . Po mom mislenju je za live mnogo bolja ova solucija koju sam naveo nego preko cubase.
fico je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2011, 23:24   #13
fredkremenko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.01.2011
Postovi: 27
Downloads: 23
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
fredkremenko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da bi ti bila dobra od firme M-Audio, USB katrica Fast Track Pro, koja ima dva mikrofonska ulaza sa predpojacalima. (180E)
Ako bi vec imao pojacan signal sa mikrofona (iz tvog predpojacala), mozes uzeti i jeftniju PCI karticu od iste firme, Audiophile 2496. (80E) - Sjajna kartica za te pare.

Promijenjeno od fredkremenko (15.02.2011 u 23:28 sati) Razlog: Izvinjavam se bilo otislo na pogresno mesto, nemam opciju brisanja, samo Edit.
fredkremenko je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2011, 12:13   #14
zcelcic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 29.07.2006
Postovi: 53
Downloads: 826
Uploads: 17
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zcelcic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard zvucna kartica

Imam Korg PA80 kojeg bi spojio preko MIDI TO USB kabla sa PC-om i koristio ga kao MIDI kontroler.Znaci ako se spaja se na USB na kompu a ne na zvucnu karticu jel bitna onda kvaliteta zvucne kartice ili se u biti KORG ponasa kao zvucna kartica?
zcelcic je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2011, 12:37   #15
ELKO
Vredan član društva
 
ELKO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.08.2009
Mjesto: Usa
Postovi: 102
Downloads: 1482
Uploads: 12
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
ELKO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ELKO pošalji poruku preko ICQ messengera ELKO pošalji poruku preko AIM messengera ELKO pošalji poruku preko Yahoo! messengera ELKO pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prijatelju, imas za 150 eura m-audio karte, koje su se pokazale kao veoma dobre, a imas ih u svakom muzickom shopu. Ja koristim vec tri godine kartu koja ima i midi i dva ulaza, kontrole, razdvojene izlaze... Uradio sam mnogo, mnogo demo snimaka koji ekstra zvuce i sudeci po onome sto si naveo za sta ti treba mislim da nema potrebe da placas nesto skuplje.
ELKO je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2011, 02:17   #16
zcelcic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 29.07.2006
Postovi: 53
Downloads: 826
Uploads: 17
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zcelcic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard zvucna kartica

Pa da,uzet cu nesto u tom rangu izmedju 150 i 250 eura.Najvjerojatnije ili E-mu ili M-Audio,E-mu 0202 otpada jer nema MIDI ulaz.Posto vec imam KORGA necu sad kupovat MIDI klaviaturu dok ne vidim kak se on ponasa kao MIDI kontroler.
zcelcic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije