Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.08.2014, 13:29   #1
igorcina065
Drugar foruma
 
igorcina065's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.09.2007
Mjesto: Usa
Postovi: 83
Downloads: 605
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: mandatpotGF
Interesi: mandatpotGF
igorcina065 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
igorcina065 pošalji poruku preko ICQ messengera igorcina065 pošalji poruku preko AIM messengera igorcina065 pošalji poruku preko MSN messengera igorcina065 pošalji poruku preko Yahoo! messengera igorcina065 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Laptop za Studio & Live

Zdravo drugari. Imam par pitanja, pa ako je neko raspolozen da mi odgovori?

Ovako, ja sam klavijatursita, sviram u velikom bendu, uglavnom pop muziku. Kuci pomalo nesto sam komponujem i snimam, uglavnom programiram, ne snimam live bubanj jer nemam uslove za to, dakle poneki klavir, gitara i vox, a za ostalo se snalazim sa semplovima.

E sad, moj desktop kompjuter je omatorio, a nikada nije bio nesto posebno jak da podrzi to sto meni treba i ja bih sada da kupim neku jacu masinu.

Razmisljam o tome da kupim Laptop, jer bih pored te kucne varijante volio i da prosviram neki Nexus, Massive, Omnisphere itd. live na svirci.

Problem je sto nemam dovoljno love da kupim nov Macbook Pro (jer je to valjda standard za te stvari), a ne kupuju mi se polovne stvari bez garancije jer imam nekih losih iskustava. Mogao bih da dam maximalno do 800 eura, jer nemam vise

E sad, da li moze PC sve to da mi odradi? Gledao sam neke Dell i HP sprave i oni su oko 700 eura novi, sa manje - vise istim karakteristikama:

i7 Quad Core 2.2 ghz (turbo do 3.2)
Ram memorija 8GB (maximalno do 16)
AMD Radeon HD 8670M sa 2GB DDR3
1TB HDD 5400 rpm.

Sta mislite da li bi ovakva masina mogla da mi odradi to sto mi treba? Eventualno bih zamenio HDD za SSD i dokupio externi HDD.

Zvucnu kartu imam, Presonus Audiobox USB.

Ne bih da pogresim, pa da se posle kajem, a ljudi su me isprepadali jer koga kod da sam pitao svi su bili za Mac, a to je preskupo za mene.

Unapred hvala.

Pozdrav.

Igor.
__________________
''This time next year we'll be millionaires''
igorcina065 je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2014, 13:52   #2
leon.pezic
Drugar foruma
 
leon.pezic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2014
Mjesto: Petrinja
Postovi: 76
Downloads: 42
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Yamaha
leon.pezic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moje mišljenje da takav laptop može napraviti posao,s tim da se tu dobro trebaju optimizirat Windowsi (po mogućnosti Win 8) i moj prijedlog je da zaboraviš internet na tom laptopu ,znači moraš imat lap samo za to i nema igrica i sveg ostalog,a i ja bi mu još dodao rama jer rama nikad dosta..
a što se tiče Mac-a,on je super,stabilan i sve to i koliko sam uspio vidjet DJ-i ga obožavaju al ja zasad ni u jednom studiu nisam vidio da netko Mac koristi,dobro,ja sam još mlad pa nek me netko ispravi ak griješim
leon.pezic je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2014, 15:11   #3
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

samo veruj u onu koliko para toliko muzike, i nist ne brini !! hahaa
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2014, 16:01   #4
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druze batali laptop, nego za te pare nek ti naprave ''mini'' desktop racunar sa optimizovanim sistemom za audio rad. Dzaba ti i RAM i procesor ako ces koristiti obican hard disk. Taj ''mini'' pc mozes najnormalnije da nosis na svirke jer njegova velicina je nesto veca u odnosu na neki sound modul, a mozes daleko vece performanse da postignes. Uvek mozes da prikljucis neki lcd monitor(mozda cak i touch) i da sve radis jos bolje nego na laptopu.
Siguran sam da bi ti Vaxter mogao reci mnogo vise od mene i da bi ti verovatno on mogao da uradi tako nesto.
velja87 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije