Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.12.2018, 01:10   #61
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema zime za Korga, ide na sva goriva( semplove) haha
Ponekad malo zaštuca ali vozi dalje
ffb Je trenutno online   Reply With Quote
Star 13.12.2018, 09:15   #62
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

"Dobar dio farbi i bubnjeva na tyrosima su zapravo njene obradjene fabričke farbe"
Nisam baš ovo shvatio sta si mislio reci?

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2018, 10:16   #63
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kako nisi...u semplovima u custom coice medju onih 127 ima /bar kod mene u setu koji ja koristim a kao poznati je) preko 70% mozda i više farbi koje su u stvari fabričke samo uvedene u taj format i na to mesto.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2018, 10:19   #64
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A to ...
Slažem se.to znam.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2018, 10:48   #65
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Što se tiče i tih nepredviđenih situacija na tezgi, Yamaha Tyros3 je tvrđava!
Moju samo grom nije bio i mlin nije mlio
Ima čitav historijat toga na ovom podforumu šta joj se događalo, ali evo sažetog rezimea. Jednom mi je prosut gemišt po čitavoj klavijaturi i dirkama. Klavijatura je tokom svirke duplala neke tonove, a neki nisu uopće radili. Kad sam došao kući rastavio sam je (jako je jednostavna za rastavit i komponente su lako dostupne) uzeo sam fen i sve posušio i prebrisao papirom. Nisam imao poslije nikakvih problema.
Ljeto 2015. bilo je jedno od ljeta sa najvišim temperaturama, znam da u jednom periodu 15 dana nisam uopće mogao spavat kako treba i negdje sredinom osmog mjeseca trefi u Mostaru možda jedini dan tog ljeta kada je padala kiša. Ali je momački oplela, a ja sam imao neku svirku na nekoj polutvorenoj terasi neke privatne obiteljske kuće, a terasa je bila pokrivena ceradom. Rekoše mi ti se tu postavi uz rub, a ja gledam i pitam pa hoće li mi kiša prokapit odatle? Ma kakvi, ma jok, ma neće nema šanse... Ok, ja poslušao. Taman što sam postavio Tyros i okrenuo se da odem po miksetu, sa cerade je višak vode ošinuo po klavijaturi i to upaljenoj, ja ugasim klavijaturu, posušim papirom, dadnu mi fen (stavku da sam poludio toliko da ubijem nekoga izostavljam). Palim klavijaturu, ma ludilo... Pritisneš jednu dirku ono svira neki ludi suzvuk od 3 ili više tonova, ali samo neke od njih, neke i normalno rade. Šta da radim, upalim chord scanning na 2 tona, provalim koje ok rade, za durove stišćem samo jednu dirku, a za molove dirka + mala terca, kad ide solo smanjim se na pedali toliko da se ne čuje šta točno sviram, a da se čuje da nešto brljavi u pozadini.
Tu sam naučio još jednu lekciju iz oblasti tezgarenja, a to je da su ljudi jebeno gluhi i da sam mogao drndat na klavijaturi kako sam htio, jer sam zaradio gomilu bakšiša, a gospođa koja me zvala je bila toliko oduševljena mojim sviranjem i pjevanjem da mi je još dala i duplu dogovorenu dnevnicu, pa ae ti sad budi pametan... Elem nejse... Epilog tog kupanja je bio da kad sam sve posušio, sve su dirke ok radile, nije bilo duplanja, troduplanja, e jedini problem je bio, a Casper će se sjetiti što na nekim dirkama dinamika automatski zakuca na najglasnije, što je nemali broj puta znalo da me prepadne na svirci.
Pošto kod Alena koji je i član našeg foruma, u ovlaštenoj Yamaha radnji može da se naruči svaki najmanji komad Yamaha komponente, fino sam očitao broj lijeve ploče od dirki (ploča na koju idu gumice i dirke) i čekao sam 2-3 tjedna i dobio sam i krenem da rastavim da promijenim. Eh, sad... Kako je veza te ploče za dirke i matične ploče neka specifična folija sa određenim brojem pinova i kako je jako tanka i krhka, jebeno pokidam par pinova i sad mi donja oktava nije funkcionirala nikako. Uzalud sam gonjao po ebayu novu, ama nema nigdje da jebe jež ježa. Na kraju nakon nekih mjesec dana sasvim slučajno u jednom PC shopu dok sam kupovao neke sluške, slučajno dočujem priču neka njihova 2 servisera oko nekih jackova, pinova i upitam jel znaju gdje ima folijski ribbon sa toliko i toliko pinova. Reče mi jedan od njih da nema i da je teško naći, ali da može da popravi taj moj što sam razvalio. Ja odletim do kuće donesem i on mi to odradi i uzme mi 10 maraka za to i sve kul i dan danas funkcionira. Ali problem sa dinamikom se nije riješio. Problem sam uspio riješit nakon što sam na nekoliko stranih foruma pročitao da je to problem kada se istoši grafit na gumicama. Enough said... Otišao kod Alena, naručio gumice za čitavu klavijaturu, promijenio i Jamajka i sad funkcionira kao sat, ni da štucne.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2018, 15:18   #66
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svašta si doživio i naučio ali nisi naučio da se mokra klavijatura ne pali. U Dalmaciji kažu: "Više sreće nego pameti." kad ti se je samo desilo šta si napisao.
Svadba dakle,skoro 3 ujutro i lik mi pije krv s čašom u ruci. Deset puta sam mu reko da dođe bez čaše ili da inače ne dolazi. On ne *ebe ni 2%... Reko mladoženji i njegovom ocu koje osobno znam da mu kažu oni al đaba i to. Kad je prosuo konjak kolu po klavijaturi,ja ugasio,izgulio struju i okrenuo je naopačke i reko u mikrofon dragi gosti,to je bilo sve od nas.... Kasnije je i meni ploča s grafitima ošla....

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2018, 18:05   #67
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da da , opasno jer da se bilo sta prospe po sintu , nekjad za tu biti i kraj instrumentu ,,,, tjk za bacanje ,,,,,, al niukad nikad i nikad ne palite oznojenu , a kamoli pokvasenu klav ,,,, moze biti tizicnooooo

JHa sam prosao skolu sa oznojenim risiverom za m ikrofon , i dan danas mi pravi problerme , ne radi vise kako je radio , domet mu se smanjio na nekih 1.5 metara ,,,,,, a desava mi se i da u toku rada mu se izgubi prijemni signal , pa prosusti ili cuje se neko pucketanje ,,,, al ,,, mrzi me da ga popravim , mada znam to al ,,,,,,, pre bih ga odneo u neki servis ,,,,, hahahah
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/


Promijenjeno od gagan (13.12.2018 u 18:10 sati)
gagan je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2018, 19:16   #68
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@gagan- na kojem uredjaju tipkas haha
ffb Je trenutno online   Reply With Quote
Star 14.12.2018, 10:32   #69
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od smuchac Pokaži Post
Svašta si doživio i naučio ali nisi naučio da se mokra klavijatura ne pali.
U oba slučaju ni nisam palio klavijaturu dok je nisam posušio i još sat nakon toga, a nakon posipanja sam ih odmah ugasio. Gemišt srećom nisu namjerno prolili, nego su se imbecili na jednoj momačkoj popeli na stol koji je bio udaljen od mene pet metara, međutim, gurali su se i onda je neko nekog baš gurnuo rukom u rame i ovom trznula ruka u kojoj mu je bila čaša prema meni i opa, sve po klavijaturi. Tu sam čak odbijao da nastavim svirat, ali pjevač se usr'o da ne ostane bez tezge, dnevnice, a i "viđeniji" su bili gosti, pa su me nekako uspjeli nagovorit. A za ovo sipanje sa tende sam sam sebi kriv.
Što se tiče gostiju koji mi prilaze sa čašom bilo za klavijaturom ili harmonikom, prije no mi se krenu naginjat na uho da mi kažu, ja prvo rukom sklonim njihovu čašu pa onda slušam šta imaju reć. Srećom pa sam u većini slučajeva gdje radim fizički odvojen sa 2 bas bina jedan na drugom na ovoj strani gdje sam ja, a preda mnom je većinom monitor, pa je prava vratolomija uopće doći do mene. Kod nas su tezge malo "tvrđe", pa nije baš jednostavno reći u takvim situacijama:"To je bilo sve od nas".
Baš smo prije manje od mjesec dana svirali svatove u blizini Mostara gdje je mlada bila Mostarka, a mladoženja iz Makarske. Oko 3 i po je već većina gostiju otišla zadovoljna, svi mašu, pozdravljaju i hvale, a pred binom je ostalo 3-4 mladoženjina lika koji su smarali za pjesme, of kors bakšiša bez i to se naljuti ako mu je odmah ne odsviraš. I ae svirali smo im pola sata, iako smo trebali odmah stat, jao kad smo rekli laku noć kad počeli kljucat aaaaaa daj još, pa šta je ovo, kako možete sada stat, kakav je pir koji završi prije 5 uri.
Eh, Smuchac, jebem ti ja vaše svatove u Dalmaciji Mladenci uđu u salu u 10, iako je trebalo bit u 8 i po, torta je u 2, a buket u 3, a završiš do jedno 5-6 sati. Jednom mi je tako "situacija" propala u Kaštelima ljetos, jer dok smo završili svatove već se uveliko bilo razdanilo, tako da sam ostao suh k'o barut :-) :-)
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2018, 11:05   #70
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod nas ko nigdje

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije