Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.02.2014, 01:25   #11
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Iskreno, po meni ovaj set treba biti nazvan februrar set, jer boje zvuce kao macje rabote koje se odrzavaju u pomenutom mjesecu.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2014, 01:44   #12
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je zato sto ne volite siptariju
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2014, 03:26   #13
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Danielsan Pokaži Post
zelim naci dobar i kompletan set za pa3x. Koji vi preporucujete? Razumijem da je sam napraviti set najbolje. Ali ja to neznam =)
Kompletan i dobar set je onaj koji tebi najvise odgovara. Takav mozes naci na dva nacina:

1. Da naucis kako se radi i da ga sam napravis
2. Da platis nekome da napravi set bas za tebe, samo za tvoje potrebe i zelje
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.

Promijenjeno od gitar (24.02.2014 u 21:36 sati)
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2014, 03:45   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije bitno da li neko voli ili ne voli "siptariju" (termin mi je veoma otuzan), vec je bitno, sto je cini mi se vec rolandx napisao, da se jedan top aranzer iz 2014. godine cuje isto ili cak i losije, nego instrumenti s pocetka 90-tih proslog vijeka. Od tada je proslo skoro 25 godina i tehnologija je veoma napredovala, Korg PA3X je veoma dobar, mozda cak i trenutno najbolji instrument u domenu aranzera, instrument sa veoma pristojnim fabrickim soundom. Pravo je umijece i velika sposobnost, na ovakav nacin upropastiti sound koji je Korg fabricki ugradio u svoj top aranzer. Licno bih tom momku cestitao na kreativnosti da je njegov zadatak i cilj bio: "Kako totalno ubogaljiti PA3X". Zar su ljudi bas toliko gluhi, da ne cuju kakva je to kakofonija od zvuka, svo to pistanje, zavijanje i jaukanje sounda. To nema nikakve veze sa istocnjackom ili orijentalnom muzikom, odnosno instrumentima. I oni se daju uraditi na valjan nacin. Ne mora obavezno jedna Zurna da pobije sve po sali kada zajauce, moze i ta Zurna da bude veoma mekana i fina za cuti. Isto vazi i za sve ostale instrumente koji su demonstrirani. Svi su toliko optereceni srednjim frekventnim opsegom, koji mi i inace najbolje i najglasnije cujemo (takva je fiziologija ljudskog sluha) da kompletan aranzman odmah pada u drugi ili treci plan onog momenta kada demonstrator spusti ruku na desnu stranu klavijature. Sve u svemu, ovo nije muzika, ovo je silovanje sluha na najmorbidniji nacin.
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 7 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
dalibor jarmina (25.02.2014), ffb (20.03.2015), harepa50 (24.02.2014), makso68 (25.02.2014), opusdei (08.07.2015), sale_band (24.02.2014), yamahapassion (24.02.2014)
Star 24.02.2014, 08:13   #15
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako nećeš sam sebi da sređuješ i instrument onda plati...
Te zaštite su priče za malu decu ali, nećemo o tome sada.
Nije Korg izmislio .SET da bi se prodavao već da bi korisnik mogao da sačuva svoj rad (informaciju) kako dolikuje instrumentu. Sama memorija PA3Xa nije tu da bi se popunila do poslednjeg mesta već da bi zadovoljila "potrebe". E, sad, ko od nas 10ak hiljada na yu midiju ima iste potrebe?

Čim neko troši više vremena na polemiku o .SETu nego li o samoj svirci, tu je već jasno o čemu se radi.

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2014, 10:19   #16
korgic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Postovi: 380
Downloads: 654
Uploads: 3
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
korgic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A sto se ti ce zastite,vec su je razbili i vec se deli ritmovi.
korgic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio korgic za ovaj koristan post:
nikola1974 (24.02.2014)
Star 24.02.2014, 20:42   #17
Danielsan
Početnik forumacije!
 
Danielsan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.12.2009
Postovi: 39
Downloads: 315
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3X / Triton Extreme / Triton TR
Danielsan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ozbiljno?
Please tell me more

Promijenjeno od gitar (24.02.2014 u 21:29 sati) Razlog: Nepotrebno citiranje
Danielsan je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2014, 21:14   #18
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da ne sirimo temu. Zastitu seta koji je postavljen u ovoj temi je dongle key. Dakle mozda ima nekih ritmova iz tog seta da kruze pre nego sto je zasticen ali taj set koji se prodaje nema nacina da se razbije kod. Prvo , protiv zakonito je, drugo zastita je izuzetno jaka. Ako neko misli da moze da razbije kod, prosledicu mu Set za Pa600 ako ga otkljuca neka to bude poklon od mene za ovaj sajt, neka ga stavi na download.

http://en.wikipedia.org/wiki/Dongle

I da je bilo koja druga zasita u pitanju, u kombinaciji sa micro SD, zaboravite da ce te otključati. Bilo koji RAR format da se zaključa sa 32 karaktera, dakle klasika, trebaće vam ceo zivot i opet nećete otključati... Ima profesionalaca ( hakerskih alata) ali mi smo smrtnici da bi i razmišljali o tome.

Dakle, zakljucan i nema dalje.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od gitar (24.02.2014 u 21:30 sati) Razlog: Nepotrebno citiranje
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2014, 21:54   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za zakljucavanje koje se koristi u ovakvim slucajevima, proizvodjac uglavnom koristi najednostavniju ali i najucinkovitiju metodu, koja se bazira na serijskom broju USB Sticka ili SD karte ili... nebitno koji je medijum. To je ujedno i najeftinija zastita, a ne mogu da predpostavim da je za ovakvo smece upotrebljena neka skuplja. Serijski broj medija se doduse moze procaítati jer za to postoje programi ali promijeniti taj serijski broj, da bi se sadrzina medija mogla kopirati i upotrijebiti sa nekog drugog medija (USB Sticka, SD, micro i ostalih karti...) je vec sasvim druga rabota. Ta rabota je poznata samo vrlo malom broju ljudi, koji se glavnom i ne bave tim stvarima iz svojih etickih razloga. Tek radi informacije, takvu zastitu je moguce "odraditi" za par sekundi, naravno za vec pomenuti mali broj ljudi. Za "obicne smrtnike" je nekakvo "razbijanje" ove zastite veoma, veoma komplikovano i tesko, toliko da se granici sa nemogucim, pa se treba ostaviti corava posla i baviti se muzikom. Uostalom, ovaj set nije zavrijedio ni tih par sekundi paznje ili posla oko njegovog "otkljucavanja".
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
ffb (20.03.2015)
Star 24.02.2014, 23:10   #20
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nadao sam se da ce se tranzit ukljuciti i bolje objasniti o cemu se radi da ne budemo u zabludi i gajimo neku nadu prema necemu sto ne da nije vredno para nego ni truda. Drago mi je da je covek lepo objasnio... Sve u svemu, mislim da ovde mlatimo praznu slamu jer je sve vec receno u samo nekoliko postova, sto se mene tice u jos u prvom postu, slusajuci snimak.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije