Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.02.2018, 13:24   #831
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od boomerang Pokaži Post
Jel zna neko dal se mogu konvertovati sempl boje (tj. multisemple) od korg formata na roland ? Da ne moramo praviti sve iznova na rolandu.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
ne moze konvert, samo wave po wave, pa trazi loop, pa onda redjane

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Otpisani-EA7 za ovaj koristan post:
boomerang (13.02.2018)
Star 16.02.2018, 15:36   #832
milan84
Drugar foruma
 
milan84's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.09.2006
Mjesto: Svud po malo!!
Postovi: 99
Downloads: 2871
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Klavir
milan84 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jel Mfx efekat može da bude različit na svakoj traci u ritmu ili je jedan za sve trake.
milan84 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio milan84 za ovaj koristan post:
boomerang (17.02.2018)
Star 17.02.2018, 17:23   #833
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

preradjen set iz brma set pa3x

https://youtu.be/NwROoCaLbEQ
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2018, 12:37   #834
Drone
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.02.2018
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Drone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li neko moze da mi kaze kako da mi ostane isti ritam i ista varijacija,i ista LOWER farba,isti efekat kada promenim program?
Drone je offline   Reply With Quote
Star 23.02.2018, 17:06   #835
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Taster look držiš malo duže i pojaviće se meni.Odaberi šta želiš da zaključaš i to je to.Naravno,taster look mora biti stalno uključen.Lower moraš sejvati sa svakom user bojom.Nadam se da sam ponogao.Pozdrav!

Poslano sa mog M3s koristeći Tapatalk
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2018, 17:46   #836
Drone
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.02.2018
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Drone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pomogao si mnogo.Izvini sto nisam ranije stigao da ti se zahvalim,sredjivao sam klavijaturu,danas je prvi put nosim na tezgu.Hvala mnogo,ako ti sta zatreba tu sam.POZDRAV.
Drone je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2018, 21:14   #837
harly
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.01.2010
Mjesto: Leskovac
Postovi: 47
Downloads: 784
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Roland G1000,Klavir
harly befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mogu li se odredjeni instrumenti u okviru jednog ritma ukljucivati i iskljucivati u zavisnosti od toga na kojoj varijaciji je ritam?
Recimo perkusije zelim da mi se cuju samo na varijaciji 3 i 4, a na 1 i 2 da se mutiraju?
harly je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2018, 10:55   #838
Drone
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.02.2018
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Drone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Juce sam prvi put radio tezgu sa EA7,i utisci su dobri,uz par nekih nedostataka veoma sam zadovoljan.Ne bih da davim,pa ako nekoga zanima mogu i da napisem moj utisak o ovoj klavijaturi,dobre i lose strane.
Drone je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2018, 10:57   #839
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

tema i postoji za dobre i lose komentare tako da samo napred sa utiscima

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2018, 13:10   #840
Drone
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.02.2018
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Drone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po mom misljenju i posle prve tezge utisci su sledeci:
Klavijaturu sam sredio,ubacio oko 110MB semplova o kojima necu mnogo pricati,jer nisu specificnost samo ove klavijature,isti su i slicno zvuce kao i na drugim klavijaturama,a posto nisam koristio njen sempler vec ubacio semplove koje sam imao(nekoliko setova bubnjeva,bas i ritam gitara,MOSS boje,par sa CZ i kompletno sve sa DX,i nekoliko saksova,truba,buzukuija...)
Elemente aranzerske pratnje sam ostavio bez efekata,jedino na desnoj ruci mali reverba i dileja.Hteo sam da cujem kako radi,a posle cu dodavati po potrebi.
Bubanj koji je iz East Europe banke radi dobro,bas dobro,tako da sam zadovoljan,mali EQ,i to je to.Ostali kompleti su losiji od Yamahinih fabrickih kompleta.
Bas gitare iz East Europe seta dobre,ima dva pick basa jedan radi odlicno u JV ritmovima sa JV semplivanim setom bubnjeva.Mada najbolje radi neki finger bas iz Indinesian banke,jedino je za oktavu dublji,tako da morte da ga 'podignete' na tasteru octave,odmah iznad pitch bendera.
Ritam gitare iz EE banke odlicne,po mom ukusu.
Sto se tice boja za solo u East Europe banci imate sve za narodnu muziku.Nikada nisam svirao harmoniku,a sviram skoro uvek sa harmonikasem,tako da boje harmonike nisam bas merodavan da komentarisem,ali imate sve registre za narodnu muziku,moj harmonikas cije misljenje uvazav kaze da su odlicni,pa eto...
Trube u EE banci dobre,prave narodnjacke,mada su mene vise odusevile one iz 'regularne' Trumpet Brass banke.
Saksofoni su po meni drugaciji od vecine koje sam do sada slusao,ne znam koji izraz da upotrebim lepo zvuce,narodnjacki a nisu napadni.
Violina odlicna,frule sa i bez trilera,kao i klarineti,gajde za mene su dovoljnji da ne moram da ubacujem semplove.
Dodato:
Komande su lake i logicne.Jedna od najboljih stvari su mi klizaci koji se nalaze izmedju dva displeja kojima pojacavate ili smanjujete jacinu UP 1,2,3,Lowera i svih delova pratnje.Mislim da ni jedna klavijatura za te pare nema.
E sad da ne ispadne da je sve sjajno i bajno da kazem i ono sto mi se ne dopada(Molim fanove Rolanda da uzmu u obzir da je ovo moje subjektivno misljenje,i da im Rolandova klavijatura nije deo porodice pa da se uvrede ako neko kaze nesto lose o njemu)
Fabricki ritmovi izuzev 'nasih'(Dvojka koja ima u introu forspile,7/8,9/8,rumba,begin....rade odlicno I 100% upotrebljivi.
ali fabricki bitovi,disko ritmovi za mene su blago receno KATASTROFA,kazem i podvlacim za mene i moj ukus su NEUPOTREBLJIVI.
Dodato:

Od kada sviram aranzere(1993) po prvi put sam ubacivao balade,bitove,disko i tehno ritam,do sad sam to uvek na veliko zadovoljstvo koristio fabricke (od E86 do Pa2X)
Dodato:

Takodje od ovih orijentalnih i turskih ritmova,slabo ce biti neke koristi.
Akusticna najlon gitara,koja je uvek bila kod Rolanda vrhunska mislim da sada zaostaje za Korgom i Yamahom.
Da vise ne duzim,jer mi je ovo tek treci ili cetvrti post,pisem ga u vise navrata,pa sad vidim i da sam citirao ono sto ne trebe,neka niko ne zameri ni na duzini niti na sadrzaju.
Rezime je da sam zadovoljan instrumentom,nije idealan ali za ove pare meni najvise odgovara.
PS O ova dva ekrana jos nemam jasno misljenje,koliko su dobri toliko ponekad nisu.Mislim da je jedan veci po mogucstvu sa tacem bolje resenje u buducnosti.
Dodato:

Zaboravio sam da dodam da nikada nisam cuo bolje buzukije nego ove fabricke iz EE banke.Turski instrumenti za moje poznavanje turske muzike rade vrhunski.
Toliko od mene,kad budem odsvirao desetak razlicitih tezgi javicu se opet sa novim utiscima.Hvala na strpljenju ko ovo sve procita,i izvinjenje za greske u kucanju i postovanju.Veliki pozdrav iz Beograda.

Promijenjeno od casper (25.02.2018 u 14:38 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Drone je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije