Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 22.01.2011, 22:18   #1
LOLE01
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.10.2009
Postovi: 41
Downloads: 353
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
LOLE01 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uh koliko je toga ovdje rečeno već 100 puta i opet...ponovo i ponovo...ne bih htio dizati prašinu ali nekome očito fali puno puno pažnje...mislim da je cilj svakog muzičara da zabavi raju i da gazdi puni kasu, a ne da se bavi tim jel pušta il ne pušta matrice...osobno ni sam nisam za puštanje matrica,pogotovo ovih sa vokalima,ali ne kažem da povremeno ne pustim koju na svadbi kad mi ono baš neko upre tu pjesmu koju nezna il ju nisam pjevao od pamtivjeka...a on ne želi zamjensku nego baš tu i nijednu drugu...osim toga onda bi mi svi aranžeristi trebali skupit ekipu i svirat u bandovima,a ne ovako sa nekim ritam mašinama u kojima se bas vrti u krug i bibnjar lušpa uvijek istom jačinom,gitarista vrti u krug jednu te istu frazu i to je to...znači kome smetaju fajlovi onda bi mu trebali smetati i aranžeri...ako ćemo tako detaljn gledati...a bilo bi zgodno da kolega koji je napravio naljepnicu onda za sebe napravi jednu na kojoj piše - SVIRAM UŽIVO- zako da ga ljudi ne provjeravaju dok svira...e i još nešto...kad ljudi dođu i pitaju "imate li tu i tu pjesmu" može se shvatiti kao "imate li ju na repertoaru" ----i šta se tiče onog "možeš li mi pustiti..." --- činjenica je da dosta ljudi,publike uopće ne shavća što znači svirka,kako uopće funkcionira aranžer,što je fospil,što je ...ovo ili ono...i onda onako laički pitaju "možeš li mi pustiti..." --- eto to je neko moje mišljene o svemu ovom...dakle moj je zaključak da nije lijepo cijelu noć svirati na matrice,ali da se 2-3 pustu u cijeloj večeri (iz ovog ili onog razloga) nije problem...
LOLE01 je offline  
Star 22.01.2011, 22:42   #2
Jaki
Veliki prijatelj sajta
 
Jaki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.08.2008
Mjesto: Pljevlja
Postovi: 75
Downloads: 1290
Uploads: 2
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Pa 3x,fantom x6
Interesi: Svasta nesta
Jaki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zelim da naucim da sviram,a ne da pustam fajlove,tako da razumijem ogorcenost kolege Pedje.
Ali moram da pitam kolegu Pedju,sta on to ocekuje u zemlji u kojoj je Ekrem megazvjezda.
U zemlji u kojoj su Mica trofrtaljka i njoj slicni i danas jednako kao i u dane moga djeda veoma slusani "estradna umjetnici".
Pa ja mnogo vise volim zabavnu muziku,ali ucim i sviram uglavnom narodnu jer sam na njoj vec otplatio klavijature.Na zabavnjaku sipak.
Bitno ti je da napravis stimung,da ljudi uzivaju,vesele se i placaju.
Jaki je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
fajlovi uživo korg roland klavijature


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije