Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.01.2013, 14:26   #21
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma samo pevac treba da zna tekstove tog zanra koji bend svira, teze je klavijaturistima da nauce akorde, redosled prstiju i sve to nego pevacima tekst, ja i ako nisam pevac znam toliko pesama, da ni sam nisam svestan da ih znam, samo treba da krene solo i to je to.. a pesmu koji prvi put u zivotu cujem, odslusam 5 puta zaredom, i vec upamtim tekst, sad skoro sam bio na jednom 18. rodjendanu, bila je live svirka, klavijaturista sa pa50 i pevac, samo sam posmatrao svirku, ljudi su narucivali pesme uglavnom kod pevaca jer se stalno setao i bio je blizi, a on ih je sve slao kod klavijaturiste, nije bilo ni jedne pesme koju su ljudi narucili a da oni nisu znali da odsviraju, klavijaturista samo krene pesmu, pevac peva, e sad ako slucajno stane mozak pa neki deo teksta zaboravi, onda gosti pevaju sve u svemu hteo sam da kazem da pevac treba da zna sto vise tekstova i onda tu ne treba nikakva komunikacija..
vadexfly je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2013, 21:11   #22
jasse
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.02.2013
Postovi: 6
Downloads: 149
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jasse ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Iz mog osobnog iskustva: Imao sam isti problem. Kada bi svirao u kombinaciji banda, to su sve super muzicari ali nismo tako cesto svirali u toj kombinaciji tako da bi ja (klavijaturista i pjevac) morao uvijek govoriti koja je slijedeca pjesma. Kako bi pored zivog bubnja i pojacala na bini uz takvo deranje vrlo brzo ostao bez glasa, primjenio sam sljedecu taktiku. Uz svoj pjevacki mikrofon stavio bih jos jedan sa strane a taj mikrofon bi stavio samo u monitore a ne vani, tako da bi na njega govorio koja je sljedeca pjesma a ponekad i intonaciju ili neku drugu iformaciju koja je bitna za svirku. U svakom slucaju, nema vise deranja a svi me cuju na bini.
jasse je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2013, 23:54   #23
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

,dobar ti je predlog,samo band mora da ima monitore.Super si to smislio.Svaka ti cast,ovo je najbolji predlog koji sam procitao u ovoj temi.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2013, 11:44   #24
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kad smo kod komunikacije. Radio sam sa kolegom koji peva ... onako da kažemo. Šta god sam krenuo da sviram bilo je ,,de brate to, daj nešto drugo". Kada krenem drugo ili krene pola tona više dok mu je u sledećoj pesmi isti tonalitet visok. Tu su polako poceli rogovi da mi rastu od njegovog pametovanja. Umesto da ljudima uzima keš on ih posalje kod mene za pesmu koja je recimo standard, i naravno naruci pesmu a kes zaboravi da da . Najviše me nervira kada preko mikrofona pozove sledeću pesmu koju usput smulja onako profesionalno, da ni on nezna šta je rekao. Ili upadice ,,ajmo brže" . ,,Uspori malo". Dakle krajnji neprofesionalizam, da ne kazem k***enje. Ali kako je počeo tako je i završio (bar kod mene).
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2013, 16:03   #25
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

dosta idem po tim restoranima i ajmo rec "kafanama" gdje sviraju bendovi uzivo, i kod nas se mora za svadbe znat puno repertoara od rocka do narodnjaka...sto se tice komunikacije sad su bendovi poceli masovno kupovat ebook, (mada ja mislim da nema potrebe za tim) tko nezna sta je to neka samo ukuca u google pa ce vidjet, i na njemu imaju repertoar poslagan redom svi naravno isti i tako sviraju, a kad bude narudzba stanu odsviraju to i onda idu opet dalje po repertoaru...naravno ima i onih koji se deru, a ima i onih koji su jako dobro uigrani pa samo harmonikas krene forspil i zna se sta se svira i pjeva...uglavnom svi imaju ili pjesmarice ili te ebook-ove pa idu nekim redosljedom i uvijek se sviraju iste pjesme 99%, ima tu i tamo neka druga ali uglavnom je isti redosljed i ista pjesma, i nesto se naravno preskoci ako su 2-3 dana za redom na istom mjestu svirke...

a ovo za pjevace stvarno neznam kako je jer nemam s tim problema, a najbolje je kad pjevas sam pa ako nesto ukenjas ukenjo si sam, i vrtis si sam pjesme koje hoces i imas u glavi, i nemas onda problema s nikim...naravno nije lako zapamtit sve te tekstove i pjesme ali ako vec nemoze zapamtit pjevac bi to trebao imat barem u mobitelu nekim redom ispisano, bar je sad tehnologija na nivou, i samo lista...ja kad idem svirat ovako s nekim s kim nisam do sada svirao, uvijek se cujemo prije i pitam oko repertoara sta i kako se svira, gdje kakvo je mjesto i ako je moguce napraviti koju probu sa tim s kim sviras...ja nekako volim bit siguran gdje idem i sta radim, da ne dodem negdje pa se "brukam"...
makl je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 13:28   #26
Radovan
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2010
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: Muzika, pecanje
Radovan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Od nedavno sviram u bendu, tako stanem u blizini bubnjara, i njemu govorim koji ritam, a ostalima znakovno pokazujem, recimo ako je G dur ili mol, pokažem na grlo, i to je to. Za svaki tonalitet imamo neki znak. Nije loša ni varijanta kad treba da se menja ritam a da se ne stane, tada najavim preko mikrofona bubnjaru koji ritam, on par taktova lupi u nekom prelazu, ja krećem sa foršpilom, i to je to.
Radovan je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 15:55   #27
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I sam sam imao problema s time dok nismo sav repertoar stavio u pjesmaricu. Napisao sam program u Excelu i pomoču VBA nešto slično Songbooku (sa filterima i raznim postavkama oko grupiranja). najobičnija lista koja preko multi linka (CTRL+K) bira selektiranu pjesmu iz foldera.
Na pauzi mu odrediš koji tip pjesma se dalje svira (vrsta, tempo, tonalitet) i izgrupira ti za prvu ruku 20-30 pjesama podobnih da nastaviš. Jedan preko miša kontrolira Lap-Top i bira repertoar, a još na Lap-Top imamo spojedna 2 manja LCD monitora na stalcima za note, tako da je u svakom momentu na ekranu prikazan tekst aktualne pjesme (koja se svira), a ispod pjesme popis mogučih pjesama s kojima čemo nastaviti, naravno kad se iduća stvar odabere (stoji osjenčana u pripremi), treba samo kliknuti na nju i otvara se idući tekst pjesme koju odmah svi znaju i vide na svom ekranu. Obično u desnom gornjem čošku svakog teksta imam definiran tonalitet (dur/mol), naziv styla i tempo, a kad kad i broj performance ili redni broj u song booku.
Planiramo sada LCD-e zamjenit srednjim tabletima, samo ostaje mi problem oko linkanja tableta, moram malo prostudirat dali bi to sve radilo putem Blue Totha il nečeg sl. s time da bi glavni program bio samo na jednom Tabletu, a ostali bi primali instrukcije ili podatke od njega.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 17:00   #28
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@kreso - Da li si ti autor odličnog programa "Pjesmarica" ili si sam napravio nešto slično tome pa to koristiš na gaži?
Kod spomenutog programa bežično povezivanje laptop(ova) nije problem. Međutim, radi samo na win platformama pa je upotreba istog na tabletu malo preskupa igra.
casper je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 17:07   #29
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo okačit ću slike svog programa. Ne znam na koji program misliš jer kod nas u HR ih ima više. Ovaj moj je moj autorski rad, ali znaš da piraterija cvate, tako da je vjerojatno i raširen međi inim korisnicima, no logo banda je zaštičen, tako da i oni koji ga koriste mogu samo reklamirati moj band , jer mu se i kao screen saver uključuje moj Arena band .

MENI.jpg

Lista.jpg

Pjesma.jpg
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2013, 10:24   #30
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam mislio na drugi program ali slične koncepcije. Prodaje se oficijelno preko weba, lako se nađe ako se ugugla pojam "program pjesmarica". Ma sve je to isto, bitno da je funkcionalno i da služi namjeni.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije