Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.12.2015, 12:39   #541
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala drugari na lepim recima,veliki pozdrav!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2015, 12:27   #542
andjela987
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.09.2015
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 64
Downloads: 95
Uploads: 1
Rekao HVALA: 44
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Roland BK-5
andjela987 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Prezadovoljan sa BK5

Odnedavno sam postao prezadovoljni vlasnik BK-5.Desetak godina sam bio na Korgovima dok nisam čuo kako je čovjek sredio i kako zvuči na petici.
Ritmovi su toliko moćni,čisti,sve se savršeno čuje,a "nose".Užitak je svirati, dirke su toliko svirljive i brze.
Neznam što su toliko ljudi skeptični prema rolandovim aranžerima?
Našao sam pregršt ritmova po netu i standardnih i namjenskih. Malo dodaj efekta na fabričke boje,nasnimi ritmove na usb i na tezgu!!!
Niti gubiš vreme na štimanje "tarabuka","bongosa" itd,fabričke boje su sasvim ok(mislim pogotovo za to novaca-smešno).Imam BK-5 nekih 7-8 dana,odradio tri svirke.Niko mi od gostiju nije prišao i pitao me za boje,efekte,udaraljke i sl.
andjela987 je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2015, 21:36   #543
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tu je i najveća greška KORG(ovaca) što su svi kopirali iste setove jedan od drugog, a neko je to pravio po svom ukusu, svom uhu i što je najvažnije za određeno ozvučenje, pa posle "kako se kod mene to ne čuje kao kod onoga?"

Došlo je vreme da nema više univerzalnih setova i postavki koji se samo presnimavaju, nego, bato moj, sedi i napravi za sebe ono što želiš.
Naravno, ovo važi za one koji stvarno žele da imaju neki svoj zvuk i svoj stil i pre svega, koji umeju to da naprave, a takvi su, nažalost retki i u manjini.

Sve današnje novije klavijature, bez obzira na proizvođača, to imaju i mogu da se drastično zvučno modifikuju. To većini ne odgovara jer je ostala navika "uključi i sviraj" i to ponekad i mene muči. Sav materijal koji sam godinama svirao i provlačio kroz razne Rolandove aranžere sad zahteva dane i dane sređivanja i prilagođavanja, a što je najgore, na kraju misliš da to ipak može i bolje, pa onda stalno prepravke, prepravke, prepravke...nikad kraja.

Po meni je jedino sada bitno da imaš kvalitetnu osnovu, tj. dobar i kvalitetan fabrički sempl kao polaznu tačku, koji Roland definitivno ima, a za sve ostalo čuće se koliko si dobar majstor kada to upakuješ u finalni proizvod - pesmu.
Nervira me samo što više vremena sada provedem na sređivanju klavijature nego na samom vežbanju sviranja, ali tako valjda mora (valjda?)
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2015, 11:25   #544
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da tom podesavanju izgleda nikad kraja i to sve na ustrp vjezbanja i rada na samom sviranju.
Ponekad mi to iapada kao neko igranje neka nasa zanimacija...sta bi mi radili da toga podesavanja nema
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2015, 12:14   #545
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 837
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije tema za ovo ali ....
Trenutno se pokazalo da je najbolje poslagati ritmove koji valjaju i samo ih nivelisati po jacini, takodje i boje. A svo ostalo vreme iskoristiti za vezbanje ili skidanje novih pesama. Ja tako ne mogu da radim i nikad nisam radio ali vidim ko tako radi razbija se od posla i para.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2015, 11:51   #546
andjela987
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.09.2015
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 64
Downloads: 95
Uploads: 1
Rekao HVALA: 44
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Roland BK-5
andjela987 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I dalje oduševljen sa BK-5.Hvala ekipi na pomoći.
Moram spomenuti ,da je većina ritmova nivelisano i odrađeno vrh. Klavijatura na razglasu izlazi kao dobar bend.Mogu misliti još dok sredim perfomance,sad je to samo osnovno.
Poslije još nekog solca ubacim,ali veliko možda jer sam i ovako zadovoljan sa bojama.I to Juno DS ili Fa06.Sve lijepo izlazi,čisto,bez muljanja prštanja i sl.Uživam u svirci!
Dodato:
Jedno pitanje.Vidm da se spominjalo ubacivanje OS-a od BK-5 orijental.
Da li je neko ubacivao taj OS i šta se dobije sa tim?Pretpostavljam arapske skale,koje mi baš i nisu preko potrebne. Da li ima nekih bitnih promjena oko zvuka,druma i sl.?

Promijenjeno od andjela987 (23.12.2015 u 12:06 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
andjela987 je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2015, 15:49   #547
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jedna molba za sve koji imaju bk5. Vec mesecima se razmisljam o kupovini bk5. ONo sto sam cuo me je prosto odusevilo,ali nazalost nemam gde da probam klavijaturu. Zanima jedna stvar,ako neko ko ima bk5 moze da snimi telefonom ili nekom kamerom,princip rada kako se menjaju ritmovi,prelazak iz jednog ritma u drugi,i kako se menjaju recimo boje. kako je to organizovano?

To ne mogu nigde da nadjem a nemam blizu nijednu muzicku kucu gde mogu videti bk5. Ako to moze neko da mi ucini,bilo bi presudno da li da ga kupim ili ne. hvala unapred.
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2015, 18:04   #548
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zavisi gde si ga čuo i zbog toga se oduševio. Ako si gledao preko kompa i YOUTUBA onda zaboravi. Svi aranžeri na boljim klipovima zvuče manje ili više besprekorno i poželjno.

Ja ti preporučujem bilo gde da živiš da pre odluke izdvojiš malo vremena i para i odeš do najbliže prodavnice i isprobaš lično instrument.
Što se rukovanja tiče, ja sam pre kupovine BK9 skinuo uputstvo sa neta i prostudirao osnovne opcije za rukovanje, tako da kada sam otišao u prodavnicu mogao sam na miru i sam, bez asistencije prodavca, da isprobavam sve kako funkcioniše. Dopustiće i tebi sigurno da tako uradiš, naročito što im prodaja BK serije jako loše ide pa im je to u interesu. Mene prodavac nije hteo posle da pusti da odem, nudio mi je razne povoljnosti oko kupovine, prosto me bilo sramota što neću tada ništa da kupim.

Nisi nam rekao, da li hoćeš da kupiš nov ili polovan?
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 05.01.2016, 22:24   #549
andjela987
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.09.2015
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 64
Downloads: 95
Uploads: 1
Rekao HVALA: 44
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Roland BK-5
andjela987 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da svi malo preterujemo i sa isčekivanjima i sa zahtjevima.Ovih dana imao sam vatreno krštenje po pitanju svirke.Samnom je svirao čovjek sa stvarno napucanim PA900,extra muzičar sa velikim iskustvom.Od tonske probe nije palio ritam na svojoj klavijaturi.Samo je solirao na njoj.I gledao u "igračku" znanu kao BK5.Nije se mogao načuditi zvuku aranžera.A i ovih nekoliko boja što sam nabrzinu zbrčkao odrađuju posao sasvim fino. I dalje se od publike niko nebuni za ton i dizajn.Igraju ,vesele se.Budale.Samo da niko ne sazna da je klavijatura koštala manje od 2000 eura.
andjela987 je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2016, 00:07   #550
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@andjela987
Imas rubriku Demo snimci gde mozes delima da potkrepis ono sto pricas.Ja mislim da bi vecina nas ovde volela da cuje i sama oceni kvalitet Bk-5.Priznaces,lose deluje kad neko sam sebe hvali.
Dakle napravi temu "andjela987 Demo snimci" pa kreni.Na bk5 je lako nema potrebe da ukljucujes u komp nego direktno snimas na klavijaturi.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Boban010 za ovaj koristan post:
andjela987 (06.01.2016)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije