Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.03.2014, 14:23   #11
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nece, ne reaguje uopste...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2014, 14:35   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Onda ti nesto sa Browserom nije uredu, probaj na nekom drugom browseru a za svaki slucaj evo ti direktan link pa gledaj:

http://www.picfront.org/d/961J
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2014, 14:42   #13
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cool... Radi link na iPadu ali nece na IE...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2014, 14:47   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na Mozilli radi bez problema , a kod mene i na IE 11. Onda nisi vidio ni one slike od vArrangera2 koje sam postavljao u predhodnom postu. Pogledaj i njih, bice od koristi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
sale_band (10.03.2014)
Star 10.03.2014, 23:14   #15
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala svima, sto ste se odazvali na ovu temu, a posebno tranzitu legendi Yu-MIDI foruma, na ovako precizno i jasno odgovorenim pitanjima (kao i uvijek). Vezano za ovu trecu sliku Registration-Songbook imam pitanje. Djeluje mi nekako mrsavo, hocu reci nemam bas neki veliki izbor sta hocu pothraniti u SongbookPreset a sta ne. Npr. u Live Styleru imam i Songbook i Solopreset i daleko vise onih kvacica, od kojih je meni licno jako vazno da mogu uz npr. svaki Midi File, Style ili Sound R1...R8 izabrati bilo koji Internal MIDI Port, ili Sound modul (engine, SoundBank...) ili sta mi padne na pamet. Da li je ovo slicno realizovano i u vArrangeru? Ako ima jos koji screenshot u vezi sa registracijama (ili SoloPresetima) zamolio bih te da postavis, da vidimo koliki izbor imamo. Unaprijed hvala!

Sto se tice Style Editora, evo postavit cu i ja jedan screenshot, koji sam pronasao u manualu, cisto da ti usparam vrijeme, a tebe bih zamolio ako mozes nesto postaviti sa mixing konzolama, gdje se vide potenciometri i sl. Ili se sve mora utipkati preko tastature (Volume, Panorama, reverb...)?

fico je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2014, 02:43   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto se tice Songbooka, nije to mrsavo nego smo kod Live Stylera bili prilicno pretjerali sa tim stavkama, od kojih su mnoge bile bespotrebne i suvisno opteretile rad programa, narocito pri promjenama ritma ili sounda ali... pokojni Norbert se nije dao ubijediti. Znas i sam kakav je bio. Ovdje kod vArrangera2 je to svedeno na savrseno razumnu mjeru i na ono sto je zaista potrebno. Jedan Soongbook ionako pamti sve sto je na Display, s tim da u onom izborniku mozes eliminirati ili dodati pojedine stavke. Tu je i Start Setup koji vidis dole na jednoj od slika, a za svaku traku odnosno kanal, ionako mozes odabrati sound odakle hoces i tako pohraniti u Songbook. Pored svega, mozes za svaki Songbook definirati 20 drugih sounda koji ti se pojavljuju pod "My Sounds". Ovo je fenomenalno rjesenje. Komande sa strana vArrangera2 za sound i vokal terce, kao i ostale, pripadaju Trans Audio Maxima sistemu, da ne bude zabune.












Promijenjeno od tranzit (11.03.2014 u 02:52 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
fico (11.03.2014)
Star 11.03.2014, 04:55   #17
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ee ii ovo ce se nekad kupiti!! nije strasno kad pogledas, pa nemas solo klavijature za te pare ili araznera da valja necemu mislim na novo. nije to skupo,. a mogu dati 5000 na pa3, itd
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2014, 11:44   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

vArranger2 ima dosta pojedinosti koje su veoma interesantne. Jedna od njih je, da se istovremeno moze pohraniti ogroman broj ritmova koji se pozivaju bez ikakvih podmenua. Na donjim slikama su na primjer, svi fabricki ritmovi Tyrosa 5, Yamahe PSR-S710 i Rolanda BK-7m, istovremeno u vArrangeru. Postoje i druge kompletne biblioteke fabrickih ritmova ostalih Yamahinih, Rolandovih i Ketronovih aranzera a u najskorije vrijeme pridruzice im se i Korgovi aranzeri. Posto je Trans Audio za ove potrebe samplovao i Yamahine i Rolandove i Korgove kompletne instrumente za Kontaktov format, moguce je u trenu cuti odredjeni ritam kako se on cuje i u originalnoj verziji sa soundima adekvatnog aranzera. Ovo je zamisljeno da posluzi kao referentna informacija, na osnovu koje se kasnije, zamjenjuju pojedini sound programi, soundima iz Trans Audio Sound Enginea.









I VST instrumenti se mogu uvesti direktno u vArranger2 i to 16 komada u isto vrijeme. S obzirom da se u Songbook mogu pohraniti svi podaci o tome koju traku svira koji VST instrument, pri pozivanju novog Style-a pozivaju se i adekvatni VST instrumenti, odnosno njihovi soundi po pojedinim trakama, kako Style, tako i solo trakama. Ovo je dovoljno za VST Romplere ali za vece sampling contente i ozbiljniji sound, potrebno je raditi u 64Bit okruzenju, pa se iz tog razloga soundi za vArranger pozivaju sa Kontakta koji se nalazi u nekom od boljih VST Host programa. Medjutim, kao rjesenje za prvu pomoc, ovo je i te kako dovoljno i dobro.

tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
fico (17.03.2014)
Star 17.03.2014, 11:58   #19
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
ee ii ovo ce se nekad kupiti!! nije strasno kad pogledas, pa nemas solo klavijature za te pare ili araznera da valja necemu mislim na novo. nije to skupo,. a mogu dati 5000 na pa3, itd
Savki instrument je pre svega alat koji pomaze nekome da odradi svoj "zanat". Ako je neko platio 5000 za nesto, to je zato sto je taj neko video u tome neku racunicu.
Nikome nije lako odvojiti novac, pa ni onima (ili ovima) sa famoznog zapada, pa zato nije lepo suditi bez optuznice...
Ja licno ne bih nikada kupio aranzer iz licnog zadovoljstva ali sam kupio Pa3x zbog posla koji mi obavlja.
Vise od svega bih voleo da imam dobru harmoniku ali, iako zivim "na zapadu", nisam u mogucnosti da je kupim, a cekam na to vec 5-6 godina...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2014, 15:26   #20
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nisi skontao poentu. kazem da ovo uopste nije skupo, ljudi daju po 5000 na arazner hardwer ne bitno pa3, il neki drugi. samo sto vecina tih istih nisu navikli platiti software, pre ce dati na arazner 5000km, i nece ni malo gledati na to sta su i koliko dali, a neki software od 50eu bice im VAOO, to nisu navikli kupovati .. a razlike i sta moze da ne duzim
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije