Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.09.2015, 16:02   #31
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cudi me da muzicari koji sviraju Korga ne iskoriste datu situaciju u svoju korist.
Ako je napredak mali to je dobra prilika da se ovaj novi model 'preskoci' kao sto je neko vec rekao. Po cijeni je izgleda tu negdje sa ranijim modelima sto je valjda ok, veci napredak=veca cijena. Njemci bi to nazvali Model Pfledge i mislim da je to cak izvanredan potez Korga. Jedno je sigurno: taj novi Pa je odlican instrument.
Inace, Korg je privatna firma na cijem celu su vrlo sposobni ljudi. Nekoliko puta je receno da je Yamaha vlasnik Korga sto nije tacno. U jednom trenutku krize Korg je izvan berze dogovorio prodaju (bolje reci prenos) jednog dijela (ne zna se kolikog: moze biti vecinskog ali i ne mora) vlasnistva na Yamahu i to pod vrlo povoljnim uslovima, tako da su u jednom trenutku to vlasnistvo ponovo otkupili. Moze biti da je Yamaha ostala vlasnik jednog vrlo malog dijela Korga tek da ucestvuje u profitu. S druge strane protiv Korga se vodi jedan ozbiljan sudski proces ciji je ishod neizvjstan, 50:50 rekao bih, s tim sto ja ocekujem neko vansudsko poravnanje: evo ti koji dinar i suti U takvim uslovima je nerealno ocekivati nekakve windows platforme i kolosalna unapredjenja koja skoro da nebi imala smisla.
Koliko su u Korgu pametni najbolje dokazuju mnogi nasi aranzeristi: kao aranzer koriste neki iz PA serije a onda kao dodatak, da ne zafali, neki Triton,
M3, Oasys sa obavezno istim semplovima jer sto vise istog=bolje
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2015, 23:12   #32
pepini
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.02.2011
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
pepini befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Definitivno korg kompanija je u krizi kad za skoro 5 godina nije mogla napraviti ni bolji ni kvalitetniji aranzer, vec je ostala na nivo 2011 godine kada je izasao korg pa3x. Zalosno je ako iko kupi ovaj aranzer, jer nije bolji od prethodnog, tu je negdje u rangu pa3.
pepini je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2015, 00:57   #33
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sramota me je onog youtube prezentation demosa u njihovo ime!! hahahah
sve pokazali sto ima trojka, msm i dalje kontam jel zajebaju??

semplova rama 512 na trojci kad uzmes 256 ram i onako ne hvali nikom brat bratu~~~
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2015, 09:40   #34
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 465
Uploads: 17
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zaista smiješno i žalosno,, sada većina već polako spočitava o Korgu ,, kao kriza , recesija tvrtke i koje šta !! Sad je 5 god. od pojave pa3 te svi očekuju nešto van serijsko pojavom pa4 !! A niko ne spominje da je taj isti vrhunski pa3 koštao cca. 3000 eura, te u ovo vrijeme recesije malo i previše, ne samo za naše podneblje nego i za zapad !! Te bi trebalo postaviti pitanje uistinu koliko je prodani primjeraka te famozne 3. u ovih 5 godina, to samo znaju stručnjaci Korga koji su se očito preračunali, te bi sada i na nečemu lošijem zamutili laku lovu !! Izbacivanjem serije Pa600 i pogotovo 900 vidjelo se da prodaja 3. nije naj ,,te se išlo s malo osiromašenijom niže budžetnom serijom sličnih mogučnosti ..... da bi se pokrip gubitak na 3.
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2015, 12:31   #35
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo mi dosta lici na onaj vic kad su dva prijatelja pricala o sexu.
Kaze prvi, jes lijepo jeb@#&ti. Pita drugi kako znas? Kaze prvi, pricao mi jedan sto je gledao.
Tako I ovdje.
Ali vrijeme ce pokazati.
U medjuvremenu:

https://youtu.be/Owy5Oq2iBzs

Promijenjeno od mikimiki (05.09.2015 u 12:32 sati)
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2015, 15:02   #36
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na koju foru pravi stil od midi fajla sama klavijatura!? Taj deo mi nije bas skroz jasan.
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2015, 16:04   #37
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vic je super,ali i po Njemackom forumu Musiker Board muzicari diskutiraju o novom Korgu,Rolandu...
Da ne govorim u tudje ime iznosim samo svoje misljenje na osnovi vlastitog muzickog iskustva-40 godina a od toga 20-tak sa raznoraznim aranzerima.Pocevsi od Technics KN 1000,Roland g800,Korg Pa 80,800,2x i zadnje dvije godine Pa3.
Danas je kupovina nove klavijature postala statusni simbol ali kada se covijek iskreno zapita sto se dobiva sa kupovinom,dali je to bas jako potrebno,dali cu mozda bolje svirati i mnogo mnogo drugih razloga.Vjerojatno ce najvise profitirati FAJLASI a mnogi muzicari trebaju prave moderne ritmove a takvih je najmanje i sve se opet svodi na pravljenje vlastitih ritmova.Ritmovi za nasu narodnu muziku su dobro upotrebljivi i na mnogo jeftinijim klavijaturama kao npr.Roland BK3, BK5,da ne nabrajam vise ima ih vise nego dovoljno.Normalno uz drugu solo klavijaturu.Sa ovim misljenjem se nece sloziti kolege koji prate YU ELITU zbog namjenskih ritmova i raznih ostalih folova ali ne pratimo svi poznate i popularne pjevace i pjevacice pa mozemo hvala bogu imati slabije modele.Prije tjedan -dva kupio sam za prijatelja koji je u penziji i svira subotom za stariju publiku Roland BK3.Mala lagana kljava sa minimumom potrebnog ali ucitava sa usb-a.Ritmove sam dobio od par kolega koji sviraju Rolande,kopirao ih bez prerade i memorirao na stik.I?? ostao jako iznenadjen kako to lijepo radi!Ja nisam promoter Rolanda pa da sad pisem bajke,ali uho ne vara.Bk 3 sam ponio na svirku onako usput da cujem kako radi preko razglasa i jos jednom sam ostao pozitivno iznenadjem-bez ikakvog extra stelovanja jedan kabel u mixer i sviraj.Ritmovi su sasvim ok i nitko od gostiju nije ni rijec rekao zasto koristim Rolandove a ne Korgove ritmove. Da budemo na cisto Roland Bk 3 a ni svi ostali Rolandi se ne mogu porediti sa Korgom Pa 3 ali to nije ni bitno jer Pa 3 je 7-8 puta skuplji od Bk3.Nego da zavrsim sa ovim mojim postom, mislim da svatko od nas mora dobro razmisliti sto ce i kako ce i na sta ce svirati.Mnogi koji procitaju ovaj moj post ce se nasmijati i naci stotine razloga da se nasprda,nije ni vazno.
Ja mislim da svi ti Korgovi,Yamahini,Rolandovi strucnjaci izmisljaju toplu vodu i nude nam kutiju punu zelja po velikim cjenama pa tko voli-nek izvoli,i usput misle OVCE SU ZA SISANJE.Ja se kod njih ne sisam,vec i dalje sviram na Pa 3!

Pozdrav svima
ffb je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2015, 17:56   #38
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kad bi Deja Morison & co objasnili kako izgleda razvoj jednog instrumenta i sama saradnja sa takvim kompanijama, pogotovo ekonomski aspekt, stvari bi bile jasnije ali pitanje je da li bi to pomoglo jer vecina muzicara bi rekli: ne ne ne, nije to tako znamo mi bolje, s tim sto nisu ni ovlasteni da daju takve informacije. Korg svoje kupce nikako ne smatra "ovcama za sisanje". Jedan muzicar sa tolikim iskustvom bi to morao znati. Tako bi se moglo reci i za nas da nasu publiku smatramo ovcama i uzimamo im pare nizasta jer jos bolju muziku mogu dobiti sa radija sto se uostalom sve vise i dogadja, nije radio ali nesto slicno. Sumnjam da neko ima predstavu koliko kosta semplovanje jednog instrumenta i kako se uopste sempluje, kako se rade ritmovi, layout, software ... nekad mi se ucini da ti instrumenti nisu ni skupi koliko rada treba uloziti. Ko ima veze i poznanstva moze doci do informacija, recimo ko je glavni uvoznik za Korg u Evropi, koliko se obavezuje komada prodati, kolika je ta famozna fabricka cijena (to cete tesko saznati ko je izgubio licencu i zasto ... Korg nigdje nije rekao da morate kupiti taj novi PA niti je svoje kupce nazvao ovcama za sisanje ali smo mi zato Korg sveli na nivo neke seoske kompanije koja prodaje 61 tipku gdje su neke crne a neke bijele i neke lampice sto svjetlucaju. Bilo kako bilo taj novi PA je vrhunski instrument sigurno, a isto tako je sigurno da kad bi mi bili direktori Korga samo 10 dana od korga bi ostalo samo K.... da 'prostis.
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2015, 19:50   #39
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bih zelio da ulazim u velike diskusije,samo sam napisao moje subjektivno misljenje i nemam zelju i razloga da nekoga od kolega ubjedjujem sa sam u pravu.
Svi novi modeli daju na kapaljku nesto novo za puno para,to su vec mnogi od kolega davno rekli tj.napisali.Opet se poteze pitanje dali se i kome isplati kupit Pa 4.Moje dugogodisnje iskustvo mi govori upravo to,a politika jedne firme ili nekoga zastupnika me ne zanima.Sto se tice gos.Deje Morisona o njemu i njegovom radu sve najbolje.Izmedju ostalog u prijasnjem postu sam pohvalio Roland Bk modele a ne sviram Rolanda.Svatko zna sto mu treba i sto moze kupiti.A sad odoh zaraditi neki dinar-pozdrav!
ffb je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2015, 20:02   #40
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gledam ovaj dugo cekani model i po svemu sudeci PA3 je dobio novo ime PA4. Ostalo sve manje vise je isto. Trebamo uzeti u obzir da je sa PA3 korg napravio skoro idealan aranzer sa funkcijama i odgovarajuci potrebama. Tesko je sada jos ici dalje ali moze se. Evo uzecemo u obzir da su skupa ulaganja u novu tehnologiju i da je losa ekonomska situacija. Ipak korg je mogao uz malo sluha da cuje sta nam treba. Zar na nasim forumima i na svim ostalim forumima nije jedna od najvecih vjecnih tema TERCE. Sam ja a vjerujem i drugi cekamo da korg rijesi tJ proble. Evo recimo jedna USER skala sa +12/-12 polutonova rijesava sve. I samo to da je u PA4 jabi vec drugacije razmisljao o kupovini. Ovak za sada po onome sto sam vidio ja necu kupovati PA4 koji je ustvari PA3. PA3 vlasnici mogu ovaj model bez problema preskociti a oni koji imaju PA1, 2 ili 800 pa i nize modele zbog nemogucnosti kupnje PA3 ( jer ce biti izbacen iz prodaje a vlasnici koji ga imaju sada nece ga prodavati) moci ce da kupe PA4 a mozda cak i PA3 le. Evo to je ono sto ja mislim o PA4
Ne kudim korga valjda eto nisu se snasli ali bez obzira gledajuci konkurenciju Korg ostaje na vrhu.
Roland sa svojim modelima se totalno izgubio u vremenu i odaljio od stvarnosti i potreba. Najjednostavnije receno uni su ispali iz lige i sad tu igraju u nekoj zoni. Tyros je i dalje zapadnjacka igracka za penzionere koji hoce da konacno snime dugo zeljeni demo.
keyboards je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije