Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.02.2008, 23:38   #11
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

DEFINITIVNO SM58 bezicni (100-150€) polovan jer nema nov........
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2008, 23:58   #12
simonovic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.09.2007
Postovi: 24
Downloads: 1459
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
simonovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Sennheiser

Daleko najozbiljniji medju svim bezzicnim sistemima je Sennheiser evolution,ima ih vise u toj seriji ali bilo koji da uzete necete se pokajati.
Beyerdynamic takodje vrh.

Shure je veoma dobar microfon takodje ali ipak je postao klise medju nasim muzicarima kao i korg medju klavijaturama,vjerujte da shure nije jedini dobar microfon.
simonovic je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2008, 12:44   #13
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

moj pevac je do skoro pevao na Sennheiser-u i nije mi se uopste dopadalo kako zvuci prilicno je bio mutan(bar po mome) kupio je mikrofoniju na sve strane. Sada radi na SM58 (bezicni) zvucibar 30% bolje. Probali smo i BETA i KSM9 a ipak smo se odlucili za SM58. No sada ce me neko napljuvati neko podrzati ali to je cisto moje misljenje i moj licni utisak............
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2008, 16:57   #14
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tesla Pokaži Post
Probali smo i BETA i KSM9 a ipak smo se odlucili za SM58.

Mrzi li te malo da nam opišeš kako radi ovaj KSM9 ?
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2008, 11:17   #15
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tesla---Daj matereti reci đe ima SM58 brezžični za 100-150eur?...Kupujem ga odmah za 170eur,a 20eur te ja častim od sebe...kod nas su 300-400eur (skoro ko Beta) ali i bolje rade...Jebeno je što imaju skupe 9V baterije ali u svakom slučaju bolje zvuči nego beta58 koja radi na 2x1,5V baterije...ne znam trebalo bi biti obratno ali moj pjevač Dejan Marković koristi SM58 i odradi poso do jaja...Tako da ako imaš đe kakv za gornju cifru kupujem odmah...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2008, 13:30   #16
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pre par meseci je jedna drugarica (pevacica) kupila cak za 90 € inace treba malo pojuriti ali to mu je cena....
nista ja imam predlog ajde da ih kupujemo ovde i prodajemo kod tebe hehehe
ajde ja sad jurim jos jedan pa sve sto cujem javicu...
pozzz
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2008, 17:23   #17
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch

Shure ima mnogo razlicitih modela, ali nasi muzicari uglavnom koriste najjeftinije modele i oni "rade pos'o" bez problema.
Stariji modeli Shure su bolje uradjeni od novih, kad je u pitanju sam mikrofon, bez risivera.
Za samo $100 u USA, uz malo strpljenja, moze se naci na e-Buy polovan LX4 sa SM58 'glavom', koji je odlican mikrofon, sa jednim nedostatkom, a to je VHF, sto i nemora da predstavlja problem.
Za nekih $300 moze se kupit NOVI - Shure PGX24 SM58, a za $350 Beta58.
Bio sam kupio sam i prodao PGX24 Beta58. Zasto?
Pa jednostavno nije mi dopao. Sirok i cist zvuk, odlicno, ali bez 'srednjih' zvuci ravno, nedinamicno...
Neuporedivo bolje mi je zvucao stari LX4 Beta58. Kad bi bilo moguce naci glavu od stare LX Bete pa je prenijeti na PGX24, to bi bila prava stvar.
Trenutno koristim Sennheiser EW300 i za moj licni ukus, mnogo je bolji od Shure PGX24. Sennheiser ima vise opcija, pa tako za 'tanje vokale' mozete izabrati odgovarajucu 'glavu', o cemu treba voditi racuna, pa sigurno nece doci do razocarenja. Malo vise love, ali za 'radne muzicare', isplati se...
Novi Sennheisser proizvodi se u Kini pa je zvuk osjetno promijenjen kod 'donjih' modela - EW100. Ako uzmete EW300 ili EW500 nece biti greske.
Beyerdynamic je odlican mikrofon, ali i tu treba voditi racuna koji 'glavu' odabirate. Opus SDM369 je dobar za zenski vokal, ali za mene licno je bolji i univerzalniji 360, koji ima glavu od TGX60, koji je bolji mikrofon od SM58 i od nove Bete. Cijena je slicna kao PGX24.
I da dodam za kraj, Shure PG14/PG58 je los mikrofon i moja preporuka je da mnogo bolje uzeti stariji polovan Shure nego ovaj pomenuti.
Kad kupujete polovan mikrofon direktno od privatnog lica, pogotovo na prostorima ex-YU, dobro pazite sta kupujete, jer cesto su glave mijenjane i mikrofon ispustan.
Testirajte ga na vecoj daljini kako 'hvata', jer cesto je prisutan problem sa signalom koji se 'gubi'. Po mogucnosti prethodno saznajte kako izgleda orginalna glava.
Odvrnite 'glavu' i pogledajte da li ima tragova od lemljenja. Na zapadu uglavno nema mnogo problema, a ako koristite e-Buy, birajte opciju PAY-PAL, koja vam daje pokrice i ne bi trebalo da bude problema..
cincilator je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2008, 09:32   #18
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav kolegama,a posebno cincilatoru...Evo sad sam neki dan gledo firmu SAMSON...Ona je počela da prave "prave" kopije Shure-ta...Evo u Trgovini (ne smem da pominjem imena zbog zašštite),u Ljubljani imo sam priliku da vidim njihov "asortma" mikorofona...i ne znam sam jeli to stvarno "jeftiniji" shure il je to pasje maslo...Na primjer Samson Q8 potpuno izgleda ko beta 58A a i u trgovini 100% tvrde da nema apsolutne razlike među njima,kako po karakteristikama,tako i po kvalitetu.Tu je onda Samson R-21 koji vjerovali ili ne POTPUNO isto izgleda ko Sm58...I opet tvrde da je to isto sve kao i legendarni Sm58 s tim,da je samo razlika što piše Samson...E kod brezžičnih (gledam da nabavim jedan solidan) pojavi mi se njihov Samson Stage55 HH SYS W Q7 model,koji je isti kao MIKROFON SHURE BETA PGX,čak i da su im iste karakteristike...E ta firma ima na embalaži napisano (Made in China)...Jel to stvarno kopija Shure-ta,jel su stvarno iste karakteristike i jel to stvarno Shure za manje para ko što mi ovaj prosipa priču...Cjene su jako smješne (Q8-90eur,R-21__30eur!?!,Stage55-160eur)---Ako ko zna,javite se ovo je otvorena tema....(na Cincilatora još ekstra računam)...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2008, 09:50   #19
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pre bih rekao da je to kao sto si i sam rtekao pasije maslo, za te pare se nikad nije mogao kupiti mikrofon no kao zna. A da ce ga hvaliti pa naravno da hoce ipak je to njihova roba, sigurno nece reci e ovo ti je shit original shure je bolji.........................
Zna li neko nesto o mikrofonima RODE ???
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2008, 19:06   #20
nidzabg87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.01.2008
Godina: 37
Postovi: 33
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nidzabg87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
Tesla---Daj matereti reci đe ima SM58 brezžični za 100-150eur?...Kupujem ga odmah za 170eur,a 20eur te ja častim od sebe...kod nas su 300-400eur (skoro ko Beta) ali i bolje rade...Jebeno je što imaju skupe 9V baterije ali u svakom slučaju bolje zvuči nego beta58 koja radi na 2x1,5V baterije...ne znam trebalo bi biti obratno ali moj pjevač Dejan Marković koristi SM58 i odradi poso do jaja...Tako da ako imaš đe kakv za gornju cifru kupujem odmah...Pozdrav!
ja sam nasao preko oglasa nekog lika koji mi je prodao odlicnu polovnu shurku 58 za 150e, probao sam kod njega na licu mesta i super je zvucao, i zvuci.. ali odkad kupih mikrofon svirke prestase
nidzabg87 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
bezicni, mikrofoni, predlazete, sta

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije