Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor > Mobilna telefonija

Mobilna telefonija Sve o mobilnim telefonima i njihovoj propratnoj tehnologiji

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.02.2014, 20:18   #1
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Nokia Lumia

Drugari, koristi li ko Lumiu? Čitao sam dosta po netu, ali me zanima iz prve ruke kakvi su utisci. Najviše me interesuje kakav je displej, jer ga po netu baš i ne hvale preterano (pikselizacija, slabi uglovi, itd). Kakva su vam iskustva sa Windowsom? Do sad nisam imao Windows phone, pa nemam iskustva, mada po onome što sam čitao, trebalo bi da je to to što mi treba. Ne trebaju mi nikakve aplikacije, čuda, ludila, imam Galaxy Tab za to. Treba mi pouzdan fon, sa manje više osnovnim funkcijama

Pozdrav svima
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 21:03   #2
srdjan motif
Vredan član društva
 
srdjan motif's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.01.2014
Mjesto: Valjevo
Postovi: 214
Downloads: 166
Uploads: 7
Rekao HVALA: 49
Zahvalili mu 15 puta u 15 Postova
Instrumenti: Klavijatura
srdjan motif ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
srdjan motif pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja sam imao lumia 1320 imao sam ga 2 meseca, iskreno nisam bas bas prezadovaljan, ali koristio mi. ovako mane su mu kao sto kazesh displej, preko dana vidljivost 0 pojacam kontrast do kraja i nishta. snimanje tona bash siromashno. camera od 5mp kad slika ko da ima 2mp pomocna je bila VGA. sad procesor iako ima Dual-core 1.7 GHz cesto je blokirao pa vadio sam bateriju da bi proradio, sam ukljucuje nepotrebne aplikacije pa radu u pozadini i iscrpi bateriju, baterija je drzala jedva 8 sati.
srdjan motif je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 21:09   #3
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako ti treba pouzdan telefon onda uzmes neki iPhone zato sto je iOS najstabilniji sistem ...

E sad konkretno koja Lumia tebe interesuje i koliki ti je budzet ?
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 21:18   #4
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Iskreno, ne daje mi se nešto mnogo para za fon... Gledao sam Lumiu 625, ona mi nekako zanimljiva, šta znam... A što se tiče iPhone, znam da je najbolja varijanta, ali ne daju mi se baš tolike para za monilni telefon, a polovan mi se nešto ne dojmi da uzimam Uzeću u Telenoru neki, sad mi ističe ugovor pa ću da produžim i taman da promenim i mob, pa mi ova Lumia nešto bila interesantna
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 21:35   #5
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako ga uzmes sa paketom Prenesi i Surfuj 1000, ovo ispadne odlicna varijanta ...fin telefon za te pare ...
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 21:39   #6
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moj je Prenesi 1000, dobijem ga za 1 din Ali ovih par stvari što mi je Srđan rekao su me malo udaljile od Lumie...
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 21:46   #7
Belmo
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.10.2013
Postovi: 173
Downloads: 77
Uploads: 6
Rekao HVALA: 34
Zahvalili mu 60 puta u 57 Postova
Belmo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam da li si gledao HTC HD7 isto Windows Phone, prijatelj ga ima, radi savrseno

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od merhad Pokaži Post
pa C#m7 to je je akord CIS 7 (#) ovo je povisilica za pola vise...
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
a ako hoće nešto od klavijatura nek se isprsi više da ne kupuje te leševe koji su korišćeni još kad se Aca Lukas učio da šmrče

Belmo je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2014, 00:46   #8
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To sto je on imao tih problema na Lumia 1320 , ne znaci da i 625 ima iste probleme ...
E sad ne mogu da pricam zato sto Nokiu nisam imao od kad je pocela da radi telefone na Windows Phone platformi ...moja poslednja Nokia je bila N97 mini koja je radila na symbian ...

Ali Nokia je odavno izgubila primat na trzistu tako da su sada Apple , Samsung , Sony , LG i HTC daleko ispred , pre svega zbog sistema koji koriste ...
Windows je odlican sistem za racunare , ali kao mobilna platforma se i nije nesto pokazao i ne verujem da ce zaziveti kao Android ili iOS ...
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2014, 04:14   #9
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam probao taj HTC, moglo bi i to da dođe u razmatranje, videćemo... Ta Lumia 625 mi je do sad najzanimljivija, zato me i interesovalo iskustvo iz prve ruke
A i voleo bih da izbegnem Android....
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2014, 11:55   #10
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Presao sam na Nokiju posle duzeg vremena jer mi je android dosadio. Toliko sam upoznao android i svasta na njemu radio (od rutovanja, menjanja romova do finog podesavanja kroz Knopixx Linux...) da mi je svaki telefon vrlo brzo dosadio.
Razmisljao sam sta uzeti, posto imam iPad i ios sistem sam dosta upoznao, resio sam na uzmem Windows Phone 8.0 posto nisam imao prilike uopste da se srecem sa WP jos od verzije 6.
Dakle, potpuno nova platforma za mene.
Posle duzeg proucavanja, uzeo sam Lumia 920 telefon (bele boje). Razmisljao sam o L720 ali je presudila bolja kamera u korist L920. Takodje, imajte u vidu da telefoni nize i srednje klase ne dolaze sa istim mogucnostima softvera; na primer turn by turn mape za navigaciju (koje rade naravno bez interneta, potrebno je samo skinuti potrebne mape kada ste uz Wifi) HERE Drive+ dolazi besplatno na L920 sto znaci da imam dozivotnu besplatnu podrsku za mape za ceo svet dok recimo vec L720 dolazi sa oslabljenom verzijom Here Drive koja besplatno podrzava mape samo regiona a ostale mape bi morale da se doplacuju. Postoje niz tih razlika, nekome bitnih, nekome ne...
L920 je premijum telefon (bio kada je izasao, sada vec ima jacih modela) i oko izrade ne bih imao da kazem ni rec zamerke. Telefon je top odradjen (deluje mocno), malo je tezi (sto se meni svidja ali to nekome moze da bude mana), ekran odlican, kamera vrhunska...Dakle oko hardvera nemam reci, tj zamerke. 4,5 inca ekran koji radi odlicno u svim uslovima, stereo zvucnici, mikrofon za aktivno smanjenje suma okoline...samo su neki detalji.
Za ovakav kvalitet izrade za neki Android ili iPhone morao bih da izdvojim bar duplo novca nego sto sam platio L920.
Sto se tice softvera, apdejtovao sam OS na poslednju Black verziju i tu se dobile neke bitne funkcije (ekran za multitask, glance koji prikazuje notifikacije bez otkljucavanja, poboljsana kamera...). Softver radi brzo i stabilno. Treba znati da postoji nacin da se aplikacije koje rade u pozadini mogu iskljuciti i time se smanjuje potrosnja baterije.
Dakle, potrebno je malo se upoznati i podesiti telefon i onda tek radi kako treba.
Aplikacija ima manje nego na Androidu ili iOs-u ali vecinu meni potrebnih aplikacija sam nasao ili uz softwer telefona (niz alata oko kamere i editovanja fotografije, office paket,navigacija) ili besplatno na Win Store. Polako se prosiruje asortiman aplikacija, bilo besplatnih ili koje se placaju...po meni, nije problem da platim za par aplikacija po 100 ili 200 dinara ako mi trebaju. Spisak aplikacija mozete pogledati ovde:
http://www.windowsphone.com/sr-latn-cs/store
Meni jedino nedostaje to sto nema prekidace da brzo ukljucujem i iskljucujem wifi, 3G, bluetooth i ostalo (mada ima aplikacija koje na glavnom ekranu stavljaju precice ka tim podesavanjima pa je to do nekle resivo). O ovome se prica da ce doci sa update-om na WP8.1 koji treba da se pojavi uskoro. Ostalo mi sve za sada odgovara.
Nema rutovanja, nema jailbreaka, nema tweak-ovanja sto mi kao saznanje donosi mir i deluje oslobadjajuce ... pa ko razume, razume
Morison je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije