Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.04.2007, 19:02   #1
MikiPa1x
Početnik forumacije!
 
MikiPa1x's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.11.2006
Postovi: 17
Downloads: 107
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
MikiPa1x befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiPa1x pošalji poruku preko ICQ messengera MikiPa1x pošalji poruku preko MSN messengera MikiPa1x pošalji poruku preko Yahoo! messengera MikiPa1x pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard RAM na Pa1x

Bio sam tu kod nas u Skoplju u ovlasni servis Korga, posto oni su mi uradili da moj pa1x moze da ima 64 Mb rama, i sam pitao kako je to moguce i rekao sam da svi kazu da je to neizvodljivo i da nije istina. Imam 2x32 mb Edo ram 72-pin SIMM 60 nano sekunde, znacu ukupno 64 mb ram, i oni su mi rekli da su to uradili sa manipulacijom na plocom, posto jedna liniska adresa nedostajala i da su to uradili sa neki dzamper da bi i ta adresa funkcionisala posto ona je bila pasivna i uradili da je aktivna da moze primiti 64 ram.
E zato svi vi koji pokusavate da ubacite 2x32 ram, nije to izvodljivo osim da odnesete klavijaturu u vas ovlasni servis i da oni to urade bez problema da premoste neke dzampere i nesto slicnije na to. P.S.(NE POKUSAVAJTE SAMI DA URADITE TO)
Pozdrav svima i probajte, klavijatura radi bez problema sa 64Mb ram memorije.
MikiPa1x je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2007, 19:31   #2
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U Gemovim klaviaturama isto se morao prestaviti jumper jedino što je tamo stojao ustvari bila su dva odmah pored mjesta u koji se stavi ram.
Tamo je stojalo i kako se to uradi u upustvima može biti da stoji i u ovima pa još niko nije pogledao.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2007, 00:45   #3
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Uh kako mi treba jos ta 32 RAM-a !!! Na zalost u ovlastenom servisu u BiH odn. predstavnistvu Korga niko ne zna za to... ili mozda zna samo su mi izvori losi. Dugo radim sa racunarima i od toga zivim i nikako ne mogu da vjerujem da i ova masina ne moze da ide na 64 MB. Kad se to moglo rjesiti na mnogim Pentium I, II da prihvataju vise rama i veci HDD , ne vidim razlog zasto nebi mogao i PA1 da primi 64 mega... Ipak je ovo masina !
DinO74 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pa1x, ram


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije