Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.02.2016, 06:23   #11
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ella ovo ti je krucijalna recenica koju si rekao "ako se jednom zalepis za taj zvuk, on ti svira ceo zivot u usima" ...svaka ti je ka u Njegosa ja prosto ne kontam ljude koji su zalepljeni za dynacorda i ev, i ne mogu da se odlepe od njih, od tog mutnog,kafanskog zvuka, prebogatog nekim cudnim frekfencijama, tj. taj razglas ima svoju karakteristicnu boju, koju u stvari jedan razglas ne treba da ima.prosto neverovatno kako ljudi nisu spremni na promenu, na bolje..slusam skoro jednog lika kako pljuje po kv2 sistemu, kaze pa ovaj razglas bre nema boju, nekako je sirov, a taj sinko uopste ne konta u njegovom mozgu,na kom, je istetoviran dynacord, da razglas i ne treba da ima boju,aman, treba da bude flat,neutralan,linearan, kad kazes na suvo "test", i kad kazes u mikrofon,to treba da izadje identicno, a ne kod dynacord, kazes test, a tamo vec peva Golubica od Sabana...raspisah se,ali htedoh reci, da se ne lepis za brend dynacord i ev, jer je to preskup razglas za ono sto nudi, i totalno ces otupeti na taj zvuk, posle ti nikad nista drugo nece valjati...zasto? iz prostog razloga da kad ga dynacord tako lepo zamuljavi, svi mogu da budu pevaci,jelte, jer se onda pola stvari na ozvucenju ne cuje od onog sto doticni pokusava da peva, al kanda nesto grmi na razglasu, pa kao ajd dobro je...isto vazi i za svirku...mnogo ce ti bolje biti ako u startu shvatis sta je dobar, zdrav i kvalitetan zvuk, da to nisu samo dynacordovi basovi, ali ces tesko naci ljude koji hoce da dele to tvoje misljenje i a jos teze ljudi koje hoce da dele tvoj razglas ako u njemu nema neka od komponenata ev i dynacord...da se razumemo, dobra je to oprema, ali da kosta upola manje, e onda bi bila na mestu na kom treba...ja sam samo jednom imao takav razglas -pm1000/2 i zx4..iako sam znao sta da ocekujem, rekoh ajd mozda sam se prevario, daj da vidim sta svi vide u toj legendarnoj kombinaciji 5-55.. i ubrzo sam skontao - jednu tesku muljavinu kroz koju sve ide mnogo lakse, ide lakse svirka,jer pola trilera nije razgovetno, a za pevace, pa to je kraj, vrh, ultimativni razglas..pa na njemu samo otvaras usta, nesto se cuje na zvucnicima, publika te ne razume, al bitno da on lako peva, i sto najbitnije, na tom razglasu DOBRO peva onda su svi Saban elem kod mene je taj razglas trajao 4 meseci... razglas treba da bude konretan,cist, precizan, neutralan, i sto pre to shvatis bolje za tebe...znas poneki ljudi, citaj slusaoci,publika gosti, jos uvek znaju da cene kvalitet, pa ce ceniti i tebe, ako te razumeju sta pevas i sviras tako da poslusaj ti jos koju kombinaciju, pa vidi sta ti godi...evo ella ti je dao odlican predlog za meckie i soundcraft, i jos pride jedan bass bin...taj razglas kosta pola od ovog dynacordov, a potpisujem, da lepse radi...pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2016, 11:07   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bih više ništa dodao jer su već sve lijepo i apsolutno točno rekli @ella 85, a sada i @Milan$.

Navika je "čudo", a doživljaj lijepog sounda može biti uzrokovan mnogim "vanjskin i unutarnjim" faktorima. Kad pored sebe imaš dobrog komada, učinit će ti se da onaj tranzistor za 20 eura svira najljepše na svijetu. Kad nakon svog "stojadina" sjedneš u starog Opela iz 2005, mislit ćeš da si u Formuli 1. Kad ti uglađeni gospodin u skupom odijelu prezentira novi usisavač, (po)mislit ćeš da taj uređaj stvarno i vrijedi kupiti.

I za kraj, kad ti više ljudi želi uvjeriti da nisi dobro procijenio, razmisli prije konačne odluke.
casper je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2016, 13:26   #13
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

AMIN!!!

Sve ste rekli absolutno tacno.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2016, 15:51   #14
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dakle ni RCF 315a mk iii
I oni spadaju u tu kategoriju ?
Bas se razmisljam tako da mi je svaki predlog dobrodosao...
Problem je sto ne mogu da isprobam sva ta ozvucenja pa da vidim sta mi odgovara, tako da bih voleo da mi pomognu kolege koje imaju iskustva sa raznim zvucnim sistemima
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2016, 16:10   #15
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Danasnja cena iznajmljivanja zvucnika je smesna, pogotovo ako hoces da iznajmis jednu kutiju.
Moj je savet da lepo ti iznajmis kutije koje su ti favoriti i probas par modela u svom prostoru i sam procenis sta ti je najbolje resenje i sta ti se najvise svidja . Mnogo je jefnitije da platis par puta rentu po 5, 10ev i kupis sebi nesto sto ti najbolje vrsi posao i najvise odgovara , nego da kupis nesto i bacis velike pare pa da ti to ne odgovara.

pozz
neshatomic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije