Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.03.2011, 20:38   #1
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Frage Cubase 5.1 sinkronizacija

ovako...želim snimit ritam u Cubase, ali neznam kako treba podsetiti sinkronizaciju računala (Cubase) i klavijature, da npr. u cubase stisnem RECORDING i da on ništa nesnima sve dok ja nestisnem akord na klav. ili dok nestisnem tipku START/STOP na klav.

hvala unapred...
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2011, 15:28   #2
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovo i mene zanima,mada sam pronasao neke cake oko toga,ali nisam uspeo to sto kazes da mi pocne da snima ritam kad pritisnem start stop na klavijaturi da krene snimanje ritma,vec sam morao istovremeno da upalim cubase i snimanje na klavijaturi...Citao sam ú cubase da treba podesiti u device Midi device manager tu se nalaze podesavanja nekih od klavijatura gdje trebas da instaliras svoju klavijaturu koja je vec unutra u cubase ako je ima....Ketron nisam nasao jer ga nema ali mislim da bih mogao i ketron da se podesi samo kad bih ja znao parametre....Nadam se da ce tebi to bar malo pomoci.....Naravno trebas i u klavijaturi samoj da podesis neke parametre ako nisu vec default podeseni za snimanje ritma.

A sta si ti mislio da snimas iz cubase ritam na klavijaturu ili obrnuto nisam te bas najbolje razumeo?Mislim da ce se neko javiti jos ko to zna da nam objasni prefektno oko snimanja sa cubase i mene bas ovo zanima....Poooz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2011, 02:19   #3
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

eh kolega baš mi i treba Ketron tj. imam Solton MS100 a htjeo bih neke ritmove presnimit, da se nezezam preko MIDI-a kak bi se reklo klavijatura u klavijaturu, nego bih htjeo snimit sve u Cubase...malo dotjerat i onda spakirat preko SW-a u Korg.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2011, 05:02   #4
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa zar ti nije lakse samo da ubacis ritam iz ketrona u styleworks i konvertujes?Kako god da radio trebat ce ti midi kabel za snimanje koliko ja znam....Ako ti treba upustvo i slike za podesavanje ketron klavijatura mogu ti poslati kad sceniram.

jesil mislio da snimis prvo sa ketrona u cubase kao midi fajl,pa poslije u styleworks?Ako je tako onda mislim da ces tesko to odraditi i da je komplikovano ko djavo i ja sam probao vec to i zvucalo je katastrofa heheh...Ja ti ipak predlazem da pokusas da povezes obje klavijature zajedno midi kablom pa tako da snimas ritam sa jedne na drugu ako to kod korga moze i poslije jos doradis ritam u klavijaturi,jer kod mene kad konvertujem bilo sta u styleworksu i ubacim u ketron opet moram da podesavam parametre da bih to na nesto licilo i nikad nisam zadovoljan...

Kosto rekoh ako ti treba osnovno upustvo za ketron i podesavanja kanala da bih mogao bilo sta da radis u cubase mogu ti poslat....Poooz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2011, 02:52   #5
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma ja bih htio snimit ritam u Cubase...mada pored Sonar-a i FL-a...Cubase mi nekako djeluje zgodnijim za to, inače bih htio snimit svaku variaciju i prelaz (fill) u MIDI pa bih onda u Korgu iz midia obradio za style (pošto korg ima tu opciju)...inače na Ketronu sam malo tanak sa znanjem,jel nisam naletio da neko svira nešto od Ketrona osim SD-1...za kablove netreba brinut jel imam USB-MIDI i klasičan MIDI-MIDI, postavke Ketrona mi možda nebi puno pomoglo jel na Korgu,Rolandu i Ketronu mislim da je več sve tvornički manje-više spremno (jel na svakoj klav. mi je isti problem s Cubaseom), jedino me Cubase zeza s tom sinkronizacijom, na FL-u i Sonaru sinkronizacija radi bez problema, ali kao što rekoh Cubase mi izgleda nekako pogodnijim za rad sa tom shemom Synth to PC...
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije