Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 06.03.2012, 19:48   #41
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Na tvom mestu ja bih napisao: "izvinjavam se, mislio sam na vokalne mikrofone"..ali ti si napisao to sto si napisao i kad procita neko koji nije dovoljno upucen pomisli da na svakom mikrofonu treba LoCut da bude ukljucen.
Drugo pitanje...pretpostavljam da ne znas, inace bih i dobio odgovor.

Uopste nije tesko spojiti "nauku", tj primeniti nauku u praksi,ali za toga treba pre nego sto postavis ruke na mikseru,da ti preko ledja prodje nekoliko tona kutija,miksera,pojacala,trusseva i sl...
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline  
Star 06.03.2012, 20:03   #42
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Momak, previse sebi uzimas prava a ocigledno je da pokusavas da nadjes dlaku ui jajetu (mozda bi bilo dobro da potrazis obrnuto i u mnozini) i da ne zamajavas ove ljude totalno suvisnim komentarima koji nemaju blage veze sa temom. Ne pokusavaj da se profiliras na meni jer tu su i mnogi daleko iskusniji otupili zube.
Sto se tice mog odgovora u vezi sa Low Cutom on je uslijedio kao direktan odgovor mr eku pa je trebalo malo pazllivije da pratis sve to da bi shvatio znacenje a cini se da ti nije poznato da mr eko koristi mikrofone samo za vokale. Kako vidis, sasvim nepotreban "corak" koji si ispucao bez veze. Sto se tice Funkcije Level Fadera, opet ti ponavljam da sam to napisao vrlo konkretno ama izgleda da imas poteskoca sa citanjem, pa da ti citiram sebe iz jednog od tih postova: "...s tim sto je Gain zaduzen za regulisanje ulaznog signala u predpojacalo a Level za regulisanje signala koji je opterecen EQom i efektima (ukoliko su definisani kao post fader)...". Ko ima imalo pojma sa svim ovim, sasvim mu je jasno sta regulise Level Fader.
Ne diskutuj o mom znanju jer ja o tvom nisam izgubio ni jednu jedinu rijec, niti me uopste interesuje, dovoljno mi govori sve to sto pises a svoje misljenje o tome zadrzavam za sebe. A tek radi tvoje informacije a na tvoju opasku o nekakvim tonama miksera i ostale opreme, na tim mikserima i ostaloj perferiji sam proveo taman toliko koliko ti zivis. Mislim da nema nikakve potrebe za daljiom diskusijom. Potpuno su mi jasne tvoje namjere.

Promijenjeno od tranzit (06.03.2012 u 20:05 sati)
tranzit je offline  
Star 06.03.2012, 20:53   #43
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tvoje misljenje o mojoj kompetenciji me stvarno ne zanima...tvoj osnovni problem je sto u najmanje 90% slucajeva,se nisi (fizicki) susreo sa PA-opremom o kojoj govoris i polemises..po meni je takvo pisanje bez ikakvog morala i etike a o znanju i da ne govorim.
Eto ja sam bio iskren i napisao bez dlake na jeziku i najradie bih ovde stavio tacku...
Hvala
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline  
Star 06.03.2012, 20:59   #44
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uuuu, ovde zanimljivo :-).

Ali jebiga Tranzit je u pravu. Imate PFL na najsmrdjivijim mikserima ovog sveta.
Prva i osnovna operacija kod stimanja miksa je PFL i svaki gain na nula decibela.
Posto niko od vas ovo ne radi nego opicite to od prilike da stoji na 12 sati a decibele ko jebe, e onda verujem da smanjiti gain koji pici na +12db odmah znaci i manje mikrofonije.

A ti Aco pici low cut na bas gitaru :-). Mislim da se apsolutno nepotrebno svadjate.
Tranzit jednostavno ima takav ton u diskusijama i ili ga prihvati ili se svadjaj kao ja :-).
MarjanMilosevic je offline  
Star 06.03.2012, 21:29   #45
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jos bolje, u smislu „prevencije“ ukljuciti LowCut na bubnjeve i klavijature, sigurno je sigurno
Podesavanje ili nivelacija ulaznog signala Preampa je alfa i omega i kod Behringera Xenyx i kod Midasa XL8!
Steta sto se sve cesce i cesce meri u „satima“ nego u dBma...
Na ono “drugo” sam vec stavio tacku , ne vredi…
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline  
Star 06.03.2012, 21:46   #46
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Uuuu, ovde zanimljivo :-).

Ali jebiga Tranzit je u pravu. Imate PFL na najsmrdjivijim mikserima ovog sveta.
Prva i osnovna operacija kod stimanja miksa je PFL i svaki gain na nula decibela.
Posto niko od vas ovo ne radi nego opicite to od prilike da stoji na 12 sati a decibele ko jebe, e onda verujem da smanjiti gain koji pici na +12db odmah znaci i manje mikrofonije.

A ti Aco pici low cut na bas gitaru :-). Mislim da se apsolutno nepotrebno svadjate.
Tranzit jednostavno ima takav ton u diskusijama i ili ga prihvati ili se svadjaj kao ja :-).
zamolio bi te da ipak malo biras reci,reci kao sto ti pises nisu prikladne za ovaj forum a pogotovo uvrede koje si izrekao na @tranzitov racun.
moderatori su stvarno snizili kriterijume za var opomene odredjenim clanovima koji krse pravilnik.Plasim se da ce onda svaka druga diskusija biti vulgarna a znam da to nije cilj ovog foruma.

Citam ove postove i neutralan sam ali neki put nije lose procitati postove dvojice clanova koji mnogo znaju o mikserima i drago mi je da citam njihovu diskusiju mada se njihova misljenja ne slazu.
Jos jedno te @Marjane podsecam da procitas pravilnik foruma i da ga se pridrzavas.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 06.03.2012, 22:29   #47
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od aleksandar72 Pokaži Post
tvoj osnovni problem je sto u najmanje 90% slucajeva,se nisi (fizicki) susreo sa PA-opremom o kojoj govoris i polemises..po meni je takvo pisanje bez ikakvog morala i etike a o znanju i da ne govorim.
Eto ja sam bio iskren i napisao bez dlake na jeziku i najradie bih ovde stavio tacku...
Ti si veoma ponesen svoijim egom i sujetom pa ne znas ni o cemu, ni sta, a ni sa kim polemises te bi zaista bilo najbolje da stavis tacku jer da si malo pazljivje citao sve te moje postove ovdje, ne bi ni pomislio to sto si napisao. Opet postajes lican i opet ocjenjujes moje znanje i skustvo a da za to nemas nikakvih kompetencija. Ocjenu mog morala i etike shvatam kao uvredu jer ona to i jeste pa ocekujem da administracija ovdje ipak uradi nesto jer to prevazilazi granice uljudnog.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Ali jebiga Tranzit je u pravu.
Naravno da je Tranzit u pravu i... tranzit je uvijek u pravu, ne zato sto to tako mora da bude nego zato sto tranzit pise ovdje iskljucivo ono sto je sto na sto provjereno i tacno, a sve da ne bih ni nehoticno nekoga dezinformisao.
Bilo bi dobro da se manete tih slobodnih konstrukcija i scenarija sa bas gitarama, bas bubjem i LowCutom, ne profilirajte se izmisljotinama, to je djetinjasto i nije dostojno ozbiljnih ljudi.
Ti ne mozes da se svadjas sa mnom jer nisam od tih koji se svadjaju ja sam od onih koji ne trpe mlataranja po praznoj slami i onda to demantujem a ako taj koji mlatara ustraje onda ga i demontiram. Mislim da si upravo ti to imao prilike da dozivis pa uopste nema potrebe da kometarises po tom pitanju.

Promijenjeno od tranzit (06.03.2012 u 23:10 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline  
Star 07.03.2012, 02:22   #48
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovakve rasprave stalno gledam na drugim temama, te zbog dokazivanja "ciji je veci" teme ne samo da gube svoj smisao, nego i normalni clanovi koji ovdje hoce nesto naucit bivaju otjerani sa foruma zbog ovakvog nacina komunikacije medju clanovima. Cisto zbog dobre volje nas iz administracije dopustamo rasprave uz nadu da ce bit izreceni konkretni argumenti oko neke stvari, ali to ocito nije slucaj na vec par tema. Zbog toga dobivamo prigovore da smo postali previse blagi. Vjerujte da to nije tako i da ce onaj ko misli da se sprda sa ovim forumom biti kaznjen na odgovarajuci nacin.

Aleksandre. Koliko znam ti si akademski obrazovan covjek, koliko se sjecam inzenjer si. Znam koliko si ljudi pomogao na forumu i koliko znas. Od tebe stvarno nisam ocekivao da se na ovakav nacin raspravljas s nekim. Price tipa ja sam pretovario ovoliko i onoliko opreme preko ledja, te ti nemas pojma o PA sistemima zaista ne dolice ni tvom znanju ni obrazovanju. Nekorektno od tebe zaista...

Marjane, vi ste covjek koji na ovom forumu ima najmanje prava da se javlja i bude u svakom loncu poklopac. Kod nas ste ispucali sve kredite i svo povjerenje. Od vas sam na ovom forumu samo vidio vrijedjanje i provociranje, a najmanje argumenata. Kad ste naseg clana nazvali kretenom, sve mi je postalo jasno, a sad jos i provocirate i potpirujete vatre ovdje. Samo da znate da vam sljedeci takav postupak nosi vec dobro znate sta i to je to.

Ako ne bude konstruktivne rasprave ovo ode u lock.
__________________
I'm the one who knocks...



Promijenjeno od Dell (07.03.2012 u 02:24 sati)
Dell je offline  
Star 07.03.2012, 04:23   #49
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jako zanimljivo kolega Dell...analiza mog pisanja ti je vrlo emotivna.
Komunikacija izmedju mene i tranzita je napromenjena od kad sam prisutan na forumu! Zasto nisi tad reagovao a reagujes sad, to ostavljam tebi...
Imas potpunu administrativnu moc da reagujes na sve sto sam napisao i svakako ako se kosi sa pravilnikom foruma,molio bih te da to i upotrebis...nisam ja vrsta "zasticenih zivotinja".
Stojim iza toga sta sam napisao, ne bih hteo da se ponavljam posto smatram da je svaka komunikacija sa gore navedenog lica bezuspesna.
Pozdrav

P.S. Postavlja se pitanje...Kada procenjujete uspesnost svog obrazovanja?
Onog dana kad vam dodele diplomu ili se efikasnost obrazovanja meri tokom provelih godina uz svoj posao?
Toliko oko nosenje opreme preko ledja...nisam mislio na fizicki rad nego pre svega edukativni. Biti obrazovan znaci pre svega imati i obraz..
Bog nam je dao desnu nogu i levu nogu. Nije nam dao dobru nogu i pogresnu
nogu. Ljudi napreduju tako sto prvo pogrese krenuvsi desno, a potom pogrese krenuvsi levo. Ljudi koji misle da moraju da budu uvek u pravu su poput ljudi koji koracaju samo desnom nogom. Misle da napreduju, ali se zapravo samo krecu u krug.
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline  
Star 07.03.2012, 04:44   #50
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mogao sam ja to uradit i u birokratskom maniru, ali nisam. Mislio sam da cu na ovaj taj nacin doprijet to tebe, ocito sam se prevario... A ti opet krenuo o onome sto nije tema.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije