Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.02.2019, 18:12   #81
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo još malo dalmatinskih koluri (boja).Zašto sam izabrao ovu pjesmu...meni je to, kao i mnogima,obična dalmatinska poskočica koju eventualno sviraš u nekom veselom mixu,ali..često sam se pitao dali se mogu pjesme takvog tipa donijeti na ovaj svijet,odsvirati,da budu "ozbiljno shvaćene" baš kao i neke ozbiljne srceparajuće pjesme.
Interesantno mi je još kod ove pjesme što se izmjenjuju terce i sekste....i pred sami kraj ima promjena mjere iz 4/4 u 2/4 što nisam napravio pedalom nego sam u programu ubrzao ritam za duplo,izbrisao sadržaj druge polovice takta,a sadržaj prve polovice rastegnuo po cijelom taktu.
Pjesma ne odgovara mom glasu pa sam pjevanje snimio samo informativno.....i da,da kažem..osnovni ritam nisam radio ja nego prijatelj Andrija dok je još imao Tyrosa 3.....brass dionica je multipad...ajd živili!
Fajlovi
File Type: mp3 Demo-Adio bella.mp3 (4,98 MB, 42x skinuto)
File Type: mp3 Mat-Adio bella.mp3 (4,98 MB, 30x skinuto)
Landison je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2019, 18:33   #82
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve si ti svladao, multipad, pola takta ... A neki su jednom govorili da je to polovično "trik"rješenje i da nije dobro
Slušam snimku s pjevanjem i ja bih "malo" dodao bubnja i "puno" oduzeo ovaj strings u pozadini.
Koje je to godine bilo hit?
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2019, 19:09   #83
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prijatelju moj sve ovo o čemu sad pričamo sam naučio od Tebe i hvala ti što postojiš....meni su puno draže ove stare pjesme,..valjda je to povezano s godinama.Što se tiče mijenjanja mjere u stajlu, razmišljam da bi se na ovaj način moglo od ugodnog tvorničkog stajla koji je 4/4 napraviti isto tako ugodan 7/8 ili 9/8 stajl jer ovi postojeći znaju bit pomalo neugodni!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2019, 19:33   #84
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To i jest moja nakana, pomoći drugima i podijeliti znanje koje sam i sam pobrao unaoklo po netu. A što se tiče repertoara, tu se slažem s tobom. Stare pjesme imaju tu neku dobru dimenziju, melodioznost, harmoničnost, pjevnost ... Na sreću nas gažera, i danas prolaze na bini mnogo bolje nego većina novih "hitova". A što se tiče 7/8, 9/8, kako ne. Treba odraditi neki dobar omjer instrumenata koje su prilagođene pjesmama poput Škorine Zadnje želje ili Oliverove Meni trebaš ti.
A što se tiče same tehnike izrade i ubacivanja ovih nepravilnih ritmova u 4/4 mjeru, ovdje sam opisao koncept. Na taj način se u jednom ritmu mogu kombiranti varijacije različitih mjera i tako razbiti "predrasude" da se za Yamahu ne mogu koristiti takvi Stylovi.
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2019, 20:06   #85
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Eto smo se podsjetili "starog" gradiva koje sam ja, ne znam kako, preskočio...jer kad sam otkrio ovaj forum (početkom 2017), sa ushićenjem,.. da ovako nešto postoji (forum)...,sam čitao davno napisana štiva shvačajući da sam našao odgovore na mnoga moja pitanja,vezano uz aranžer, koja su mi se postavljala u glavi.
Jedno vrijeme sam skroz izgubio volju za aranžer pa sam potražio bend....ali to je bilo vrlo loše iskustvo...teško gubljenje vremena.
Postoji samo žal što nisam nekoliko godina prije njuškao po internetu i nabasao na ovaj forum jer se u tom slučaju sigurno ne bi ostavio aktivnog sviranja..ali idemo dalje!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2019, 20:27   #86
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nikada ne znaš. Malo angažmana i truda pa povratak nazad "na scenu" kao OMB, duo ... Znaš i sam, tko je jednom okusio taj "posao", uvijek mu se vrti po glavi i ne da mu mira ...
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Landison (05.02.2019)
Star 06.02.2019, 10:26   #87
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisam baš najbolje shvatio. Jel ovo odsvirano na Genosu ili Tyros3-ci ili je samo ritam rađen na Tyros3?
Što se tiče tvog pjevanja, već sam rekao svoje skromno mišljenje. Jako prijatna i jedinstvena boja glasa, samo da nije tog vibrata. Čak kapiram da si autorski pjevač da bi se moglo čut za tebe. Nemoj me pogrešno shvatit za vibrato, jer ova vrsta vibrata bi legla fantastično da bilo šta otpjevaš od npr. Mate Bulića ili bilo koju slavonsku stvar, ali za ove meke stvari samo da ga otpjevaš "uravno", mož' ravno na HRT da ide
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2019, 17:17   #88
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svirano je na Genosu a ritam je radio prika davnih godina dok je imao Tyros 3...ja sam samo dodao par stvari koje su karakteristične za ovu pjesmu.
Kad već spomenih tog priku...koliko su ljudi različiti...svako ima neke svoje "fix ideje". Naime on je kupio Genosa u 12. mjesec 2017., predpostavljam među prvima u regionu i nije prošlo par mjeseci već je počeo pričat kako bi ga prodao jer nije ispunio njegova očekivanja..a eto kod mene skroz drukčija priča.
Da se vratimo na pjesmu...spomenuo sam multipad...kao što su mnogi komentirali i meni smeta položaj..s desne strane..pa ti križaj ruke..,međutim pošto ja ne koristim dugmiće nego samo pedalu (registration sequence) doskočio sam tome tako što sam na jedan reistration memory memorirao sinhro start multipad.
@Dell..prika moj ...hvala ti na opetovanim komplimentima glede mog pjevanja..šta se tiče vibrata valjda sam progutao nekakav sempl koji ima vibrato pa ću morat to riješiti u Yem-u!...šala mala...hvala na konstruktivnim kritikama!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2019, 10:01   #89
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Progutao anlaser od Yuge Šalimo se malo, samo poravnaj te krajeve i sve će biti pizzicato
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
Landison (07.02.2019)
Star 18.03.2019, 22:12   #90
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nekoliko meni poznatih ljudi vole ovu pjesmu...pa reko..ajd da se oprobam...nadam se da se neću izblamirat pred većinski narodnjačkim auditorijem.
Style je Country8Beat1....uvod sam skupusija od baglame,buzukija,DX11MiniA iz Balkan&Turkey packa sa puno ataka i portamenta...glavni solo su preset harmonike,saks,...frula blow također iz B&T packa...tambure iz" romario" packa (romario hvala još jednom)...buzuki dionica je multipad..itd!
Fajlovi
File Type: mp3 Demo-Zale godine.mp3 (5,31 MB, 43x skinuto)
File Type: mp3 Mat-Zale godine.mp3 (5,30 MB, 27x skinuto)

Promijenjeno od Landison (18.03.2019 u 22:16 sati)
Landison je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije