Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.03.2012, 19:32   #1
mklavijatura
Drugar foruma
 
mklavijatura's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.09.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 72
Downloads: 483
Uploads: 2
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Interesi: Medicina, muzika
mklavijatura befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Beitrag Behringer Europower PMP2000 pitanja

Veliki pozdrav svim clanovima foruma ! Imam par pitanja u vezi miksera Behringer Europower PMP2000, ali bih samo naglasio da nemam nikakvog iskustva sa mikserima, podesavanjima istih ili bilo cega u vezi sa tim Imam jedan "problem" za koji nisam siguran sta je u pitanju. Naime, ukljucim miksetu, klavijaturu(Yamaha PSR 540) i cujem dosta jako zujanje i sustanje iz kutija (dve FBT Jolly 15R) kad pojacam( iako samo na po 1/4 na main levelu, na kanalu i na samoj klavijaturi). Kad pritisnem dugme PAD (25 dB) sustanje se u znatnoj meri smanjuje ( iako se i dalje pomalo cuje) ali se i klavijatura smanjuje tj tisa je. Ne znam da li je ovo normalno, pa Vam se zato obracam za pomoc. Takodje, voleo bih da mi neko ko ima iskustva kaze da li bih i sta trebalo da podesim na mikseru(EQ, efekte, i td. ) posto je stojala kod mog brata nekih godinu dana, a on je nije preterano koristio i vise se i ne seca da li je i ko ista od toga podesavao Evo slika miksera
11032012671.jpg
11032012672.jpg
mklavijatura je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2012, 21:24   #2
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Klavijature, el. gitare, bass gitare, elektro-akustične gitare i svi instrumenti na struju i sa nesimetričnim vezama u razglasnom sistemu uvijek prave problem, a to je to zujanje/brum koji se javlja i kod tebe. Ti trebaš da nabaviš jedan DI-box koji bi ti riješio taj problem. Di-box je uređaj koji pretvara nebalansirani signal u balansirani i otklanja sve eventualne smetnje iz električne mreže i brumove. Uz to ti treba još jedan XLR kabal sa ženskim XLR na jednom i muškim XLR na drugom kraju. Klavijaturu banana kablom uključuješ u ulaz DI-boxa i izlaz iz DI-boxa ide ovim XLR kablom u XLR ulaz na mikseti. Ovim ćeš sigurno otkloniti sve smetnje i brumove koji su nastali. DI-box već možeš naći neki jeftin od Behringera da ti radi posao.

Da se uvjerimo da li klavijatura pravi problem, da li ima tog bruma kad isključiš klavijaturu iz miksete, pošto i drugi uređaji spojeni na istu fazu (računar, laptop, grijalica i sl.), mogu da prave smetnje.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio harepa50 za ovaj koristan post:
mklavijatura (11.03.2012)
Star 11.03.2012, 21:38   #3
amadeus1
Početnik forumacije!
 
amadeus1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.04.2011
Mjesto: Kanada
Postovi: 43
Downloads: 9
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PA500,PA50,Gitaru, Harmoniku
Interesi: muzika
amadeus1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

moras podesit level znaci kad pritisnes pad mikseta ti doda 25 dB vise sto znaci pojaca i to zujanje ti je vece

kad ti je pad upaljen smanji level za 20 dB i to ce ti se izgubiti
isto tako bolje ti je da pojacas na main nego na kanalima

isto tako nadji frekvenciju tog suma i podesi EQ da ti ga smanji
amadeus1 je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2012, 21:50   #4
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Ama jesi ga ti nešto iskomplikovao...Nema ovo ama baš nikakve veze sa levelom. Prvo to nije šum to je brum. Drugo, to nije mikrofonija da bi se smanjivala sa EQ.

Citat:
Originalno postovano od amadeus1 Pokaži Post
...znaci kad pritisnes pad mikseta ti doda 25 dB vise sto znaci pojaca i to zujanje ti je vece...
Citat:
Originalno postovano od amadeus1 Pokaži Post
kad ti je pad upaljen smanji level za 20 dB i to ce ti se izgubiti
isto tako bolje ti je da pojacas na main nego na kanalima
Pa jel se signal smanji ili pojača? Prvo kažeš kad pritisne pad da se "doda 25 db i više" i "zujanje je jače", a onda kažeš kad je pad upaljen "smanji level za 20dB" i da ce se "zujanje izgubiti".
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2012, 22:44   #5
mklavijatura
Drugar foruma
 
mklavijatura's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.09.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 72
Downloads: 483
Uploads: 2
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Interesi: Medicina, muzika
mklavijatura befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na savetima, pogledacu ako mogu da nabavim DI-box kao i te kablove. Samo me jos zanima da li je mikser dobro podesen, kao sto sam pitao, vezano za EQ i efekte, i da li u vezi toga treba nesto menjati ?
mklavijatura je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2012, 23:34   #6
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Ma to za EQ i efekte je sve do korisnika, nema to veze s ovim. Samo, gledam ti dole taj parametric EQ, zašto si napumpao bassove toliko? Smanji to, samo ti kvari sliku. I koliko znam taj gornji EQ (monitor EQ) nije namijenjen za main nego za monitore ili rad u mono, pa ti bezveze stoji upaljen. Pošto ti radiš sa dvije kutije bitan ti je taj donji master EQ. Koliko ja znam da je to tako kod ovog Behringera.

De samo probaj ištekat klavijaturu iz miksete i reci mi dali je brum i dalje prisutan. Ako nije, definitivno DI-box. Ako jeste, problem je u ostalim uređajima koji su na istoj fazi, kao što sam naveo ranije.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2012, 23:35   #7
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@mklavijatura -
1. reci nam u koju si "rupicu" piknuo taj kabl u behringera, što piše na njoj
2. da li se čuje ikakav šum kada na behringeru nema ništa spojeno od instrumenata,a volumen mastera je pojačan
3. provjeri kablove koji idu od klavijature do ulaza behringera, pokušaj s drugim za koje si siguran da su ispravni
4. nemoj kupavati di-box jer ti nije potreban
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2012, 00:01   #8
mklavijatura
Drugar foruma
 
mklavijatura's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.09.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 72
Downloads: 483
Uploads: 2
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7
Interesi: Medicina, muzika
mklavijatura befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

1.Sto se tice "rupice" ne znam tacno na koju se misli, vidi se gore na slici, u kanalu 2 je mikrofon, a u 3 je klavijatura.
2.Evo sad sam iskljucio i mikrofon i klavijaturu, pojacao Main level do pola i cuje se iz kutija zujanje pomesano sa sustanjem(ne znam kako drugacije da opisem ) mada u mnogo manjoj meri nego kad je ukljucena klavijatura i kad je onaj Pad (25dB) ukljucen ili iskljucen vise ne znam ni sam
3. Videcu ako sutra mogu da uzmem od brata, kod njega je jos jedan kabl isti kao ovaj koji sada koristim za klavijaturu pa da probam sa njim
4.I sta da radim sad ?
mklavijatura je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2012, 00:11   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako mikser zuji i bruji i kada nije ukljuceno nista osim zvucnih kutija u njega, onda moras krenuti od rjesavanja problema uzemljenja odnosno mase. Kao prvo okreni utikac strujnog kabla (u uticnici) jer i to moze da pomogne. Ako ne pomogne onda moras dovesti bolju masu na mikser. Ta bolja masa je da na primjer, debljom bakarnom zicom povezes vodovodnu cijev ili radijator sa kucistem miksera. Masa je inace cest problem. Ostalo u vezi sa instrumentima i njihovom prikljucivanju na mikser, postupi onako kako ti je Harepa50 napisao (DI boxovi) i nece biti problema.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2012, 00:15   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako postoji šum bez da je išta priključeno u behringera onda uzrok ne treba tražiti u klavijaturi. Problem je u behringeru. Da li si isključio i one kablove (činčeve) koji su u 13/14 ulazu?
Teško je ovako na daljinu reći što da radiš. Pokušaj stišati sve kanale i master. Da li se i onda čuje šum?
Računaj da nekakav minimalni brum mora biti ali nikako nešto što bi se čulo kao smetnja.
Pokušaj okrenuti utikač u zidu od kabla za napajanje, ako je uzemljenje u prostoriji loše, a hladnjak neispravan ....

@Tranzit, bio si malo brži :-)

Promijenjeno od casper (12.03.2012 u 00:16 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer, mikser, pmp2000, podesavanje, zujanje

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije