Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 24.11.2005, 22:59   #1
njora
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard VST LIVE NASTUP

Da li neko moze malo vise da mi objasni o rekovima za VST instrumente,znam da mogu da se vuku iz lap topa.Cuo sam da postoje rekovi/moduli,da li neko to koristi i kako to radi.Konkretno PA1X.

_____________________________
Premeshteno iz komentara i pitanja u ostale programe.

Vaxter
 
Star 28.06.2006, 16:15   #2
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sluchajno sam naleteo, pa reko ako nekome zatreba...

http://www.museresearch.com/receptor_overview.php
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 28.06.2006, 18:32   #3
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Muse Receptor nije bas nesto posebno i bas korisno koliko ja vidim okolo i zadnje vreme ljudi ga izbegavaju il prodaju.
Oni sto koriste puno NATIVE INSTRUMENTS SOFTWARE svi letu na KORE.
Njora, tvoje pitanje jest komplikovano a i nije ako ba znas sta radis samo kako kazes izgleda ne znas i bice malo komplikovanije.
Synth vec imas, potreban ti je comp koji pretpostavljam da ga imas, dobra audio kartica i midi interface,
PA1X ce ti dobro odradit to imajuci u obzir da PA SERIJA momentalno ima NAJBOLJI MIDI ROUTING od sve postojece sintove, mislim ARANZERE, nijedan ne moze da ih nadmasi, ni roland ni yamaha ni t2 nijedan.
Kad sav taj HARDWARE konektujes sa PC onda ti treba STEINBERG V-STACK il ima i jos neki ostali stvari al taj najvise ljudi koriste i naravno potrebno ti je SINTOVE u SOFT i EFEKTE u SOFT.
Da ti pisem detalje ne postoje, jer prvo sve to trebas imat pa dalje ide sve ostalo ako razumes.
Za nasu muziku od SOFT ja bi ti preporucio sledece.
V-STACK, to je taj RACK gde se sve stavlja.
FM-7, ili po nasem DX sintovi.
KONTAKT 2, jedan od najboljih samplera ili EMULATOR-X.
CUBASov A-1 sint, vrlo dobra analogna masina.
PLASTICZ, imitacija cuvenog CZ101.
BATERY 2, jedan od najboljih DRUM SAMPLERa.
I jos nekoliko dobrih efekata kao CUBASov ROOMWORKS za reverb, KARLETTE za eho, neki compressor i eq, ima njih puno koji se ne prodaju nego su FREE i eto, sredjen si.

Pozdrav
BasariStudios je offline  
Sledeći član vam se zahvalio BasariStudios za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (16.02.2010)
Star 28.06.2006, 19:00   #4
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma, ovo je stara tema...
Prastara...
Samo sam ubacio, chisto ako nekog zanima...

Naravno, i ja uvek preporuchujem soft...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 29.06.2006, 11:38   #5
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi, ja sam vec jednom postavljao ovo pitanje. ali nisam dobio odgovor. Sve je meni jasno-treba imati kompjuter+audio karticu+softver!
Ja imam M-Audio2496 Audiophile imam originalni Cubase SL3, Halion 3, Virtual Guitarist i uskoro bi trebalo da dobijem jos legalnog softvera. Sada me zanima kako to upotrebityi u zivoj svirci sa mojim PA50 (neko je bas i prokomentarisao kako je buducnost upravo ova sklalamerija+neki Korgic PA50)
Znaci, sta radite sa svim ovim? Menjate sekcije iz automatike softverskim zvucima ili...?! Malo objasnite, jer ima strasno mnogo ljudi koji se za ovo interesuju. Ovo je jako ozbiljna tema i molim sve koji nesto znaju (posebno one koji imaju iskustva sa ovim) da napisu sve sto mogu.
Hvala u napred.
p.s.
posebno se osvrnite na to koliko je moguce brzo sa ovim raditi i koliko je pouzdano!!!
gorpet je offline  
Star 29.06.2006, 12:10   #6
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Živio Gorpet !

Stvarno te ovdje nije dugo bilo.

Prijatelju, eto kako nam je kolega Nedim obečao, a vjerujem da će mu se pridružiti i Vaxter uskoro će se naći detaljna uputstva o spajanju PC-a s Synthom, te koji se softvar preporućuje, i koje su krajnje mogučnosti ove kombinacije.

Upravo sam prije neki dan postavio isto pitanje Nedimu i Vaxteru, i Vaxter mi je poslao stvarno jedan vrlo opširan i jasan tekst.
Ako se ne protivi i ne ljuti voljan sam taj tekst ovdje zakaćiti da i drugi vide što Vaxter preporućuje.

Prijatelju ja ću zakačiti ovdje tvoj odgovor na moja pitanja, pa ti ako ne odobravaš isto briši :wink:
kreso je offline  
Star 29.06.2006, 12:21   #7
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo kolege odgovor od doktora Vaxtera na neka moja pitanja :
Vaxter :

Samo povezivanje nije problem.
Bilo kakva midi konekcija radi posao.


Ja za live koristim sledece kombinacije.
Kao ritam mashine koristim Creative Rhytmania i Live Styler, koji pushta Yamaha Style format.
Samplove koristim kroz Fruity Loops, a sve to kontrolishem kroz Cubase.
sve to povezujem sa maple Virtual midi kablom.
Stvar je sledeca.
Koju god ritam mashinu da koristim, kao izaz stavim maple, a kao ulaz klavijaturu.
Posle u Cubase na par kanala poredjam kao ulaz taj maple koji sam tamo stavio kao izlaz, i svakom kanalu dodelim po jedan kanal sa maple mdi uredjaja.
Time dobijam da na svakom kanalu mogu da stavim neki VST instrument kao instrument kanala.
Za sampleove sa Fruity stavim kao ulaz ili kavijaturu ili maple.
Napravim 10-ak trackova, i svakom dodam neki sample.
Posle svakom kanalu dodelim jedan MIDI Track chije ce podatke da prima.
Tako mogu da koristim sa njim i ritam mashinu i solo.
Ima mnogo razlichitih kombinacija.
Za neke instrumente sam napravio sound font koji uchitavam kao soft synth same zvuchne kartice, tako da time dobijam kompletnu automatizaciju promene instrumena.
Mnogo toga zavisi od ukusa.
Uglavnom, pozeljni programi su:
Cubase
Fruity Loops
Mapple Virtual Midi Cable
Creative Rhytmania
Live Styler
Shto vishe VST instrumenata i SoftSynthova

http://www.synthzone.com/softsyn.htm
Ovde imash dosta synthova.
Chudi me da nisu pomenuli i FM7.

Tu, takodje, imash i dosta samplera koji ti mogu koristiti.

Ako koristish Creative zvuchnu, pozeljno je ubaciti kX driver umesto originalnog.
sa njim moze da se izvuche mnogo manja latencija pri svim operacijama, tako da ce sve mnogo bolje da zvuchi...


Onaj paket VST instrumenata koji je neko uploadovao na rapidshare je odlichan.
Na forumu postoji link.

E, sad...
Pitanja...

1. kako da spojim prvenstveno kod sebe ovu kombinaciju Pa80 + Lap Top (dali samo MIDI kablom i gameportom) ?

Dovoljno je to...

2. Dali moram imati neki posebni softvare za komunikaciju ?

Nije potreban nikakav poseban software za komunikaciju, ali je potrebno ono gore navedeno za radi.
Jedino je malo problem ostavenje automatizacije u radu.
Ja sad spremam poseban software za tako neshto, i posebne pach liste za Cubase + VST u Live kombinaciji.



3. Dali bih mogao iz PC-a vući u Pa80 neke samplove, ili boje drugih workstationa, te dali bi ih mogao reproducirati van iz svog Pa80, ali da mi to ne utjeće na rad aranžera ?
Mislim koristiti Lap Top kao sound procesor.

Pogledaj na onom sajtu listu samplera.
Mozesh da ih koristish lagano.
Shto se klavijature tiche, vazno je samo da njojpodesish koji midi kanal da shalje napolje.
Sve ostalo treba da radi kompjuter.
Izlaz sa zvuchne izbacish direkt u mixetu, ili kao ja stavish na ulaz u klavijaturi, tako da se kompjuter ponasha bukvalno kao modul klavijature.




4. Ako mogu vuć druge boje, tj. da me Lap Top hrani bojama, da li te boje mogu kombinirati s drugim bojama iz svog program moda kod tvorenja performanci ?
Ove boje ne mozesh da chuvash u performance.
Za tako neshto morash da pravish posebne patch liste za Cubase.
To sad spremam.
stvar je u tome da kad god ti na klavijaturi promenish neki instrument, klavijatura shalje sysex za promenu boje na midi.
Fora je da Cubase uvek prima te sysexe, i menja boje po standardnim GM ili XG listama.
To je ok, ako koristish semplove preko soft syntha same zvuchne, ali ako koristish VST-ove, sampleove, onda morash da pravish patch liste.
Ja sad spremam za 9000, a uskoro cu i za PA80.



5. Koje još mogučnosti spajanjem PC-a s Pa80 imam (puštanje MIDI-a, učitavanje vanjskih aranžmana i stylova, sequencer ... ) ?

Sve od navedenog, i mnogo vishe...


6. Da li će Pa50 od susjeda i njegova kompjuterska konfiguracija biti dovoljno da sve radi kao moja kombinacija Lap Top-a i Pa80 ? Mislim da da pošto ima u kompu studijski Teratec.
E, ovo je vec problem...
Kod komshije bi trebaloda radi sve kako treba, ali kod tebe vec malo teze...
99% programa zahteva MMX arhitekturu procesora, a 70% i vishe...
Za tako neshto treba i dosta memorije, poshto to soft synthovi bash zahtevaju...

Vade vas Teratec zvuchne malo, ali ostatak je vec problem...
Ovo moze da radi, ali je veliko ogranichenje shto se tiche broja synthova koji mogu da se puste u isto vreme.
time se mnogo gubi na automatizaciji...

Minimum za ovako neshto je ipak 512 ram-a i 2GHz procesor...


Eto, pošto sam ja u području spajanja kompjutera s aranžerom novak postavio sam brdo stvarno početničkih pitanja.
Vaxter si je stvarno dao truda i odgovorio najjednostavnije ali i najjasnije na moja pitanja.
Stoga mu još jednom velika hvala.

A ja sam procjenio da bi bilo uredu ovo pismo podjeliti s većinom kolega odavde koji to također isto ne znaju.
kreso je offline  
Star 29.06.2006, 16:26   #8
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma nema nikakvih problema...
V-STACK, koji je Nedim pomenuo, namerno nisam hteo da pomenem.
On je dobra stvar, ali mnogo vecu operativnost je moguce postici sa Cubase-om ili Fruity Loopsom...


Mogli bi da polako pochnemo da sklapamo neku ubitachnu kombinaciju software-a za live...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 30.06.2006, 01:06   #9
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Kolega VAXTER je sve lepo rekao, isto kao sto sam obecao i ja POST koji cu za koji dan tu postavit.
Samo jedna stvar posto ovaj post otvoren, nemojte zanemarit MOCNOST V-STACKa koji u vecim slucajevima za UZIVO je bolji nego CUBASE.
Kao prvo CUBASE je vrlo KOMPEXAN DAW za studiski rad, dok kod V-STACKa ta studiska kompleksija ne postoji, on je jednostavno samo jedan virtualni rack, isto kao i pravi gde nabijes sintove, dobar MIDI controler i sami picis sintom.
Toliko za sad, objasnicu u postu detaljnije,

Pozdrav
BasariStudios je offline  
Star 30.06.2006, 02:29   #10
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nedime, mene jedna stvar oko PCa interesuje, a to je "Na koji nacin mogu da koristim Samplove od Tritona na Audio PCu? Preko kojeg software-a?".....nije mi bitno kojim metodom i sa kojom kombinacijom, ali da dobijem zeljeni rezultat
Korgminator je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
live, nastup, vst


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije