Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.09.2013, 05:50   #11
mladen.lav
Vredan član društva
 
mladen.lav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.09.2010
Mjesto: Brezicani, Schwäbisch Hall
Godina: 36
Postovi: 211
Downloads: 231
Uploads: 11
Rekao HVALA: 68
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA1000 / VoiceLive
Interesi: Muzika, Film, Sport
mladen.lav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pa kako onda na klavijaturi napraviti terce koliko bi bankova bilo potrebno po tvom ima milion terci 12 tonova a 500 terci. Nema veze hvala na trudu i pomoci
__________________
mladen.lav je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2013, 05:59   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije to "po meni" vec po teoriji muzike !!!!! Ljudi uglavnom sviraju iz par tonaliteta i za njih naprave terce na svojim instrumentima. Najcesce je to donja terca za G-Dur sa harmonskom konfiguracijom gdje se pojavljuje C i li c-mol, A7 i D, pa zatim recimo gornja terca za a-mol gdje su jos d-mol, C-dur, G-dur itd...itd... Nemoj ni u snu misliti da se prave sve moguce terce za sve moguce tonalitete, To ne bi bilo bas milion terci, kako pises ali bi bilo veoma, veoma mnogo. Na kraju, nema potrebe da reagujes tako rezignirano, samo radi toga, sto to sve uopste nece ici tako kako si ti zamislio.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2013, 10:28   #13
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega,Mladen lav,mislim da kompolikujes bez potreba.Ne poznam trenutno klavijaturu kaoja nema vec negde uradjenu tercu,pa zasto bi je ti sam pravio kad ima za 99%pesama sve vec uradjeno.Treba samo da malo pronjuskas po forumu i ovde ces ih naci!
Ako bas hoces da neku doteras,onda od gotove ispravi samo tonove koji ti trebaju,ali pre toga moras znati bar osnovnu gradju terci a to ne mozes nego nauciti i nije uopste komplikovano.Nauci(a mislim da znas vec) sta podrazumeva interval terca pa ces znati koja ti treba,u stvari koji ton ti treba,a pre toga moras znati dursku i molsku skalu u zeljenom tonalitetu(prepostavljam da i to znas).Promeniti je mozes u programu(mislim da i cakewolk ide)ili u samoj klavijaturi.Ja dok sam imao korgaX5d sam sam prepravljao a mislim da je isti princim i na TR,nisam nikad probao-imam gotove,pa ako neka i ne odgovara za jednom mesecno sviranje te pesma bas i ne moram sa tom da sviram.
Uglavnom tranzit ti je dobro rekao,a ti moras reci u kojoj bi klavijaturi pravio a moras naucviti npr:kojo je terca od tona "F" u G-m skali,jednu naucis i primenjivas na sve ostale.

Promijenjeno od VUNIMRAV (07.09.2013 u 10:32 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2013, 20:07   #14
mladen.lav
Vredan član društva
 
mladen.lav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.09.2010
Mjesto: Brezicani, Schwäbisch Hall
Godina: 36
Postovi: 211
Downloads: 231
Uploads: 11
Rekao HVALA: 68
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA1000 / VoiceLive
Interesi: Muzika, Film, Sport
mladen.lav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa 900 je u pitanju znam da ovo nije mjesto da se pise o tome ali meni se najvise svidjaju dk terce
__________________
mladen.lav je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2013, 21:47   #15
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po nzm ni sam koji put preporucujem na forumu knjigu: Marko Tajcevic - Osnovna teorija muzike. Dok ne budes znao sve iz te knjige kako valja, dzaba se trude ostale kolege da ti objasne... U narodnoj muzici imas mnogo vise stvari koje moras da shvatis, a ako nemas barem klasicnu osnovu tesko ce ti biti. Kada budes znao tu knjigu i razumeo ju(dakle teoretski shvatio i prakticno presao na klavi) onda ce ti i skidanje pesama i sve ostalo biti barem upola lakse. Kasnije mozes i treba da uzimas drugu strucnu literaturu npr od Dejana Despica i ostalih autora jer od viska glava ne boli. Ovo ti savetujem u najboljoj nameri,a ti kako hoces.
velja87 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije