Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.01.2015, 02:02   #21
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Preslusao sam one video snimke par postova iznad,koji se prodaju......u odnosu na njih ovo mi bolje radi.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 05:06   #22
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od ella 85 Pokaži Post
Uz duzno postovanje prema kolegama koji rade setove trude se i prodaju,ja mislim da je potpuni promasaj kupit ketron audya pa onda kupovati setove aranzmane farbe
Ima da se kupi Audya 5 u Hrvatskoj i uz nju dolazi CD sa "domaćim ritmovima, loop-ovima i sample-ovima" kako to stoji ovdje:
************************

Ali pošto ne znam da li bi oni slali van Hrvatske (postavljač ove teme je u Njemačkoj) i pošto ne znam da li materijal na tom CD-u uključuje i narodnjake,
onda i nisam spomenuo ovu mogućnost. Ali eto sad da spomenem da ima negdje da se može kupiti Audya 5 sa software-om uključenim u cijenu. E sad šta je to na tom CD-u...

Naravno da mi možemo reći da je PA3X "zakon" jer za njega ima mnogo besplatnog materijala da se skine iz download-sekcije ovog foruma, ali to je nešto što postavljač ove teme zna. On i nije nezadovoljan sa PA3X nego je kao dugogodišnji Korg-ovac zasićen Korg-om i samo želi da vidi kako je imati aranžer od neke druge firme...

Promijenjeno od Dell (07.01.2015 u 14:03 sati) Razlog: obrisan link
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 09:33   #23
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@sxkn7 nije dozvoljeno stavljanje linkova, prouci malo pravila, uostalom, autor teme nije niti pitao koliko košta klavijatura i gdje je moće kupiti (trenutno sam na mobilu pa ne mogu moderirati neka to učini netko drugi jer je i onaj predhodni post sxkn7 pun nedozvoljenih linkova)

@Milan$, ne bih govorio da su razlike za klasu, možda je ta gradacija pregruba, probao sam usporedno Ty4 i Audyu, Audya ima specifičan sound, dobar ali po mom ukusu malo muljav i plivajući naspram Yamahinog, za laganini svirku odličan, ali kad se "pusti" da svira Yamaha je čišća, preciznija ..... pored toga, kod audye izvrsno radi samo materijal vezan uz audio loopove, ostalo je tak, tak
to je moje mišljenje bazirano na iskustvu na istoj svirci na dobrom ozvučenju, volim Yamaha sound pa u ovoj usporedbi možda ima subjektivnosti


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 12:43   #24
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako pricamo samo o zvuku a ne o OS,Bass-Middle-High?gde je gustina,punoca zvuka?normalno da je tajna u Middle(u srednjem opsegu),tu je Audya bogami zavrsila posao,Yamaha dobra al ne bas bas dorecena u tom delu,oko Korga nemam komentar....
rocco je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 17:17   #25
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

izvinjavam se za postavljanje linka koji vodi ka prodavnici Audya 5 u Hrvatskoj.

Što se tiče drugih linkova koje sam postavio, po mom mišljenju oni bi trebali biti dopušteni jer se u ovom forumu tvrdi da se operativni sistem Audye više ne ažurira pa se time daje dezinformacija po kojoj se pogrešno može shvatiti da je Audya skoro pa mrtva. Audyin operativni sistem se itekako zvanično ažurira ali sada samo od strane Ajamsonic-a koji je Ketron-ov zastupnik za SAD i plaćen od strane Ketron-a da ažurira jer to Talijani ili neće više ili ne znaju. Ajamsonic prodaje Ketron-ove proizvode u sve zemlje svijeta. S tim što se od Ajamsonic-a mogu naručiti po jeftinijoj cijeni onakvi kakvi se prave u Italiji (neažurirani) ali i u ažuriranim, skupljim verzijama iza kojih stoji sam Ajamsonic. Tačno je da postavljač teme nije pitao koliko košta Audya 5 ali ja sam ipak naveo konkretne cijene da bi se mogle vidjeti i razlikovati te ažurirane verzije Audye 5 od neažuriranih verzija koje se također prodaju kod Ajamsonica. Osim toga neko je na ovom forumu rekao da je fabrički HDD na Audyi spor pa sam zato naveo cijene SSD koje nudi Ajamsonic, kako bi se i na taj način mogla razlikovati obična, neažurirana Audya 5 od one brže sa SSD-om i ažuriranim OS bez bug-ova i jednogodišnjim support-om preko e-mail-a kojeg lično pruža sam vlasnik Ajamsonic-a.

Što se tiče linkova na YouTube-u u kojima se prodaju narodnjačke boje i ritmovi za Audyu, i te linkove sam stavio da pokažem da ipak postoje isti a ne kako neki forumaši tvrde da je "nemoguće" svirati narodnjake na Audyi.

Stavio sam i link od Ajamsonic-a na kojem se prodaje RAM od 256 MB a sad mogu da kažem i to da Ajamsonic radi na proizvodnji RAM-a od 1 GB za Audyu.

Promijenjeno od sxkn7 (07.01.2015 u 17:20 sati) Razlog: dodao "i to da"
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 19:42   #26
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ketron ne odgovara za sadržaje koje Ajamasonic prodaje, od Softwarea do SSD-a. Ne sumnjam u tvoju dobru namjeru da informiraš forumaše o novostima, međutim, sve što si napisao izgleda kao velika reklama za spomenutu firmu. ;-)
Trenutno sam na mobilnom i ograničenom pristupu forumu pa ne mogu moderirati tvoje postove, ali da mogu, obrisao bih gotovo sve što si napisao.


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 20:36   #27
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ono što je sigurno je da je vlasnik Ajamsonic-a na platnoj listi Ketron-a. Slična stvar je i sa Ketron-ovom poslovnicom u Turskoj gdje lokalni zaposlenici sami stavljaju turske ritmove i boje u Audyu koja će se prodavati na turskom tržištu i sami se brine oko support-a i garancije u ime Ketron Italy.

Sve što sam napisao apsolutno nije reklama jer da jeste ja bih sam imao Audyu. Ali je nemam niti namjeravam kupiti jer mi je moj Roland E-80 dovoljan. A Ajamsonic-ovi proizvodi su dostupni na svjetskom tržištu oko 2 godine tako da ovo nije nikakva novost već sam spominjanjem Ajamsonic-a htjeo da ispravim dezinformaciju da je Audya "umrla". Meni bi lično veoma bilo žao da Ketron nestane kao npr. "zemljak" GEM.
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 21:27   #28
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sigurno je i to da postoje pravila foruma koja su jasna. Nije dopušteno stavljanje linkova u svrhu reklame i nije dopušteno komentiranje rada moderatora. Za kršenje pravilnika postoje i sankcije. Mislim da sam bio dovoljno tolerantan do sada ....

Na sreću, Audia još nije umrla ali sumnjam da će još dugo. Zemljaku GEM-u možemo pribrojati Lionstracks i niz drugih manjih firmi koje su podlegle nad "velikima". Pa i Roland je u toj kategoriji ako govorimo o aranžerima. I sam sam prije par godina morao mijenjati brend iz istog razloga, a nije se radilo o maloj firmi niti o lošem instrumentu. Zato je po mom mišljenju kupovina instrumenta iza kojeg stoji "tim od dva i pol čovjeka" vema loš potez. Pa kad se i radi o dobrom proizvodu, što to vrijedi kad ne postoji dobar suport. Znam više vlasnika Audye koji su čekali po par mjeseci da im se klavijatura vrati iz Ancone sa servisa dok je ista još bila pod garancijom. O poboljšanju OS ili dodatnim materijalima da i ne govorim.
Ali svatko neka bira po vlastitoj logici, Ja sam svoju rekao ;-)


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 23:25   #29
aleksakorgpa500
Drugar foruma
 
aleksakorgpa500's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.08.2011
Mjesto: Sivac
Godina: 30
Postovi: 62
Downloads: 86
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa 500,casio ctk 800
Interesi: Muzika,obaranje ruku...
aleksakorgpa500 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na ovom snimku solidno radi,nisam ni malo impresioniran znajuci kako moze da se sredi i da puca.
__________________
Ludi korgovac
aleksakorgpa500 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije