Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.02.2017, 21:24   #21
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto su ogrebani zadnji brojevi?
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2017, 21:37   #22
Ivan KV
Drugar foruma
 
Ivan KV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.05.2011
Postovi: 95
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Ivan KV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od opusdei Pokaži Post
Zdravo..
Kupio sam pre nedelju dana Dynacord PM 1000-3 e sad:
Trazim pomoc oko serijskog broja na mom PM1000-3. Kod nas se prica da ima dosta kineskih kopija u prodaji pa sam u zabuni dali sam prevaren
Na netu negde sam video da serial brojevi za Dynacord PM 1000-3 pocinju sa slovom D11315917205 i 11 cifri ukupno. Na mom dynacordu pococinje sa S/n:02500001100001****Fajl 8132
Dali moze neko nesto vise da mi kaze u vezi serijskim brojevima i dali je ovo original.

Jos sam cuo da sve kineske kopije nemaju kapak za zatvaranje i zastitu. Dali je ovo istina zato sto moj PM ima kapak sa logom Dynacorda (Slovo D)
Fajl 8133

Vidite ovaj kineski sajt http://www.aosteraudio.com/sdp/19432...ontact_Us.html
Prave PM mixere shure microfone ITD ITD.
Kod koga si kupio miksetu,imas li garanciju?

Nisam nesto zagledao u poslednje vreme ali mislim da imaju slovo D ispred serijskog broja.strpi se do sutra da otvorim jedan mikser da vidim,mozda su menjali nesto.
Mada u poslednje vreme se pojavilo mnogo kopija koje prodaju kao original i kutija i mikseta,zato treba kupovati kod proverenih dolera i distributera Dynacorda.
Dodato:
Evo ovako,
morao sam da sidjem do radnje da pogledam juce mi je stigla roba iz Dynacorda i na novim mikserima nema slovo D ispred broja ali ima zig i svasta nesto,dosta se razlikuje od ove nalepnice na tvojoj mikseti,
ali sam pogledao jednu sto mi stoji otvorena za demo od pre nekih godinu i po dana nalepnica je identicna tvojoj,tako da bi trbalo da je to to samo je duze mozda bila u magacinu ili si uzeo polovnu miksetu to nisi napisao dali je nova ili polovna.

Nadam se da am ti malo pomogao,ali samo provereno ubuduce,kod ovlascenih prodavaca.

Promijenjeno od Ivan KV (07.02.2017 u 21:52 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Ivan KV je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2017, 00:23   #23
opusdei
Drugar foruma
 
opusdei's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.01.2005
Mjesto: MKD
Postovi: 99
Downloads: 1473
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA5X-61
Interesi: Music and Computers
opusdei befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
opusdei pošalji poruku preko MSN messengera opusdei pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Sto su ogrebani zadnji brojevi?
Ma to sam ja farbao onako.
__________________
Muzika i kompjutere
opusdei je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2017, 00:38   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Obična naljepnica poput ove koja je kod tebe nije nikakvo jamstvo da li je proizvod original ili ne.
Onaj tko želi prikriti kopiju može na naljepnicu isprintati brojeve i podatke koje želi.
casper je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2017, 14:44   #25
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jesi upravu Casper ali sve ostalo govori da nije u pitanju kopija koliko mogu da vidim ( germany ... i dr ) MIslim da kineske kopije jasno stavljaju doznanja da se radi o vrhunskim kopijama... Jedino je bitno gde je proizvod sklapan i u kom kvalitetu,... da li je originalan , verovatno jeste. Kvalitet zavisi od tržišta gde će plasirati robu ( loše iskustvo sa Pa500 ) ... Inače što se tiče nalepnice odštampaću ti ja na metaloj pločici u boji ako hoćeš sa logom dynacorda .... ali sa krupnim slovima preko ,,This is Copy " ... Samo da naglasim da se danas sve štampa. Mada ovaj mikser 99% original... koliko vidim. Najbolje proveriti drugi mikser ( isti tip ) na istim podešavanjima i ozvučenju i na istom instrumentu... Korigovarti samo snagu ( na obe) ukoliko se uoče razlike u boji tona ili jačini izlazne snage ili sl... znači da je veoma loš primerak ( moguća kopija )...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2017, 12:35   #26
opusdei
Drugar foruma
 
opusdei's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.01.2005
Mjesto: MKD
Postovi: 99
Downloads: 1473
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA5X-61
Interesi: Music and Computers
opusdei befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
opusdei pošalji poruku preko MSN messengera opusdei pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U redu je.
Dobio sam odgovor od Dynacord. Kao sto razumeh sad imaju novi serial broj, treci za ovih 4,5 godina od proizvodnje PM-3:

We have checked serial number #025000011000014400
A Powermate 1000-3 was manufactured in our plant.
It´s correct serial, that before we redesigned our model numbers and serial numbers, we used D112644 (model number) and then there came the serial number of the unit.
But this has been changed now to F.01U.131.113 (for example) and an 18-digit serial number.

Katrin Achatz
ASA Service Desk Officer (ST-ASA/SRA1-EU)
Bosch Sicherheitssysteme GmbH | Postfach 11 11 | 85626 Grasbrunn | GERMANY | boschcommunications.com

Inace i Alibaba nudi PM-3: https://www.alibaba.com/product-deta...838.0.0.1hxiBJ
Eto pise da mogu da izrade samo 1000 komada za mesec dana Sve je isto samo njega nema.
__________________
Muzika i kompjutere

Promijenjeno od opusdei (24.02.2017 u 12:41 sati)
opusdei je offline   Reply With Quote
Star 24.02.2017, 13:40   #27
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard PowerMate Alibaba

Ima na alibabi svega,pa i prevara ...
Prije par godina našao sam tako na alibabi Yamaha Tyros tada najnoviji model koji je bio aktualan,ulogirao se malo istražio po alibabinom forumu i naravno da sam uplatio pozdravio bi se s novcima.Naravno na oglasu je postojala tvornica sa adresom u Indoneziji gdje su se inače sklapale i kao dobije se po tvorničkoj cijeni(cca 50% od one u dućanu).Potrošio sam poprilično vremena dok sam sve istražio ...dobio sam i službeni mail sa pečatom i da ne pričam sada na široko...sva sreća pa sam izgubio samo vrijeme-bila je prilično profesionalna prevara.Sumnjam da bi Dynacord dozvolio prodaju mimo njihove ovlaštene prodajne mreže.Pošalji im taj link u Njemačku pa vidi što će ti odgovoriti,vjerovatno će imati nekakav komentar ...
Uglavnom su firme na Alibabi u redu,ali zbog količine provuče se i kakva prevara.Ovo pišem samo zato jer sam malo skeptičan zbog iskustva koje sam imao vezano za prethodno spomenutu Yamahu Tyros
accordst je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije