Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.05.2013, 23:03   #51
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je Momo sokole.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2013, 08:56   #52
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala,hvala eto malo i ja...

Promijenjeno od Dell (11.05.2013 u 11:20 sati)
momo je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2013, 12:36   #53
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mene interesuju dva efekta u jednom instrumentu na razlicitim multisemplovima, tj. split u jednom instrumentu.
Hvala
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2013, 14:39   #54
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama moze, moze... napisa ti Momo al' se cini da ti slabo vjerujes, a nemas nikakvog razloga za to. Moze cak i do 8 razlicitih efekata... pazi sad... za svaku Grupu, znaci svaki od Multisamplova moze da ima i do 8 svojih Insert efekata... jos jasnije, tih 8 efekata su zaduzeni samo za jedan Multisampl. Vec za drugi Multisampl (Group u Kontaktovom zargonu) mozes odabrati 8 drugacijih, potpuno razlicitih Insert efekata... itd... itd... adekvatno za svaki od Multisamplova (Groups) koliko god da ich je, odnosno koliko tvoj PC sistem moze da podnese). U slijedecem nivou imas Instrument Insert efekte koji vaze za cijeli Instrument, dakle za sve Multisamplove skupa. I njih ima 8. Slijedeci nivo su Send efekti koji opet vaze za kompletan Instrument, i njih ima 8. Posljednji nivo su Send (Aux) efekti za kompletan Kontakt Bank odnosno Multi, a njih moze biti 4 Auxa od kojih svaki ima 4 Insert Slota. Malo je previse informacija i malo ili malo vise, kompleksan Effect Routing kod Kontakta ali ko zna to sve da iskoristi na pravi nacin, to je ubitacno oruzje. Ti si pitao za najednostavniju funkciju, koja se kod Kontakta podrazumijeva bez ikakvih posebnih objasnjenja. Znaci opet, odgovor na tvoje pitanje: moze, moze daleeeeeko vise nego sto uopste mozes da pretpostavis... i ne samo po pitanju efekata. Kontakt sampler je jedini industrijski standard sampler po ISO protokolu i on je toliko kompleksan da se na osnovu njega mogu pisati i doktorske disertacije, a ti ga svojim pitanjem spustio na nivo jadnog i bijednog Tritona.

Promijenjeno od tranzit (11.05.2013 u 14:42 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2013, 17:56   #55
marko87
Vredan član društva
 
marko87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.02.2012
Mjesto: Wien
Postovi: 207
Downloads: 482
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: VSTi + Midi keyboard
marko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da se i ja ubacim, da ti pojednostavim ovo sto ti je tranzit napisao

Napravis grupe i za svaku grupu izaberes efekte
__________________
momak pjeva extra al oni ga prate katastrofa,,,nikad pjevac ne prati muziku vec muzika pjevaca,,,,samo naprijed care
marko87 je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2013, 18:34   #56
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E bas neka si mu napisao...
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2013, 13:45   #57
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

evo podelio sam na dve grupe za dva multisempla, sve to funkcionise, ali nema onih osnovnih efekata, reverb i delay
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2013, 15:10   #58
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A vidje li ti tu u tim Group Insert efektima nesto sto se zove "Send Levels" ? Nego, batali taj nacin razmisljanja, razmisljas isuvise "hardverski", a to te veoma ogranicava u radu sa Kontaktom. Da ne ponavljam, napisao sam ti u jednom od postova koliko je mocan i sta je Kontakt uopste. Medjutim, ti obavezno moras da se oslobodis tog "hardverskog" nacina razmisljanja. Da krenemo od pocetka, zasto uopste dijelis (splitujes) jedan instrument ? Kad mi na ovo odgovoris (mada vec unaprijed znam sto to radis), onda cu ti dati objasnjenje zasto to uopste nije potrebno. Ponovicu ti jos jednom, razmisljas previse hardverski a Kontakt je kompleksniji i mocnijih od svih hardver Sampling Workstationa za koje si ikada cuo i to u zbiru, a ti opet i po svaku cijenu, navalio da ga degradiras na nivo Tritona.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2013, 20:20   #59
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hocu da splitujem bas i harmoniku npr u jednom instrumentu, da bih mogao da sviram bas i solo, i tako bih popunio citavu jednu banku, (kao na tritonu)
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2013, 21:28   #60
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kao sto rekoh, znao sam !!! To se ne radi na taj nacin, niti za to imas potrebe u Kontaktu. Ne znam koji Masterkeyboard imas ali koji god da je, moze podijeliti klavijaturu bar na dvije zone. Svaka od njih ima svoj midi kanal, recimo Midi Channel 1 za desnu zonu i Midi Channel 2 za lijevu zonu. Cak i da Masterkey nema mogucnost da splituje klavijaturu, postoji rjesenje i za to ali nikako splitovanjem grupa jednog instrumenta u Kontaktu. U Kontaktu pravis dva Instrument Banka i svakom od njih dodjeljujes adekvatni midi kanal koji odgovara midi kanalima na Masterkeyboardu. Jedan Instrument Bank u Kontaktu moze imati 128 instrumenata. Posto ti za lijevu ruku trebaju iskljucivo Bass soundi, u Kontaktov Instrument Bank kojem si dodijelio midi kanal 2 redjaj Bass sounde na Program Change mjesta koja ti odgovaraju a u onaj Instrument Bank Kontakta koji ce biti zaduzen za desnu zonu, uvodi Instrumente koji ti trebaju i gdje ti trebaju (PCG). Masterkey naravno mora biti u mogucnosti da salje Program Change naredbe inace ces morati to da radis rucno. Na ovaj nacin svaki Instrument u Kontaktu se moze detaljnije obraditi i ne mora se splitovati samo radi toga da bi imao Bass na lijevoj strani. Vec sam ti napomenuo sa "razmisljas hardverski" i to je upravo to sto si htio da radis. Bilo bi dobro za tebe, da prije svega tog posla, malo procesljas manual Kontakta jer Kontakt nije igracka koja ce se sama po sebi objasniti, vec uzasno kompleksni sampler, pa je potrebno znati bar osnove u koje spada i sve ovo sto sam ti ovdje napisao. Povrh svega, osnovni preduslov je da i taj kompjuter na kojem sve to pokusavas da izvedes bude dovoljno sposoban.

Promijenjeno od tranzit (12.05.2013 u 21:38 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
NikolayTheM (13.05.2013)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije