Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.10.2013, 10:30   #291
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A da ja odgovorim na svoje pitanje od pre par meseci, uz dosta Guglanja i cackanja sam skontao da karma scene mogu sluziti kao . Moguce je na svakoj kombinaciji 4 scene sa po 4 parta ili 2 po 8, nebitno. Sto ce reci malo sam zapetljao, da u Combi modu moze na jednom programu da bude 4 razlicite postavke, npr prva scena-uvod, druga scena solo itd. Samim tim sam resio preblem i mesta u set listama jer na svakom slotu mogu da imam 4 kombinacije, sad je i vise nego dovoljno mesta.

Promijenjeno od zekicejn (24.10.2013 u 10:38 sati)
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 15.01.2014, 22:22   #292
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jedno pitanje za vlasnike Kronosa.....da li postoje prazna mesta na program ili combi bankama za sopstvene semplove ili se moraju brisati fabricki program I combi kao na Le/Tr?

Sent from Galaxy S4 using Tapatalk Pro
zoric je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2014, 21:55   #293
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako da napravim ovo sto je kolega @zekicejn napisao pre par postova? Da napravim u combi modu na 4 karma scene po 4 razlicite postavke?

Sent from Galaxy S4 using Tapatalk Pro
Dodato:
Ok uspeo sam .....ako nekoga interesuje kako da kontrolise partove u Combi pomocu Karma modula neka se javi.

Sent from Galaxy S4 using Tapatalk Pro

Promijenjeno od zoric (01.04.2014 u 12:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zoric je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2017, 21:15   #294
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dali netko moze da opise postupak sempliranja na kronosu,znaci osnove znam da treba odrediti sa kojeg ulaza ce se snimati itd,ali neznam kako od vise semplova napraviti multisempl?
josipv je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2017, 03:05   #295
milan77765
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.04.2017
Mjesto: Istočno Sarajevo
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Pa600 i Kurzweil K2000
milan77765 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da imas na yt nekoliko snimaka detaljno objasnjenih,ne znam da li smijem da postavim jer sam novi clan i ne znam bas pravila kako i sta. Jedan nas lik je objavio to kako i sta cini mi se da je semplovo gitaru ili buzuki nisam siguran...

Promijenjeno od Dell (13.04.2017 u 08:55 sati)
milan77765 je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2017, 08:56   #296
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma trazio sam na yt ali nisam nista konkretno nasao.
josipv je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2017, 19:11   #297
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hehe , al i taj ne moze da radi bez semplova dx i v50 ii naravno juno20 i roland d50 ....
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 13.04.2017, 23:01   #298
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neznam na sto bi se to trebalo odnositi,ali nitko nije spomenuo dx,v50 itd?
Mene sempliranje zanima iz sasvim drugog razloga i potrebe.

Promijenjeno od Dell (13.04.2017 u 23:13 sati)
josipv je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2018, 03:18   #299
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vidim zamrla tema... Niko ni u snu ne spominje Kronosa... Imam ga 2 i po godine i ko kaže da ga može upucati za manje od godinu dana taj il se voli hvaliti il ne zna šta je pravi sound... Klaviatura je tvornički napravljena za muzičare koji nemaju veze sa turbo folk narodnom muzikom,to jest Južnim Vetrom,Mićom,Ćirom i "džiberskom" muzikom u kojoj je poželjan i portamento... Klaviatura ima ogromno mogućnosti editovanja i obrade zvuka ali daleko tanji izlaz nego Triton Studio ili Extreme... To je defakto i istina a ko tvrdi da nije tako nek dodje kod mene u studio gdje imam Triton Extreme i Kronos-2 pa da čuje usporedbu,EQ sve na nuli,isti sample a razlika u zvuku za nepovjerovati. Ako Kronosu ne dodaš "safta" na mikseti,naši semplovi izlaze tako jadno i tanko da je to za plakanje,ko kaže da nije tako ja bi volio da mu povjerujem i da mi da jedan dokaz jer poslije 2 godine aktivnog rada na Kronosu i sati editovanja i štelanja mislim da sam ogromno izvuko iz njega ali klaviatura je jednostavno preslaba za ono što meni treba i za stil muzike koji ja radim.Veliki problem kod Kronosa je isto ako mu upucaš neku "masnu" boju sa npr 6+ trackova u terci (u mom slučaju npr 4 sounda prvi glas,3 u terci) usred svirke čuješ tercu i jedan ili 2 sounda prvog glasa (u mom slučaju zuji frula i saxofon a harmonike "NESTANU") i prešaltaš na drugu boju jer ti ta zvuči užasno i vratiš se nazad na nju ponovo se čuju harmonike.Za nju sam nakupovo čak i "najbolje" setove i najskuplje koji se mogu naći za našu muziku,prosto da vidim da nešto ja nisam zabrljo sa Global settingom ili efektima koje biram i parametrima kad editujem Program i Combi banke ali džaba...Zvuči tanko i pretanko za te pare koliko košta,čak ima Roland G6 moćniji i masniji izlaz od nje a košta pola cjene... Jako nestabilna klaviatura za neko veliko opterećenje ili ozbiljniji rad,pojela mi je ogromno vremena i živaca a ponaša se ko žensko. Kad ima dobar dan zvuči odlično,kad joj se nabrije mačka zvuči ko tranzistor u mog djeda...Žali Bože 3.100eur potrošenih za nju...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2018, 14:03   #300
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo nisam htio da pišem na ovu temu, ali evo:
Alix, ne slažem se s tobom nikako po tvom mišljenju, ali evo u čemu. Ja ne mogu osporit to što ti kažeš da isti samplovi "izlaze" bolje na Triton Extreme-u nego na Korg Kronos 2. To je jako moguće, vjerujem ti, iako mnoge kolege tvrde suprotno. Međutim, prava istina je, da su samplovi iz Rakićevog i Krečarevog seta stari minimum 10-12 godina i više. O kvaliteti snimanja tih istih samplova i konačnog proizvoda u klavijaturi bi podobro moglo da se raspravlja. Ja sam harmonikaš, a ako se dobro sjećam i ti si. Hajde uzmi sirov sampl i iskreno reci, jel ijedan od njih liči na pravu harmoniku? O pucketanju i šumu neću da trošim riječi. Pa čak sam i neke od tih samplova uspio "uljuditi" malo štimajući EQ onoliko koliko znam.
A to za "nestajanja harmonike" to bi volio da postaviš snimak, ali da vidimo šta si sve podešavao, pa možda i jeste "bag", a možda se nađe rješenje za taj problem.
Klavijaturu imam tek tjedan dana, još je nisam nosio na svirku. Možda si ne meni neće sviditi, ali tvoj sud na osnovnu argumenata i parametara koje si iznio nikako ne nalikuju na rang odličnog muzičara na kojem si ti, nego na one svirače kojima ni ne treba ništa više od Casia CZ320S.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije