Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.02.2012, 16:28   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard PA2x ili Tyros 2 i LE-pitanje je sad???

Pozz drugari...evo resio sam pa1x,sutra mi odlazi...bio sam odlucio da uzmem tyrosa 2,jer imam jako povoljnu ponudu za njega,i nikad do sad nisao svirao yamahu, pa rekoh da probam,mada mi kazu ljudi da ce da mi se obije o glavu,al neka..pored tyrosa,ako bih njega uzo,imam LE za solo..ALI...uvek to aliispade mi i ovih dana neka kombinacija za pa2x, s tim sto bih prodao LE-a,imam i za njega vec kupca,da dodam taj novac za pa2x...Al nikako da se odlucim koju kombinaciju-tyros i LE ili samo pa2x...pa aj probajte malo da pomognete,svaki komentar je dobrodosao...hvala i pozdrav
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2012, 17:38   #2
djukapfc
Drugar foruma
 
djukapfc's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.03.2010
Mjesto: Beograd
Godina: 33
Postovi: 71
Downloads: 218
Uploads: 4
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 3000
djukapfc befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja bi zadrzao tyros 2 i le. Bice ti lakse da radis sa dve klavijature...
le ti je verovatno napakovan. Ovako na pa2x moras i solo i ritam, meni bi barem bilo teze tako, iako bi mozda imao bolji sound na pa2x.pozz
djukapfc je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2012, 17:48   #3
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Čovek treba da pređe na tyros-a koji je sasvim drugačiji od korg-a što se tiče sređivanja ritmova, LE mu tu ne igra nikakvu bitnu ulogu, jer je aranžer osnova svirke, a uostalom sve što ima na LE može da ima i na PA2X pa i mnogo više.

Ima mnogo tema na tu problematiku, jedino zavisi od tebe u izboru pa vs t2 + le, koliko si spreman da zagreješ stolicu i posvetiš se sređivanju klavijature u slučaju da uzmeš t2. Kod pa2 bi ti prelaz bio skoro neosetan u smislu podešavanja, parametara, načina rada.... dok na t2 prvo računaj da moraš da ukapiraš kako sve funkcioniše pa da onda kreneš u sređivanje i rad s njom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2012, 18:23   #4
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne boj se druže,nije Tyros 2 komplikovana mašina.Što se tiče sounda,to je stvar ukusa,neko više voli široki Yamahin sound,a neko direktni Korgov.Ja sam radio i na Tyrosu 2 i 3,a sad radim na PA 2 X.I jedna i druga imaju svoje mane i prednosti.Ja sam navikao raditi sa jednom klavijaturom,ali ako si ti navikao sa dvije T2 i Korg Triton Le su jako dobrakombinacija..Moraš sam donijeti odluku..,poslušaj,isprobaj,pa odluči.Vrlo je nezahvalno davati preporuke ovog tipa,niko ne može znati tvoj ukus i navike bolje od tebe.Po meni,šta god izabrao nećeš pogriješiti.Pozdrav i sa srećom!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2012, 18:37   #5
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Moj glas za Tyros 2 + LE.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2012, 18:48   #6
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moj glas ide za PA2.

Mislim da ces imati isti problem kao i ja, a to je privikavanje.
Culi smo se, jednom, mislim, porukama, i tamo sam ti napisao sve kako je bilo, i zasto se tako zavrsilo.
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2012, 19:32   #7
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tyros je komplicirana klavijatura...
Ako zelis nesto na brzaka,zaboravi yamahu...
Postovano sa mobilnog uređaja
romario je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2012, 19:43   #8
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije yamaha za svakoga. Potpuno se slazem sa Romariom u pravu je.
Uzmes Pa2, ucitas neki od mnogobrojnih setova, malo promenis neke detalje i uzivas.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2012, 22:54   #9
koestlin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.12.2010
Postovi: 24
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
koestlin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja bi uzeo pa2x, ima puno semplova i svega na internetu...i nekako mi boje lijepše zvučiju
koestlin je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2012, 23:13   #10
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ako se secate ja sam jesenas presao sa rolanda na korga,i nisam nesto mnogo odusevljen korgovim zvukom..jes to je sve pristupacno,lako za rad,itd,mada mi posle rolanda previse zvucao jednolicno i plitko, ali ok,lepo me sluzio,zavrsio poso,idemo dalje..e sad,najvise me strah da cu za pa2x dati nekih 600-700 evra doplate,i uz malo vise ram memorije,dobiti minimalnu razliku u zvuku u odnosu na pa1...jer sam iz svih poznatih setova za pa2x izvlacio delove i stavljao u pa1x, pojedinacno naravno zbog rama, i to je sve 90% izaslo isto kao na pa2x...e sad naravno nemam dovoljno rama da razne te stvari stavim sve u pa1x,ali govorim o zvuku konkretno,pa mi je zato sad tu u pitanju doza razlicitosti u zvuku koju cu dobiti za taj dat novac kao razliku za pa2..e sad sto se tice tyrosa,njega imam za neku pristupacnu cenu-recimo moj pa1x i jos 100 evrica odozgo,a dobicu razliku u zvuku,jer opet skroz drugi brend,drugaciji koncept,sad bolju il goru,ne mogu da sudim... pa2 mi se svidja-naravno ima materijala,vec sam upoznat sa sistemom,u principu danas da je uzmem,vec popodne mogu na svirku s njom,tako da to mi odgovara,i nravno odlican vokalist u njoj,dovoljno rama da natrpam sve one stvari koji mi trebaju...tyros s druge strane komlikovan,neobicnog dizajna,i kod mene u kraju ga niko ne svira,alaaa bih odudarao kad bi ga uzoooo,sto po zvuku,sto po izgledu,vise nego dovoljno rama za sve i svasta,vrlo lagan za nosenje i pored mi ostane LE..vrlo pogodna stvar kod ove kombinacije mi je isto i transpoze opcija,koja, ako sam dobro procitao,kod yamahe kad povezes midi kablom s drugom klajvom,vrlo lako kontrlosis obe klajve promenom transpoze samo na jednoj,recimo da bih menjao samo na tyrosu,a ono se menja i na LE-u..ima veliki pregledan ekran,mada pomalo i kvarljiv, kolko sam do sad video...nisam imao mnogo prilika da uporedjujem ove dve klajve..pa2x sam cuo u vise navrata,a tyrosa retko,jer rekoh ovde kod mene ga vrlo slabo sviraju..jedino kako mogu da ih ikako uporedim,ako je to uopste merodavno ,jeste slusajuci dynamix set na jednoj i drugoj...po njemu,ne vidim da je tyros nesto u zaostatku za pa2x tu po zvuku,cak naprotiv,verujem da to izlazi i malo sire nego na korgu..e sad ta njegova komplikovanost (tyros2),verujem da bi mi se smucila pre il kasnije..pa2x dobra proverena sprava, mada mi se ne svidja sto cu da se utopim u masu onih koji po gradu sviraju korga,jer ionako zvucimo 99% isto svi koji sviramo korga...i dalje ne znam,ne mogu da se resim...malo naginjem na pa2x jedino zbog lakoce sredjivanja, zvucno bih se oprobao sa tyrosom...tako da jos ne znam...dajte jos bneki coment..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije