Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.09.2012, 04:58   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg pa500 par pitanja

Evo kolege da upitam nekoga ko ima korg pa500 par informacija mi treba, posto se sada dvoumim sta da uradim...
prvo sam mislio da uzmem pa800, ali iskreno, posle citanja nekih clanova ovde koji su imali losa iskustva sa pa800 malo sam se cimnuo, da ne kazem odustao... Sada mi je izbor pao na pa500 i eventualno kasnije neku semplersku klavijaturu. Mislim da ce to biti mnogo sigurnija investicija, i da ne brinem da li ce mi riknuti ram, maticna itd itd...
E sad, mene zanimaju neke stvarcice vezane za pa500 posto ga nikad nisam svirao, pa da se informisem...
1. Ovo sam postavio i ranije, ali sam dobio nejasan odgovor: da li se na pa500 terce prave bez midi kabla, i da li mogu da se transponuju terce?
2. kakva je iskoristljivost ove klavijature u pogledu boja sa yamahe dx, interesuje me konkretno da li mogu da se naprave boje slicne wow, i hard brass? za ove ostale zujalice znam da mogu...
3. da li je songbook isti kao na pa800 i da li ocitava tekst?
4. sto se tice JuVe bubnja, znam da se na pa500 moze editovati bubanji praviti ustom rum kit, da li moze da se napravi drum kit koji je slican drumu emu sp12 koji je koristio juzni vetar?
5. koliko tacno user boja i ritmova moze stati u jedan set s tim da se ne brisu fabricke iz klavijature?
eto, to je ono cega sam se trenutno setio, ako mi jos nesto padne na pamet pitacu, posto treba uskoro da pazarim nesto, pa hocu da budem nacisto... Pozdrav i hvala na odgovorima...
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2012, 07:56   #2
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

1. Terce mogu bez midi kabla, od nekoliko načina pravljenja terci userscale terce se mogu transponovati samo treba ukljuciti u globalu. Ono što ne može jeste portamento terce.
2. Mogu se dobiti većina zujalica, mislim da nećeš moći dobiti Wow da valja, čekat ćemo da se još neko javi na temu možda je napravio šta.
3. Songbook može da izbaci tekst.
4. JV drum ne može, mada ima drumkitova koji nešto pokušavaju. Napravljeni drumkit je publici kao original, meni kao amateru liči, a profesionalcima nevalja.
5. 128 boja, 64 drum kita

Promijenjeno od zukae (03.09.2012 u 07:58 sati)
zukae je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2012, 09:37   #3
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ritmova moze 192 (64 na User1 i user2 plus moze se stavljati na fabricke banke BEZ da se brisu fabricke ritmove jer te banke nisu skroz popunjene)
Davno sam to brojao al priblizno 190 bese nekud broj, mislim 192.
Postovano sa mobilnog uređaja
Ace je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2012, 10:06   #4
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ace, i mislio sam da ces se ti prvi javiti, i jako se radujem sto si se javio posto znam da si ekspert za pa500. Hvala ti na informacijama, ovo za terce mi je zao sto ne mogu portamento terce i nije mi jasno kako to nisu odradili da valja, posto bas volim te boje... I za juve bubanj sam isto pretpostavljao tako... ovo drugo mi se svidja sve sto si nabrojao, dobro sto se tice boja, ionako mi je u planu jos neka solo klavijatura tako da mi to i nije problem. Nista moram dobro jos da se razmislim, pa800 bi bio idealno resenje, ali malo me hvata strah, za sada mi pa500 zvuci kao solidna opcija...
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2012, 11:43   #5
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To za terce sa portamento neznam koliko je tacno. Ako se dobro secam portamento radi a legato ne radi. Problem je u tome sto Fixed scale ne deluje na tonove koje su odsvirane posledovatelno pa prvi udarac je ok al sledeci je rastiman. A portamento ima. Ali to i nije smak sveta, jer mozes sve terce uraditi sa fixed scale opciju a tih par Synth terce napravis oscilatorske i em vuk sit em ovce na broju. Sto se tice DX boje, ja ih ne favoriziram al solidne su, ako zagrejes stolice verujem da moze i bolje .... a ako ocekujes da ce biti original, nema sanse ...
JV bubanj je tu i tamo, poslacu ti par snimaka da cujes kad stignem kuci, sad sam na faks.
A btw i pa800 da kupis suocices se sa istog problema sa legato u terce sa fixed scale.
Pozz
Postovano sa mobilnog uređaja

Promijenjeno od Ace (03.09.2012 u 11:44 sati)
Ace je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2012, 12:19   #6
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hajde Ace molim te posalji mi te snimke da vidim na sta to lici, jako sam zainteresovan posto ozbiljno razmatram tu kupovinu. Nije nista hitno, znaci kad stignes, samo da bude ovih dana. Hvala puno unapred.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2012, 18:56   #7
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

korg pa 500 je odlicna klavijatura,ne znam samo da li ces moci da se naviknes na sound od PA 500 obzirom da je dosta razlicit od jamahe.mnogo je suvlji aranzer,deluje kao da svira bas zivi band.Ja sam imao PA 500 nekih 5,6 meseci,jako je laka za rukovanje i brz rad ali sam ipak ponovo kupio Rolanda jer sam navikao na njegov ron,pogotovo aranzra.Bilo bi dobro ako mozes negde da pprvo probas PA 500 pa tek onda da se odlucis da li da kupujes ili ne.Navika je navika,mada i ako kupis PA 500 neces pogresiti jer uvek mozes da ga prodas za skoro iste pare koliko budes dao za njega.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao.Ipak je @Ace naj naj strucnjak za Korg PA 500 a ne ja.pozdrav.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 19:18   #8
Enzzo32
Vredan član društva
 
Enzzo32's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2008
Mjesto: Hadzici
Godina: 51
Postovi: 115
Downloads: 2168
Uploads: 4
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr SX700,Nord Electro 4,Korg SP200
Enzzo32 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Enzzo32 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ono sto je mali minus je tipka koja je nedefinisana(citaj srednja zalost),ali je u globalu,sint super,cip mu je kao i u pa2,pa800(mislim na ROM).Boje se mogu srediti da strasno zvuce.Ovo ti govorim jer i ja posjedujem isti.Slobodno kupuj.Sretno
__________________
Ako zelis pobijediti,ne smijes izgubiti.
Enzzo32 je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2012, 19:22   #9
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da je yamahapassion primjetio da se u međuvremenu pojavio Pa600, mislim da će to biti dodatna dilema.
zukae je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2012, 01:01   #10
mojjmbg
Drugar foruma
 
mojjmbg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2008
Mjesto: Zagreb ali orginalno korjenima iz Pirota
Godina: 46
Postovi: 99
Downloads: 140
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Korg Pa 500 , Tama imperial 9 elemenata, Fender Strat sss 68g...
mojjmbg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mojjmbg pošalji poruku preko MSN messengera mojjmbg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard .

pa tu nema nikakve dileme...... pa600 ga jede u svim segmentima dnc, mp3, i 96mb rom + sve sta ima pa500
__________________
Sa Štovanjem mojjmbg - Danijel Minčić
mojjmbg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije