Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.11.2012, 18:24   #1
lody
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.05.2005
Postovi: 4
Downloads: 327
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
lody befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard KORG PA2X problem ucitavanja seta

Molim Vas da mi pomognete oko ovog problema: stavio sam RAM memoriju od 256mb i od tada prilikom paljenja klavijature ucita mi set za 2 minuta ali bez semplova bubnja. Moram da naknadno ucitam ceo set, gde ucitavanje traje i do 10min da bi bio kompletan. Sve sam probao, ucitao i novi OS 2.2 pa se vratio na 2.1 zbog prosirenog DK ali nista. Znam da je vec neko imao taj problem i da postoji na forumu ali nema resenja?!

Unapred zahvalan
lody je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2012, 01:32   #2
sladjans
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.06.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 82
Downloads: 373
Uploads: 11
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x
sladjans befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Probaj da ocistis sve ''nozice'' na ram memoriji, jer 256mb. koristi svaku za razliku od 128mb. kod koje nije slucaj. Mozda si zaprljao neku od njih, recimo od znojavih ruku ili... To moze da bude resenje ako semplovi krce, ali opet proveri! Mada postoje i one lose, jeftinije memorije, dosta njih je imalo problema, ili se ne ucita set, ili se ucita pola seta ili svaki treci... Zato je najbolje kupiti kod ovlascenog distributera novu memoriju. Mozes da uradis test da vidis da li su svi sektori ok. Drzis neka 2-3 tastera, ne znam napamet i ukljucis sint, pa ides na pad2, ali vidi u manalu koje tastere drzis, pa ce ti test sve reci!
sladjans je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sladjans za ovaj koristan post:
lody (02.11.2012)
Star 02.11.2012, 23:33   #3
lody
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.05.2005
Postovi: 4
Downloads: 327
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
lody befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pokusavam da nadjem koje dugmice treba da stisnem za test, inace memorija koju sam uzeo je za m3 EXB-M256 i dosla je upakovana u kutiji. Molim te, ako znas kako da pokrenem test napisi mi jer ne mogu nigde da nadjem. U svakom slucaju - hvala!
lody je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije