Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.03.2009, 13:59   #1
oscar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.08.2008
Postovi: 36
Downloads: 359
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
oscar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard VOCALIST MVH-5 Pomoc !!!!

Drage kolege evo trebam pomoc,moj kolega inase super pjevac kupio je vocalist MVH-5 ,i sad imamo problem da na nastimamo za nasu muziku .Probali smo na sve moguce nacine ali neide .Zamolio bi sve one koji mogu pomoci da napisu ovdje.Znaci u njemu su sad fabricke postavke .Dali neko posjeduje gotov program za njega ili da mi objasni sta mi je radit ,da ga osposobimo .
Unapred HVALA svima
Dodato:
Zar niko nezna !!!!!

Promijenjeno od oscar (31.03.2009 u 08:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
oscar je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2009, 02:51   #2
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja sam ga imao ali sam preko midija kopirao postavke sa istog takvog vokodera.Mislim da je poprilican posao isprogramirati te terce,pa ako znas nekoga ko ga vec ima prekopiraj od njega.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2009, 09:32   #3
oscar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.08.2008
Postovi: 36
Downloads: 359
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
oscar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pijatelju hvala na javljanju,ali da znam nekog ko ga ima nebi postavljao pitanje ovdje .Neznam nikog i samo ovdje mogu dobiti pomoc .A cekacemo mozda se neko javi ko zna sta da radim .
oscar je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2009, 17:41   #4
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pretpostavljam da se radi o modelu DigiTech VHM 5, a ne MVH 5(za toga nisam čuo).To je malo stariji model, ali se još uvijek može dobro upotrijebiti ako znaš šta radiš-kao uostalom i sve druge sprave.Nikakva korist od toga da nabaviš najnoviju spravu i onda neznaš šta s njom da počneš.Ja sam ga koristio preko deset godina i uvijek je dobro radio posao-sada koristim vocalist u E-80 ali to je opet več neka druga priča.VHM 5 ima u sebi 128 več gotovih programa u ROM memoriji i još 128 mjesta u RAM memoriji za pohraniti ono šta sam napraviš.Najbolje ti je da preslušaš ono šta je več gotovo i onda ono šta ti se dopada jednostavno kopiraš na prazna mjesta.Možeš ih eventualno malo doraditi i stvar će raditi.Isto tako možeš i sam napraviti sve programe koje trebaš.Uđi u funkciju edit nekog več gotovog preseta pa onda tamo malo pregledaj kako su postavljeni vokali tako da možeš sam napraviti sve šta treba.Na osnovni vokal je moguče postaviti do četiri prateča vokala, dodijeliti im mjesta u panorami-odmaknuti lijevo i desno od centra, odrediti volumene, dodati efekte...
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2009, 02:37   #5
dzvadzvaka
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.12.2008
Postovi: 13
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
dzvadzvaka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od oscar Pokaži Post
Drage kolege evo trebam pomoc,moj kolega inase super pjevac kupio je vocalist MVH-5 ,i sad imamo problem da na nastimamo za nasu muziku .Probali smo na sve moguce nacine ali neide .Zamolio bi sve one koji mogu pomoci da napisu ovdje.Znaci u njemu su sad fabricke postavke .Dali neko posjeduje gotov program za njega ili da mi objasni sta mi je radit ,da ga osposobimo .
Unapred HVALA svima
Dodato:
Zar niko nezna !!!!!
Evo ovako u najkracjim crtama. VHM 5 je stara sprava ali dobro radi posao sto ne znaci da radi sam. Potrebno je malo i poznavanja skala, harmonija, paralela i jos shtoshta da bi se uopste se spravom moglo pristojno raditi. Ne moze se sve samo svesti na: Op, stisni, pritisni ali najbolje na toj spravi je shto nije komplikovana i uz minimalan trud sve moze da se podesi kako je to lepo i Zlatek gore naveo. Naj osnovnije pri pravljenju terci, seksti ili vec shta ti treba je da znas sta koja skala sadrzi i kako ono sto ti treba u stvari treba da zvuchi. Sve ostalo su ti podeshavanja tipa: panorama, volume, gain , i ostali efekti koje sama sprava nudi.(govorim uopsteno jer sam davno tu spravu imao pa se ne secam tacno parametara koje poseduje i isto tako nisam umeo da je podesim jer nisam znao te osnove muzike koje sam gore naveo) U sustini ti je to kao kad kupish novi mobitel i treba ti vremena da ga provalish. Odvojish jednu sedmicu svaki dan po 3-4 casa i uspecjesh sigurno. Ne verujem da sam ti tehnichki puno pomogao ali ni ne mogu drugachije. Mogu ti sad napisati roman tipa stisnesh ovo uradish ono prebacish ovde sachuvash onde ali bi to trajalo letnji dan do podne dok ne napravish jedan program a gde su ostali......Mada ti tu ne treba bog zna shta.Pokushaj i uspecjesh sigurno a gde zapne pitaj. Srecjno!
dzvadzvaka je offline   Reply With Quote
Star 11.08.2009, 18:12   #6
matejas87
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.09.2008
Mjesto: berlin
Postovi: 102
Downloads: 2036
Uploads: 1
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg le61 korg pa80 i pa50
matejas87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
matejas87 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

kolege imam za mnogo jeftine pare da uzmem ovaki vokalist ker mi moze neko nesto reci ili dar neko ima uradjene kako ga mogu koristiti i sta moze sve da uradi posto do sada sam imao kolege kao vokaliste pa zato mi je sad novo sa ovim spravama
matejas87 je offline   Reply With Quote
Star 11.08.2009, 20:42   #7
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Momci,

ako ne mozete ili ne znate covjeku pomoc,onda nemojte niti trkeljat bez veze,ili za......t!
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije