Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.02.2017, 01:30   #11
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od zokabeli Pokaži Post
Pozdrav ! Ako je u pitanju pa 3x 61 dirka onda problem koji imas moze se resiti vrlo lako Zameni usb koji se nalazi u klavijaturi i problem ce biti resen Ako uzmes neki usb koji radi na 3.0 cak ce ti klavijatura brze raditi
Da slažem se.
Mada nisam svega pročitao gore siguran sam da je u pitanju USB stick ako ima pa3x 61 dirki a ako ima kraček onda je u pitanju HD stoposto.
Pre jedno 3 mjeseca donio mi čovjek na popravku sa jednakom griješkom odnosno čak još večim problemom jer mu ni na servisu nisu našli greške (taj servis za korge kod ne vrijedi ništa jer znaju samo menjati lampice te cjele kompletne plate,da ti kažem još djetalno bolje,da ti daju cjelu drugu klavijaturu ako hočeš biti siguran u nju hehe).
Počeo ti je crkavati HD ili USB svejedno šta imaš u kljavi.Kad je upališ on više ne može da učita material kako treba jer su na njemu več greške,ko što su na HD (slabi sektori)
Promeni to možeš sam pa,če biti u redu što prije jer ako imaš krači pa3x i u njemu HD i na svirci ti crkne možeš samo,da pokupiš stvari i ideš kuči vjeruj nečeš moči uraditi ništa više.
Problem kod pa3x musikant je baš taj ako crkne HD neče više da se digne tako da ti ni usb koju imaš u rezervi ni ništa drugo ne pomaže.
Momentalno nisam siguran kako je sa normalnim 61 dirki ali mislim,da taj nema tu manu pa za silu još možeš izvjesti svirku do kraja.
Ako imaš u njoj USB stick mislim,da nije problem sa nalaganjem na novo OS-systema ali za HD ima jer me zajebavao i nije htjeo da namjesti tako da sam morao skinuti najprije neki drugi to jest poslao mi ga jedan iz Njemačke mada sam poslije našao na Korgovoj stranici (tamo gdje mora da se loguješ) inače do tog nemaš dostupa.
Uglavnom oko toga je i nije krivac nikakav ram ni bilo šta drugo vjeruj.
PS:
Na YOUTUBE nači čes isto tako snimke za pa3x 61 dirki gdje imaš sve oko promjene USB sticka ako ga imaš mada mislim,da imaš baš tog korga kako je predpostavio i druže Zokabelj.

Promijenjeno od flosarka (21.02.2017 u 01:39 sati)
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2017, 12:29   #12
yamahadx21
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2016
Postovi: 5
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
yamahadx21 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

provjeri napajanje, da li je probio adapter, te na koliko volti bi trebalo raditi, imao sam slican problem, probio adapter pa je umjesto 12V davao 18-19, s tim da je bila druga KORG
yamahadx21 je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2017, 18:03   #13
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

jedan info lep na tu temu, juce mi se desilo nakon 2 godine nesto na taj rad.
uzeo factory reset, a pre toga sam snimio set branoy 16. i u prazan vadio luups neke ritmove da uradim samo 100mb set mali. i ja povadio celi dan se mucio, kad sam pustio ritmove jbt klarinet nema ni jedno G na tipkama, samo nema tona, u ritmovima drum loops nema snare, druga varijacija krci na delove u luusp neki udarcii , vidim ja sve te anomalije , rekoh , vreme je da otvorim je, da vidim jeli ram ispao, ili usb unutrasnji samo za PCM i sistem dotrajao .

i nisam nista jos uradio, imao snimljen set stanje Branoy 14 ,15 i 16 (a iz 16 sam vadio)
ucitam 15 set prosli .. isto jbt . sve isto, treba da je ram pun, a pokaze na info 256sec
prazno.. isto krci pola tonova nema.. a taj 15 je iz dan dva isto sve samo neke promene u 16 setu..

rekoh de da jos probam factory reset full klavu opet pa da ucitam Branoy 14 stanje od pre weekend, manje stanje za 5mb i znaci starije 7 dana.. i ja ucitaoo taj set
ii sve radii kako treba i ritmovi i bojeee i svee nigde greskeee!!!

nisam ni vadio vise ram i usb.

bilo do seta jbt (ne znam sta je se moglo sjebati u snimanju seta i dodavanju samo par nekih sitnica sreca 5mb ) takoo da vidis zna biti sjeban i set i tako deformirani semplovi, koji ne bi radili sa tim setom nigde drugacije normalno.

sreca jebena pa sam imao 3-4 backupa, msm broja pre seta mog. inace brisem ostale brojeve nize!! jebena sreca!
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2017, 03:46   #14
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 190
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

meni se to jednom desilo nije bilo uredu par semplova.... Desava se kada kompresujes da se kompresuje i ono sto je kompresovano...Meni je konkretno bio taj problem i pocelo da krci onda sam morao da nadjem semplove i ponovo da ih ubacim bez kompresije i sve radilo dalje kako treba
miki2008 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije