Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.01.2017, 14:57   #1
vld
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.06.2015
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
vld ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Sampling pitanje

Koristim program Samplerobot da bih semplovao jedan od drum setova u Kontaktu.
Problem je sledeci: Ako sam podesio da nota traje, recimo 5 sekundi, na kraju kloniranja, Samplerobot nudi virtuelnu tastaturu koja moze misem da se klikne da bi se cula semplovana nota. Ako se klikne kratko, onda se i sempl cuje samo toliko kratko a ne svih 5 sekundi koliko sam podesio da traje semplovanje svake note. Jedino ako bih drzao mis pritisnut svih 5 sekundi, onda bi se cuo ceo sempl.
U kontaktu kada se klikne na virtuelnu tastaturu (kratko ili dugo, nevazno) uvek se cuje ceo sempl a ne samo parce.
Kako ovo prevazici, odnosno kako podesiti Samplerobot da se klikom na virtuelnu tastaturu cuje puna duzina sempla?
vld je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2017, 12:51   #2
vld
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.06.2015
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
vld ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Otkrio sam sta je po sredi, tako da sada mogu da semplujem recimo
drum setove iz kontakta i ubacujem ih u npr vsampler3.
Ako nekoga uopste zanima, rado cu mu objasniti.
vld je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2017, 18:09   #3
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3602
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajde objasni ako ti nije problem Zanima me to. Hvalaa
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2017, 00:08   #4
vld
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.06.2015
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
vld ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za Kontakt postoji dosta drum setova (meni su interesantni Yamahini) koji se mogu koristiti samo uz Kontakt (koji ne poznaje Bank change funkciju). Da bi se koristio sa, recimo Varranger2, potreban je dobar VST host program a i tada Kontakt hoce da zeza a da ne govorimo o angazovanju CPU i trosenju RAM-a. Zato je mnogo bolji Vsampler3 koji je multitimbralni i totalno hardverski nezahtevan. Problem je samo sto nema Yamaha drum setova za njega. Medjutim, postoji resenje. Programi kao Samplit ili SampleRobot mogu da sempluju (vrlo kvalitetno) bilo koji Kontakt instrument i konvertuju ga u SF2 format, koji se lako ubacuje u Vsampler3. Tako se moze lako napraviti XG sound source i svirati bilo koji Yamahin ritam na Varranger2. Podesi se trajanje note od recimo 5 sekundi, cetiri velocity layera i za dvadesetak minuta imate drum set koji mozete snimiti kao SF2. Kada ga unesete u Vsampler3 treba podesiti (u editoru) release time na tih 5 sekundi i to je to. Varranger2 ga svira u XG modu izvanredno (daleko kvalitetnije nego bedni SY50XG) a posto se radi o drum setu, nije potreban nikakav looping prilikom semplovanja. Cela rabota trazi malo vremenskog angazovanja, ali onda imate perfektan XG sound source.
Za Kontakt ima na netu semplovanih zvukova za Tyros2, PSR3000, PSRS900, Motif XF, znaci dosta drum setova da se napravi kvalitetan XG izvor zvuka.
Ja sam navikao na SampleRobot ali, kao sto rekoh Samplit je takodje dobar i cak nesto laksi za koriscenje.
vld je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije