Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Sampleri

Sampleri Hardwareski sampleri bez dirki

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.07.2009, 16:23   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Eksterni sempler-pitanje!!!!

Poz drugari...Da pitam nesto...Ukoliko bih spojio neki eksterni sempler na aranzer klavijaturu,jel postoji mogucnost da ukoliko vucem drum setove sa semplera,jel postoji mogucnost da kada promenim ritam sempler sam promeni ceo set bubnjeva?Npr. sviram neku rumbu sa setom JV,i sada promenim ritam pustim recimo 7/8 ali hocu neki akustican set bubnjeva,jel moze da se podesi da sempler sam promeni taj set bubnjeva,pri promeni ritma u klavijaturi ili moram ja sam da ga menjam na sempleru?I mogu li umesto celog seta vuci samo dobos sa semplera?Znaci ostatak seta ostaje fabricki sa klavijature,a sa semplera vuci samo dobos?I kako to uraditi a da se ne cuju istovremeno i dobos sa klavijature i dobos sa semplera?Hvala i pozz za sve...
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 21.07.2009, 22:35   #2
sinisa35
Drugar foruma
 
sinisa35's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2006
Mjesto: banjaluka
Postovi: 76
Downloads: 790
Uploads: 32
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: klavijatura,harmonika,gitara
Interesi: racunari,studija,audio programi,vst,itd itd
sinisa35 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

druze sve sto si naveo moze i mnoogo vise.a kako to ti niko u detalje ne moze napisati ovdje u par rijeci.moras neke stvari sam nauciti dugo uz sempler i aranzer biti i igrati se sa midi funkcijama.sta je drugo stil nego dio midi parta koji odredjuje sta ce se svirati koja notna vrijednost koja boja(prg change) i na kom kanalu.posmatraj aranzer kao cubase spojen midi kablom na neki multitimbralan modul.potpuno isto.stavis dio midi fajla u cubase tj ritam bas bubanj ritam gitara jedan takt u loop i bilo koji modul ce da svira sto mu midi loop naredjuje.tako je i sa aranzerom npr ako je bubanj na 10-tom kanalu dobos recimo na tonu d ako samo tu notu mutiras u aranzeru na 10-tom kanalu cuces bubanj ali bez dobosa a midi kablom spojis aranzer sa semplerom napravis set bubnja u sempleru dodijelis mu 10-ti kanal mutiras sve elemente osim dobosa ton d (ako ti je dobos na tom tonu) i pustis aranzer cuces bubanj iz aranzera a dobos sa semplera.kombinacija je bezbroj.a za mijenjanje seta citavog bubnja cim promijenis stil cuo si za funkciju program change:-))sve se moze druze.ja ne sviram aranzer ali znam ponesto:-))zato umjesto da ikog ista molis i trazis ako imas sempler nemoj sve da ti se servira jer nesto se desi u svirci opet moras moljakati nekog da se smiluje da ti pomogne bolje kad sve znas sam.budi mi pozdravljen i srecno
sinisa35 je offline   Reply With Quote
Star 21.07.2009, 22:58   #3
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ok hvala druze,ali ja jos uvek nemam sempler,planiram da kupim pa rekoh da vidim kakve su mu mogucnosti...Hvala jos jednom i pozzz
Dodato:
A da zaboravih da pitam druze....ima li taj eksterni semler dovoljno "snage" da tera odjednom i komletan aranzer na klavijaturi,znaci da sve bude semlovano i kontre i bas i ritam,i da istovremeno tera i boje za solo?Jel nece da secne boja ili ritam ako se istovremeno vuku semlovi i za ritam i za solo boje?

Promijenjeno od Milan$ (21.07.2009 u 23:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2010, 04:50   #4
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ljudi cemu sluzi FX board na Akai semplerima?
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2010, 07:12   #5
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ciao milane

dajem ti odgovor samo na zadnje pitanje, ono ostalo je veoma kompleksno i nije jednostavno objasniti - ma da ja ne verujem da to funkcionise sta ti zelis ... i ako funkcionise, barem ne tako jednostavno

ne znam sta ti je drug sinisa obecao, na to pitanje ti moze samo neko tacan odgovor dati, ko je to vec sam ucinio u praksu a ne teoreticki

FX-board sluzi, kao sto ime vec kaze, za effekte ... to znaci taj sampler je bio "suv" i nije imao tu funkciju dok se ne ugradi

za ovo nisam siguran: mislim da uz taj FX-board jos dodje opcija sa vise izlazima (OUT)

drug @sinisa, nisam hteo reci da to nije korektno sta si pisao, al ako imas realno iskustvo sa taj primer koji je milan naveo - bilo bi lepo da to detaljno objasnis uz primer kombinacije samplera i aranzera kojeg si ti koristio

pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2010, 09:45   #6
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Milan§
Kod externog semplera se može sve uraditi kao što ti je siniša35 napisao, samo moraš paziti kada ga kupuješ da ima dovoljno polifonije!!Ako češ vući bubanj,bas, kontre i još solo boje tada je najvažnija stvar da ima dovoljno polifonije da sve to zadovoljiš!Ostalo će raditi ako ga pravilno podesiš!
Pozdrav!
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2010, 10:42   #7
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

to je tacno drug zlatek, al vazno je da se zna dal neki i u tom slucaju koji aranzer salje sve te potrebne midi-signale sempleru ... ja kazem iskreno da ne znam dali neki aktuelni aranzer to nudi jel nisam radio sa takvim aranzerima ... znaci jedan problem je sa strane aranzera koji treba da ima dobre midi-funkcije da bi to ispalo bez vecih problema a sa druge strane je problem samplera tj. SETA koji da ne bi doslo do dugog cekanja uz menjanje boja, trebao da ima sve potrebne elemente ritma u tom jednom SETU (drums,bass, gitare, strajhovi, perkusija itd ... )

do sada sam slicno nesto cuo/video sa G600/800/1000 ...
__________________

Promijenjeno od grandia (29.06.2010 u 10:46 sati)
grandia je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2010, 12:43   #8
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

sa semplerom nisam do sad radio..inace imam va 5,i stalno ga povezujem preko kompa sa nekim softcersim semplerima...pokusao sam da stavim ceo semplovan ritam i bas i kontru i solo boje preko kompa da vidim kako bi zvucalo,i to je sve super radilo,ali skroz super,prosto da ne poverujes,tako da mislim sto je do tih midi opcija kalvijature,da li ce ona zadovoljiti potebe,mislim da je ok...e sad da li ce sve to isto moci i sempler ne znam...ali po onome sto sam video mislim da bi trebalo da radi sve to tako...inace konkretno me zanimaju AKAI s 2000 i s 3000...znate li koliko polifonija oni imaju?
i jos jedno pitanje...ti efekti na tom FX board-u...Na koje efekte se konretno misli?na delay,reverb,portamento?ili nesto drugo?i jel sempler bez tog fx-a nema nijedan efekat?cak ni obican delay ili reverb?hvala i pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2010, 13:29   #9
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ljudi pomagajte...treba danas,sutra da uzmem s 2000 ili s 3000,ali jos ne znam sta cu s efektima..oba imam za malu cenu bez fx boarda...taj fx sluzi za delay i reverb zar ne?jel bez njega sempler zvuci totalno suvo?kako resiti da sempler radi bez tog fx boarda?bar nekako delay da ima?kako ste vi radili?
pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2010, 14:59   #10
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto se tice izbora, obavezno uzmi s3000 zbog toga sto podrzava standardne memorijske module i ima SCSI interfejs... Bez FX BOARD-a nemas nikakve efekte ali s obzirom da poseduje 10 audio izlaza, to se moze resiti na mixeru. Podrzava 32-tonsku polifoniju i radi sa 16 midi kanala istovremeno.
danijel011 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije